اخبار

شهرستان کامیاران

برگزاری جشن رأی اولی ها در کامیاران

جشن رأی اولی ها در مدرسه فاطمه الزهرا(س) کامیاران با حضور دکتر مسعود الماسی فرماندار ، اله ویسی مدیر و معاونین آموزش وپرورش برگزار شد
برگزاری جشن رأی اولی ها در کامیاران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران جشن رأی اولی ها در مدرسه فاطمه الزهرا(س) کامیاران با حضور دکتر مسعود الماسی فرماندار ، اله ویسی مدیر و معاونین آموزش وپرورش امروز سه شنبه 29 بهمن ماه 98 برگزار شد.

فرماندار شهرستان کامیاران در این مراسم با اشاره به اهمیت انتخابات و نقشی که مجلس می تواند در روند توسعه کشور داشته باشد از عموم مردم شهرستان دعوت کرد تا با حضوری آگاهانه و پرشور در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بر اقتدار ایران اسلامی بیافزایند.

دکتر مسعود الماسی با بیان تاریخچه 113 ساله تشکیل مجلس در ایران به عنوان یک اقدام سیاسی گفت : مهمترین انتخابات های برگزار شده در طول این ایام 36 انتخابات 41 سال اخیر و بعد از انقلاب بوده است.

وی از دموکراسی به عنوان بزرگترین اختراع بشر نام برد و تصریح کرد : دموکراسی به مثابه یک جریان فکری سیستم های حکومتی را منطبق به خواست مردم و از استبداد دور می کند.

دکتر الماسی خاطرنشان کرد : برای اینکه دموکراسی بتواند خود وفرایندش را قوی کند نیازمند استفاده از ابزار انتخابات است که امروزه در ایران اسلامی این شرایط به خوبی مهیا شده است.

فرماندار کامیاران گفت : تفاوت برگزاری انتخابات ها در قبل و بعد از انقلاب در میزان ارزش آرای افراد و داشتن حق رأی برای تمام مردم از جمله زنان  بوده است که به برکت انقلاب اسلامی نه تنها همه مردم دارای حق رأی شدند بلکه ارزش رأی تمام افراد جامعه با عالی ترین شخص مملکت برابر دانسته شده است که این نشان دهنده ارزش ، اعتبار و اهمیت آرایی است که در صندوق ها ریخته می شود.

وی افزود : بعد از انقلاب اسلامی ترکیب جمهوریت ، اسلامیت وایرانیت به واسطه اعتماد ومشروعیتی که حاکمیت بدان دست یافت و تلفیق بین سنت و تجدد امکان ورود خانم ها به عرصه مشارکت وتصمیم گیری در تمام بخش ها فراهم شد.

دکتر الماسی بیان داشت : در هیچ کشوری توسعه اتفاق نمی افتد مگر اینکه مادران توسعه یافته ای شکل بگیرد که امروز در ایران اسلامی این شرایط فراهم شده است.

فرماندار کامیاران ارتباط بین دموکراسی ، انتخابات و مشارکت زنان در عرصه فعالیتهای سیاسی را کلیدی ومهم دانست و با اشاره به تقابل جریان رسانه ای قدرتهای خارجی در مواجهه با انتخابات در ایران اسلامی گفت : حق رأیی که ما به ویژه بانوان از آن برخورداریم به آسانی به دست نیامده که با تبلیغات دروغین این قدرتهای استکباری از آن استفاده نکنیم بلکه بایستی با مشارکت گسترده در این جریان سیاسی واجتماعی در آینده مملکت نقش خود را به درستی ایفا کنیم.

دکتر الماسی در ادامه ضمن توصیه لازم به رأی اولی ها مبنی بر مشارکت فعال در انتخابات دوم اسفند به نحوی که با اغنا درونی همراه باشد افزود : شناخت دیدگاهها ، رویکردها ، جناح ها و کاندیداها به منظور انتخاب درست ضروی است.

فرماندار و رئیس هیأت اجرایی انتخابات در شهرستان کامیاران اظهار داشت : وظیفه اصلی مجلس تعیین رویکرد سیاست های ملی است و با توجه به تحولاتی که در شهرستان کامیاران در حال شکل گیری است مشارکت در انتخابات بیشترین منافع را برای مملکت به دنبال خواهد داشت.

دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران در خاتمه با اشاره به تشییع میلیونی پیکر شهید سردار حاج قاسم سلیمانی و تغییر ادبیات قدرتهای فرا منطقه ای بعد از آن به واسطه اتحاد وهمدلی که در جامعه ایجاد شد ، گفت : برای حفظ کیان و جمهوریت و احترام به اسلام لازم است به سمت وحدت ، یکپارچگی وانتخاب درست برویم.

بازدید [ 248 ]
برچسب ها