اخبار

شهرستان کامیاران

برگزاری جلسه مشترک ستاد بحران وشورای پدافند غیر عامل شهرستان کامیاران

جلسه مشترک ستاد بحران وشورای پدافند غیرعامل شهرستان کامیاران به ریاست فرماندار و با حضور اعضاء به منظور آمادگی لازم جهت پیشگیری از هرگونه حوادث ناشی از برودت هوا و بارندگی های احتمالی برگزار شد
برگزاری جلسه مشترک ستاد بحران وشورای پدافند غیر عامل شهرستان کامیاران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران روز چهارشنبه 18 دی ماه 98 نشست اعضای ستاد بحران وشورای پدافند غیرعامل این شهرستان به ریاست دکتر مسعود الماسی فرماندار وبا حضور ، باتمانی معاون سیاسی واجتماعی فرماندار و دیگر اعضاء در محل سالن جلسات فرمانداری وبا هدف ایجاد هماهنگی وآمادگی لازم جهت پیشگیری از هرگونه حوادث ناشی از برودت هوا وبارش های احتمالی برگزار شد.

دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران ضمن تاکید لازم مبنی بر بکارگیری اقدامات پیشگیرانه توسط دستگاههای اداری به ویژه ادارات خدمات رسان گفت : همه دستگاه‌ ها و نهادها باید با نیروی انسانی، امکانات و تجهیرات در جهت مقابله با پیامدهای احتمالی بارش‌ها، تمهیدات احتمالی لازم را در شهرستان بیندیشند و همچنین باید آمادگی لازم را برای مقابله با هر نوع حادثه احتمالی داشته باشند.

فرماندار کامیاران اظهار داشت: در بحث مدیریت بحران امکانات، تجهیزات و به روز بودن بسیار مهم است لذا دستگاه های اجرایی مرتبط، امکانات و تجهیزات خود را احصا کنند تا در صورت کمبود امکانات، بتوانند قبل از وقوع بحران نسبت به رفع کمی وکاستی های موجود اقدام کنند.

دکتر الماسی همچنین همکاری و هماهنگی بین ادارات به منظور پیشگیری از حوادث احتمالی را ضروری دانست و بر لزوم تشکیل جلسات مشترک و رعایت استاندردهای لازم با استفاده از نظرات کارشناسی در تجهیز و تهیه امکانات تاکید کرد.

فرماندار شهرستان کامیاران در ادامه پدافند غیر عامل را حائز اهمیت دانست و گفت : شناسایی و طبقه بندی زیرساختهای مهم هر دستگاه و امکانات مورد نیاز و حفاظت از آن ضروری است و بایستی در اولویت قرار گیرد.

دکتر الماسی فرماندار شهرستان کامیاران گفت : اگر ملاحظات پدافند غیرعامل واصول مدیریت بحران در طرحهای مختلف توسعه شهری ،احداث شبکه های آب ، برق ، گاز ، مقاوم سازی مسکن ، راه و ... به عمل آید نگرانی ما از وقوع بعضی از حوادث ناشی از برودت هوا ، بارش برف وباران وسیل کمتر خواهد بود.

باتمانی معاون سیاسی واجتماعی فرماندار در این نشست به بیان اهمیت کار ستاد بحران و شورای پدافند غیر عامل ولزوم هماهنگی ادارات در راستای اصول تعریف شده پرداخت وخواستار ارئه گزارش ادارات در این راستا شد.

در ادامه این جلسه مسئولان دستگاههای مختلف گزارشی از حوزه کاری خود و همچنین تدابیر لازم به منظور پیشگیری از هرگونه حوادث احتمالی ناشی از بارندگی ، سیل و ... ارائه نمودند.

بازدید [ 263 ]
برچسب ها