اخبار

شهرستان کامیاران

برگزاری جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای شهرستان کامیاران با حضور معاون سیاسی و امنیتی استانداری کردستان

جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای شهرستان کامیاران با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار کردستان ، فرماندار شهرستان ، معاون سیاسی وامنیتی فرمانداری و دیگر اعضای این ستاد در محل سالن جلسات فرمانداری با رعایت اصول بهداشتی برگزار شد
برگزاری جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای شهرستان کامیاران با حضور معاون سیاسی و امنیتی استانداری کردستان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران عصر امروز سه شنبه 20 اسفند ماه 98 جلسه ستاد پیشگیری ومقابله با کرونا در شهرستان کامیاران با حضور خوش اقبال معاون سیاسی و امنیتی استانداری کردستان ، دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران ، معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری ، بخشداران مرکزی و موچش ، سرپرست شبکه بهداشت و دیگر اعضای این ستاد در کامیاران با رعایت اصول بهداشتی در محل سالن جلسات فرمانداری  برگزار شد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کردستان در جلسه ستاد پیشگیری ومقابله با کرونا در شهرستان کامیاران بر لزوم جدی گرفتن هشدارهای بهداشتی و عمل به توصیه های دانشگاه علوم پزشکی تاکید کرد وگفت : از مردم شهرستان کامیاران انتظار می رود با حساسیت بیشتر موضوع کرونا را دنبال و برای حفظ سلامتی خود و کسانی که دوستشان دارند از حضور در مهمانی ها و پذیرش مهمان خودداری نمایند.

وی افزود : خوشبختانه دستگاههای دولتی درکنار دانشگاه علوم پزشکی به منظور حل این مشکل تلاش جدی دارند که برای نتیجه بخش بودن این تلاش ها نیازمند همکاری وهمراهی مردم هستیم.

خوش اقبال با اشاره به موقعیت شهرستان کامیاران راهکار پیش گیری از حضور خودروها در سطح این شهرستان را کنترل و هدایت آنان و همکاری اصناف در بستن مغازه ها عنوان کرد و افزود : مسئولان شهرستان کامیاران در این خصوص برنامه ریزی لازم را انجام داده و آنرا عملی خواهند کرد.

 معاون سیاسی و امنیتی استاندار کردستان در ادامه گفت : هدف از حضور در کامیاران بازدید از بیمارستان سینا و سنجش نیازمندی ها و پیگیری آن و شرکت در جلسه ستاد پیشگیری ومقابله با کرونا به منظور دریافت گزارش اقدامات صورت گرفته است که با بررسی انجام شده شاهد اجرای برنامه های خوبی به منظور پیشگیری از شیوع این ویروس در کامیاران بوده ایم.

خوش اقبال با اشاره به در پیش بودن مناسبت های آخر سال و عید نوروز از مسئولان کامیاران خواست با اولویت قرار دادن سلامت جامعه وشهروندان مانع از برگزاری هر گونه مراسم و تجمعی که سلامت شهروندان را با خطر روبرو می سازد در سطح شهر  و روستا شوند.

 معاون سیاسی و امنیتی استانداری کردستان در خاتمه سخنان خود بار دیگر به مردم این شهرستان توصیه کرد : ضمن رعایت تمامی هشدارهای بهداشتی به منظور پیشگیری از آلودگی به این ویروس و توصیه نزدیکان خود که در نقاط مختلف کشور مشغول کار هستند به عدم بازگشت تا بهبود شرایط از حضور در هرگونه تجمع خودداری و مراسم های شاد را محدود به خانواده خود نمایند.

گفتنی است در ابتدای این نشست دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران در گزارشی به بعضی از اقدامات صورت گرفته توسط ستاد پیشگیری ومقابله با کرونا در کامیاران از قبیل تعطیلی مراکز دولتی و خصوصی ، تعطیلی فعالیتهای فرهنگی ومذهبی ، عدم برگزاری مراسم های ختم ، عروسی و ... ، ضد عفونی سطح شهر و روستاها و مکان های عمومی و خصوصی با همکاری ادارات دولتی وانجمن های مردم نهاد ، تشویق واحدهای صنفی به منظور تعطیلی کسب وکار خود تا زمان بهتر شدن شرایط و اعلام آمادگی بسیاری از صنوف جهت تعطیلی واحد صنفی خود و اطلاع رسانی مسائل بهداشتی اشاره کرد و اظهار امیدواری کرد با همکاری عموم مردم بتوانیم کرونا را شکست دهیم.

در این نشست همچنین دکتر علی اکبر مظفری سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کامیاران در گزارشی از اقدامات صورت گرفته در خصوص ایجاد فضای لازم برای پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان سینا اشاره کرد و گفت : خوشبختانه دو مورد کامیارانی اعلامی مبتلا به کرونا بهبود یافته اند و در حال حاضر وضعیت کامیاران سفید است که امیدواریم با همکاری مردم این روند ادامه داشته باشد.

در ادامه نیز شیروانی رئیس شورای شهر کامیاران ، وفایی شهردار کامیاران ، ساعد موچشی شهردار موچش ، حشمتی رئیس صمت ، ویسی مدیر عامل انجمن آمانج و عضو ستاد مردمی پیشگیری ومبارزه با کرونا گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه کاری خود ارائه نمودند.

گفتنی است در ابتدای این نشست خوش اقبال معاون سیاسی وامنیتی استانداری کردستان به همراه فرماندار شهرستان از بیمارستان سینای کامیاران بازدید به عمل آوردند./.

ستاد مقابله با کرونا در کامیاران

بازدید [ 142 ]
برچسب ها