اخبار

شهرستان کامیاران

برگزاری جلسه شورای کشاورزی شهرستان کامیاران با محوریت خرید محصولات زراعی

در جلسه شورای کشاورزی شهرستان کامیاران که در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد مهندس صلاح الدین زارع معاون عمرانی وبرنامه ریزی فرمانداری این شهرستان از آمادگی 9 مرکز جهت خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان با قیمت تضمینی هر کیلو 1700 تومان خبر داد
برگزاری جلسه شورای کشاورزی شهرستان کامیاران با محوریت خرید محصولات زراعی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران جلسه شورای کشاورزی این شهرستان با موضوع خرید محصولات زراعی گندم وکلزا در محل سالن جلسات فرمانداری ظهر روز یکشنبه 26 خرداد ماه به ریاست مهدس زارع معاون عمرانی وبرنامه ریزی فرماندار کامیاران و با حضور محسن مرادی بخشدار مرکزی ، صلاح مرادی بخشدار موچش ، مهندس صالحی مدیر کل غله استان ، مهندس سعیدی معاون سازمان نعاون روستایی ، کاکیانی معاون مدیریت توسعه بازرگانی سازمان جهادکشاورزی ، کوشکی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان وسایر اعضای این شورا برگزار شد.

در ابتدای جلسه مهندس صلاح الدین زارع ضمن عرض خیرمقدم با اشاره به پتانسیل خوب کشاورزی در شهرستان کامیاران و تولید محصولات متنوع و با کیفیت توسط کشاورزان گفت : برنامه ریزی برای خرید محصولات کشاورزی و زراعی به نحوی که از بروز مشکلات برای کشاورزان پیشگیری نماید ضروری است.

وی با تقدیر از اقدامات صورت گرفته در راستای توسعه بخش کشاورزی و اجرای طرح های مختلف از قبیل اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار و نوین ، توسعه باغات ، پرداخت تسهیلات ، تبدیل زمین های دیم به آبی در پایاب سدها و ترویج کشت محصولات با بهره وری بالا افزود : حمایت از بخش کشاورزی به منظور تحقق رونق تولید در شهرستان ادامه خواهد داشت.

مهندس زارع خاطر نشان کرد : تولید محصولات زراعی و باغی در شهرستان کامیاران از جایگاه خوبی برخوردار بوده  و در راس آن کشت گندم به عنوان محصولی استراتژیک بیشترین تولید را به خود اختصاص داده است.  

معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار شهرستان کامیاران با اشاره به هماهنگی های انجام شده گفت : در سال جاری 9 مرکز خرید گندم با قیمت تضمینی هر کیلو 1700 تومان که شامل سیلوی 30 هزار تنی با نام سامان و 8 مرکز تعاون روستایی و بخش خصوصی می باشند در نظر گرفته شده است.

سپس بهرام کوشکی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کامیاران در گزارشی گفت : سطح زیر کشت گندم آبی ودیم این شهرستان ۳۰ هزار هکتار با  برآورد میزان تولید حدود ۸۰هزارتن می باشد که پیش بینی می شود ۷۰ هزارتن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری شود.

وی افزود : عملیات برداشت با بیش از ۸۰ دستگاه کمباین بومی و مهاجر انجام می پذیرد و نظارت بر افت و ریزش توسط چهار اکیپ از کارشناسان جهادکشاورزی کامیاران بصورت مستمر صورت می گیرد.

کوشکی خاطر نشان کرد : بانک عامل جهت پرداخت وجه گندم کشاورزان مثل سنوات گذشته بانک کشاورزی می باشد که انتظار می رود به موقع نسبت به پرداخت اقدام نمایند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کامیاران در خاتمه گفت : امسال در سطح ۶۵۰ هکتاراز اراضی شهرستان کامیاران دانه روغنی کلزاکشت گردیده و برآورد برداشت ۲ هزار تن کلزا میرود که بصورت نرخ تضمینی توسط تعاون روسنایی از بهره برداران خریداری میشود .

در ادامه این جلسه  مهندس صالحی مدیر کل غله استان و مهندس سعیدی معاون سازمان نعاون روستایی و کاکیانی معاون مدیریت توسعه بازرگانی سازمان جهادکشاورزی به ارائه راهکار و پیشنهادات در راستای خر ید محصولات زراعی پرداختند .

در پایان تعدادی از کشاورزان و اعضای شورای بخش و تشکلهای بخش کشاورزی نیز نظرات خود را در این خصوص مطرح نمودند.

شورای کشاورزی کامیاران خرداد 98

بازدید [ 590 ]
برچسب ها