اخبار

شهرستان کامیاران

برگزاری جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا وارز شهرستان کامیاران به ریاست فرماندار

جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا وارز شهرستان کامیاران به ریاست دکتر الماسی فرماندار شهرستان کامیاران وبا حضور دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا وارز استان برگزار شد
برگزاری جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا وارز شهرستان کامیاران به ریاست فرماندار

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران امروز شنبه 15 تیر ماه 98 جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان کامیاران به ریاست دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران وبا حضور علی خداویسی دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، ‌هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان ، باتمانی معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری و دیگر اعضای این کمیسیون در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان کامیاران در این جلسه با تقدیر از اقدامات صورت گرفته در بحث مبارزه با قاچاق کالا و حمایت از کالاهای ایرانی در شهرستان گفت: سامانه جماع انبارها یکی از کارهای اساسی و کلیدی دولت در راستای مبارزه با قاچاق است.

دکتر مسعود الماسی بیان داشت : با تدبیر دولت خوشبختانه شاهد کاهش قاچاق کالا و رونق تولید کالاهای ایرانی در طول چند سال اخیر بوده ایم که امیدواریم با همکاری بیشتر ادارات ونهادها این روند تداوم داشته باشد.

وی باشاره به خالی بودن جای تحلیل در روند کاهش قاچاق کالا افزود : اگر در خصوص علل کاهش یا افزایش قاچاق تحلیل های لازم توسط کارشناسان صورت گیرد می توان به نتایج اثر بخش تری دست یافت.

دکتر الماسی تصریح کرد : ما توانسته ایم با اجرای کارهای خوب در حوزه پیشگیری و آگاهی بخشی به عموم در زمینه ضررهای استفاده از بعضی کالاهای قاچاق ، مصرف این نوع کالاها را کاهش دهیم.

فرماندار شهرستان کامیاران در خاتمه بر لزوم حساسیت ، توجه بیشتر و آگاهی بخشی به مردم در زمینه استفاده از انواع مواد غذایی و آرایشی که می تواند پیامدهای خطرناکی را به دنبال داشته باشد تاکید کرد.

علی خداویسی دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، ‌هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان در این جلسه گفت : ثبت اطلاعات انبارهای ذخیره کالا در سامانه جامع انبارها ضروری است.

وی افزود : سامانه جامع انبارها در حل ریشه ای قاچاق و احتکار نقش کلیدی دارد و یکی از معیارهای سنجش عملکرد دستگاههای مسئول در سال جاری سامانه جامع انبارها خواهد.

خداویسی بیان داشت : در شهرستان کامیاران تا کنون 298 مورد ثبت و 262 مورد در انتظار تایید می باشد که انتظار هست با همکاری سایر ادارات با اداره صمت شهرستان این روند با شتاب بیشتری صورت گیرد.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا وارز کردستان در ادامه بر لزوم هماهنگی در خصوص ارائه آمارهای کشفیات قاچاق تاکید کرد و گفت : مرجع رسمی در این بارره ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان می باشد.

علی خداویسی در خاتمه با اشاره به تاکید استاندار کردستان مبنی بر اهمیت توجه به سلامت شهروندان بر لزوم عدم چشم پوشی در بحث جمع آوری اقلام سلامت محور از قبیل اقلام خوراکی و مکمل های رژیمی تاکید کرد.

در ابتدای این جلسه باتمانی معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری کامیاران در گزارشی به مهمترین تصمی های اتخاذ شده در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا در شهرستان اشاره و بر لزوم توجه و حمایت از کالای ایرانی تاکید کرد.

بازدید [ 641 ]
برچسب ها