اخبار

شهرستان کامیاران

برگزاری جلسه قرارگاه مقابله با کرونا استان وشهرستان های کردستان به ریاست استاندار

جلسه قرارگاه مقابله با کرونا استان کردستان به ریاست مهندس مرادنیا استاندار کردستان و با حضور ویدئو کنفرانسی اعضای قرارگاه مقابله با کرونا شهرستان ها برگزار شد
برگزاری جلسه قرارگاه مقابله با کرونا استان وشهرستان های کردستان به ریاست استاندار

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران ظهر روز دوشنبه 27 بهمن ماه 99 جلسه قرارگاه مقابله با کرونا استان کردستان به ریاست مهندس مرادنیا استاندار کردستان وبا حضور ویدئو کنفرانسی اعضای قرارگاه  شهرستان ها برگزار شد.

در این نشست که باتمانی معاون سیاسی واجتماعی فرماندار ، مدیر شبکه بهداشت ودیگر اعضاء قرارگاه مقابله با کرونا شهرستان کامیاران  نیز حضور داشتند ، استاندار کردستان با اشاره  به قرارگرفتن استان کردستان در آستانه موج چهارم بیماری کرونا با خطرات بیشتر ، ضمن توصیه به شهروندان مبنی بر رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: تداوم فعالیت مشاغل در گرو رعایت این پروتکل ها است.

به نقل از پایگاە اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در این جلسه ، ضمن تقدیر از عملکرد کادر بهداشتی و قدردانی از همکاری مردم برای بهبود شرایط گفت: یکسال است که کشور و استان درگیر بیماری کرونا است و در این مدت متاسفانه تعدادی از همشهریان بر اثر این بیماری جان باختند.

وی با بیان اینکه امیدواریم طی ماه‌های آینده و با شروع واکسیناسیون اوضاع به حالت عادی برگردد و مردم در چند ماه آینده نیز رعایت کامل نکات بهداشتی را در دستور کار قرار دهند، گفت: اگر مردم مراعات کنند و کاملا نکات بهداشتی را رعایت کنند می توان امیدوار بود که پایان سال و عید نوروز را با کمترین نگرانی سپری کنیم.

مرادنیا اضافه کرد: تلاش ما این است که کسب و کارها و مشاغل بتوانند فعالیت داشته باشند و شرط عدم تعطیلی مشاغل رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

استاندار کردستان از صاحبان تالارها، سالن ها و رستوران‌ها که محل مراجعه مردم است درخواست کرد درصورت فعالیت به مسائل بهداشتی و دستورالعمل‌های ستاد کرونا پایبند باشند.

مرادنیا تصریح کرد: هیچ چیزی مقدم بر جان و سلامت مردم نیست، بنابراین هر مکانی نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی پایبند نباشد باید تعطیل شود.رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان نیز ضمن ابراز نگرانی از کم شدن رعایت پروتکل‌ها توسط مردم گفت: استان کردستان در آستانه یک پیک جدید است، بنابر این از مردم استان خواهش می‌کنم تا می‌توانند موارد بهداشتی را رعایت کنند.

در ادامه فرزین رضاعی اضافه کرد: هم اکنون شش شهرستان استان در‌ وضعیت زرد قرار دارند و این تغییر وضعیت استان بسیار جای نگرانی است.

 

وی افزود: بخاطر وجود تست‌های تقلبی در کشورهای همسایه هر مسافری از مرز وارد استان شود حتی با وجود در دست داشتن آزمایش منفی کرونا مجددا از او تست کرونا گرفته خواهد شد.

گفتنی است شهرستان کامیاران با انجام 6960 مورد تست پی سی آر ، 2176 مورد مثبت ، 565 تست سریع و 41 نفر مثبت بر اساس این تست ، 109 فوتی و تعداد 11 نفر بستری ویک مورد بدحال ، در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد و بنا به مصوبه قرارگاه مقابله با کرونای این شهرستان با هدف رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک بازدید از ادارات وصنوف مختلف تشدید می شود. /. 

بازدید [ 65 ]
برچسب ها