اخبار

کامیاران

برگزاری جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی وفرهنگی شهرستان کامیاران با حضور مدیران شهرستانی واستانی

جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی وفرهنگی شهرستان کامیاران با حضور دکتر مسعود الماسی فرماندار کامیاران ، فرانک قدسی مدیر کل امور اجتماعی استانداری ، دادستان کامیاران و جمعی از مسئولان و کارشناسان استانی وشهرستانی در محل فرمانداری برگزارشد
برگزاری جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی وفرهنگی شهرستان کامیاران با حضور مدیران شهرستانی واستانی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی وفرهنگی شهرستان کامیاران با حضور دکتر مسعود الماسی فرماندار کامیاران ، فرانک قدسی مدیر کل امور اجتماعی ، معاونین حوزه اجتماعی استانداری ، جعفری دادستان کامیاران ، مرادی بخشدار مرکزی و جمعی از مسئولان و کارشناسان استانی وشهرستانی در محل سالن جلسات فرمانداری با هدف بحث وبررسی آسیب های اجتماعی برگزارشد.

دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان در این نشست با اشاره به اینکه آسیب های اجتماعی ریشه در علل و عوامل مختلفی دارد بر لزوم شناسایی و دسته بندی این آسیب ها وریشه یابی آن به تفکیک نقاط مختلف شهری وروستایی تاکید کرد و گفت : با شناخت عوامل موثر بر آسیب های اجتماعی و آگهی از آن می توان راهکار مناسب پیشگیری از آن را فراهم نمود.

وی نقش مردم در پیشگیری وکاهش آسیب های اجتماعی را مهم دانست و افزود : خوشبختانه دولت اقدامات خوبی در راستای افزایش مشارکت عمومی ، گسترش و شکل گیری نهادها و انجمن های مردمی انجام داده است و ما در کامیاران شاهد فعالیت سازمان های مردم نهاد در این زمینه ها بوده ایم.

دکتر الماسی از نشاط اجتماعی و امید آفرینی به عنوان راهکاری در پیشگیری از آسیب ها نام برد و بیان داشت : با فضای مثبتی که ایجاد شده لازم است حضور ومشارکت مردم در عرصه های مختلف اجتماعی ، فرهنگی ، سیاسی و دیگر امور در کنار دولت تقویت تا با اطلاع رسانی مناسب خدمات نشاظ اجتماعی مطلوب شکل گیرد.

فرماندار شهرستان کامیاران گفت : اقدامات وبرنامه های خوبی در سطح شهرستان به منظور ایجاد نشاظ اجتماعی ، اشتغال و افزایش امید با همکاری انجمن ها وادارات مختلف شکل گرفته که امیدواریم این برنامه ها ادامه داشته باشد.

فرانک قدسی مدیر کل امور اجتماعی استانداری کردستان در این نشست گفت : کاهش و پیشگیری از آسیب های اجتماعی نیازمند عزم همگانی است.

وی بر لزوم توجه به ابعاد مختلف وانواع آسیب ها و کار بر روی آنها تاکید کرد وافزود : نادیده گرفتن بعضی از آسیب ها ممکن است عواقب خطر ناکی به دنبال داشته باشد که برای درمان آن ناچار به هزینه های زیادی باشیم.

قدسی به عوامل مختلف و دخیل در آسیب های اجتماعی از قبیل بیکاری ، طلاق ، اعتیاد و مواد مخدر اشاره و اظهار کرد : در بحث بیکاری به عنوان مادر همه آسیب ها شاهد اجرای طرح های اشتغال زا هستیم که امیدواریم با مهارت آفرینی ، کاربردی کردن علم و آموزش افراد ادامه دار باشد.

مدیر کل امور اجتماعی استانداری با اشاره به آمار 5 ماهه واقعه طلاق ثبت شده در کردستان در سال 98 با رقم1725 مورد که بالاترین آمار آن مربوط به مریوان و کمترین آن مربوط به سروآباد می باشد ، افزود : در بحث طلاق که گاهی وقت ها ناشی از سوء تفاهمات جزیی است مشاوره های به موقع قبل وبعد از ازدواج و ریشه یابی علل و عوامل آن کار ساز خواهد بود.

فرانک قدسی در خصوص اعتیاد و مواد مخدر حاشیه نشینی ، فقر و عدم شناخت از عواقب بعضی از رفتارها را موثر و بر لزوم کار فرهنگی در کنار سایر برنامه ها تاکید کرد.

مدیر کل امور اجتماعی استانداری کردستان در خاتمه گفت : بر اساس بازرسی های انجام شده کامیاران به لحاظ صیانت از حقوق شهروندی و عفاف وحجاب دارای ظرفییت های خوبی می باشد که انتظار هست ضمن حفظ آن در جهت تقویت آن کار شود.

علیرضا جعفری دادستان شهرستان کامیاران در این نشست گفت : برای پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی همکاری وهماهنگی ادارات ومردم موثر می باشد.

وی افزود : در راستای پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی در شهرستان کامیاران برخوردها ، دستگیری ها و کشفیات در حوزه مواد مخدر نسبت به سال گذشته بالغ بر 30 درصد رشد داشته است.

دادستان کامیاران همچنین برای پیشگیری ازآسیب های اجتماعی از شناسایی بعضی از عوامل و ارائه هشدارها و تذکرات قانونی به افراد خبر داد.

در پایان این نشست از طرف اداره کل امور اجتماعی استانداری از فرماندار ، معاون سیاسی و کارشناس امور اجتماعی فرمانداری به واسطه مدیریت مناسب در برنامه های اجتماعی وفرهنگی تقدیر شد.

کارگروه اجتماعی وفرهنگی شهریور98

بازدید [ 153 ]
برچسب ها