اخبار

کامیاران

برگزاری جشن گلریزان در کامیاران

فرماندار شهرستان کامیاران در مراسم جشن گلریزان کامیاران از کمک 780 میلیون ریالی خیرین کامیارانی به منظور آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد خبر داد
برگزاری جشن گلریزان در کامیاران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران مراسم جشن گلریزان با هدف آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد این شهرستان ظهر روز سه شنبه 24 اردیبهشت همزمان با مبارک رمضان در محل سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ وارشاد اسلامی این شهرستان با حضوردکتر مسعود الماسی فرماندار ، علیرضا جعفری دادستان ، جمعی از مسئولان ، خیرین و دست اندرکاران ستاد دیه و اسدی وکریمی از هنرمندان برگزار شد.

دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران با تقدیر از حضور خیرین و کمک های آنان گفت : در جشن گلریزان امسال مبلغ 78میلیون تومان جمع آوری شده است که نسبت به سال قبل یک سوم رشد داشته است.

وی با اشاره به مزایای کار خیر  و اثرات آن بر روی فرد ، افزود : انجام کار خیر و سخاوت به خرج دادن، تأثیر مثبتی برای خود فرد به ویژه سلامت بدن دارد.

دکتر الماسی خاطرنشان کرد : افرادی که در انجام کارهای خیر مشارکت دارند در مقایسه با دیگران از آرامش درونی بیشتری برخوردارند وبا محبت به دیگران دید بهتری نسبت به موقعیت خود پیدا کرده و بیشتر قدردان داشته‌ها و موهبت‌های زندگیشان هستند.

فرماندار شهرستان کامیاران گفت : ارتقا حس همبستگی اجتماعی، عزت‌نفس ، تلاش در جهت ایجاد جامعه سالم ، بهره مندی از خیر وبرکت در این ماه مبارک ، حفظ آبرو وحرمت دیگران وحفظ حریم خانواده ها و کاستن از معضلات اجتماعی بخشی دیگر از مزایایی است که در راستای کمک به آزادسازی زندانیان ودیگران انجام می شود.

 

 علیرضا جعفری دادستان شهرستان کامیاران گفت : 28 زندانی جرائم غیرعمد کامیاران در انتظار حمایت خیرین به منظور بازگشت به آغوش خانواده هستند.

وی افزود : برای آزادی این زندانیان بیش از 4 میلیارد تومان مورد نیاز است که امیدواریم با همت خیرین بتوان در این خصوص اقدام نمود.

جعفری خاطرنشان کرد: افرادی در جامعه به دلایل مختلف از جمله ناآگاهی، بی احتیاطی، فقر مالی و ... مجبور به پرداخت دیه می شوند و در این میان علیرغم تلاش دستگاه قضایی جهت حل مشکل  و جلب رضایت وایجاد صلح بین طرفین بدلیل خصوصی بودن پرونده وبه لحاظ قانونی ناگزیر به زندانی کردن افراد هستیم.

دادستان شهرستان کامیاران در خاتمه گفت: 150 زندانی در کامیاران مشمول عفو مقام معظم رهبری شده اند که با تقلیل مجازات آزاد شده اند.

 

اسعد ورمریزیار معاون ستاد دیه استان کردستان در این مراسم گفت : به ازای مبلغی که توسط خیرین کمک شده است 5 برابر آن برای آزادی زندانیان در کامیاران هزینه خواهد شد.

وی گفت : مبلغ کمک خیرین در سال 97 جشن گلریزان کامیاران 60 میلیون تومان بوده است که با مساعدت بلاعوض ستاد دیه 200 میلیون تومان به منظور آزاد سازی زندانیان کامیاران اختصاص یافته است.

ورمزیار گفت : سال گذشته 16 میلیارد تومان برای آزادی 201 زندانی پرداخت شده است که 7 میلیارد و 800 میلیون تومان با رضایت شاکی بوده است.

 

حجت الاسلام ناصر شیری رئیس تبلیغات اسلامی کامیاران  به بیان مزایای کمک به دیگران از نگاه دینی پرداخت وگفت : هیچ کار خیری بدون اجرو پاداش نخواهد بود.

وی افزود: این اقدام باعث ترویج سنت حسنه نیکوکاری در جامعه و پیشگیری از آسیب های اجتماعی می شود.

ناصر شیری گفت : این زندانیان افرادی آبرومند و محترم هستند که هم اکنون به دلالیل ناخواسته در این موقعیت قرار گرفته اند که امیدواریم با حمایت و یاری خیرین شاهد آزادی آنان باشیم.

در این مراسم اجرای دف نوازی صورت گرفت و خیرین مبالغ اهدایی خود را به ستاد دیه تحویل دادند.

جشن گلریزان اردیبهشت 98 کامیاران

بازدید [ 598 ]
برچسب ها