اخبار

برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان کامیاران با موضوع پدافند غیرعامل

جلسه شورای اداری شهرستان کامیاران با موضوع پدافند غیرعامل و با حضور دکتر الماسی فرماندار کامیاران ، رضایی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری و مسئولان ادارات شهرستان ظهر روز سه شنبه 3 مهر ماه در محل فرمانداری برگزار شد.
برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان کامیاران با موضوع پدافند غیرعامل

فرماندارشهرستان کامیاران در این جلسه گفت : دستگاهها لازم است با تنظیم رویکرد وبرنامه های خود به نحوی عمل کنند که در بحث آسیب کمتر در خطر باشند.

دکتر مسعود الماسی با اشاره به اقدامات مثبت صورت گرفته افزود : انتظار می رود گزارش عملکرد در این زمینه ارائه و نقاط ضعف شناسایی شود.

وی تصریح کرد : آنچه شاید کمتر دیده شده باشد مستند سازی از فعالیت ها است و بایستی مدیران تحرک خود را بیشتر ودر این زمینه نیز فعال باشند.

فرماندار شهرستان کامیاران با تقدیر از حضور مدیر کل پدافند غیر عامل در این جلسه و حضو به موقع مدیران ادارات اظهار امیدواری کدر در آینده شاهد وقوع اتفاقات خوب در تمام زمینه ها باشیم.

محمد رضایی مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری کردستان با ابراز خرسندی از حضور در چنین جلسه ای گفت : پدافند غیر عامل موضوعی جهانی است ودر واقع پدافند غیرعامل به معنای کاهش آسیب‌پذیری در هنگام تهدیدهای غیر طبیعی، بدون استفاده از اقدامات نظامی و صرفاً با بهره‌گیری از فعالیت‌های غیرنظامی، فنی و مدیریتی است.

وی افزود : دو نوع تهدید همواره وجود داشته و می تواند خطر آفرین باشد که تهدیدات طبیعی وغیر طبیعی است که در حال حاضر تهدیدهای طبیعی مربوط به مدیریت بحران وتهدیدهای غیر طبیعی مربوط به حوزه پدافند غیرعامل است.

رضایی با اشاره به اینکه خطرات سایبری و غیر سایبری ممکن است ادارات را تهدید کند اظهار کرد : توجه به پدافند غیرعامل به منظور پیشگیری و مقابله با هرگونه تهدید و ایجاد آسیب ضروری است.

مدیرکل پدافندغیرعامل استانداری خاطر نشان کرد : در حال حاضر دو قرارگاه زیستی وسایبری به عنوان زیر مجموعه پدافند غیر عامل در استان فعال است و انتظار می رود در شهرستان ها نیز پدافند غیر عامل اقدامات مشابه انجام دهد.

محمدرضایی در خصوص تشکیلات پدافند غیر عامل گفت : سازمان پدافند غیرعامل به لحاظ ساختاری زیر مجموعه ستاد کل نیروهای مسلح وبه لحاظ اجرایی زیر نظر بدنه دولت است که در سطح استان ریاست آن بر عهده استاندار می باشد.

گفتنی است در این جلسه مدیران مخابرات ، برق آبفا و آبفار ، شورای شهر گزارشی اقدامات صورت گرفته دراین زمینه ارائه نمودند.

بازدید [ 642 ]
برچسب ها