اخبار

برگزاری برنامه های متنوع برای سالمندان

در جلسه شورای ساماندهی سالمندان معاون فرماندار کامیاران از برگزاری برنامه های متنوع وشاد که بتواند پیوند این قشر را با جامعه بیشتر کند ، خبر داد و گفت : این برنامه ها با همکاری ادارات و محوریت سالمندان در پارک شاهد برگزار خواهد شد
برگزاری برنامه های متنوع برای سالمندان

دومین جلسه شورای سالمندان به ریاست معاون فرماندار وبه منظور هماهنگی و برنامه ریزی در خصوص اجرای برنامه های مختلف وبا نشاط و ساماندهی مکانی مناسب برای این قشر در محل سالن جلسات فرمانداری ظهر امروز چهارشنبه 11 مرداد برگزار شد.

عطاء اله فرهادی در این جلسه با اشاره به جمعیت رو به رشد سالمندان و اهمیت ونگاهی که هم به لحاظ دینی وانسانی متوجه آنان است ، گفت : بعد از بازنشستگی و پس گرفتن نقش ها فرد ممکن است دچار بعضی از مشکلات روحی وروانی شود به منظور پیشگیری وکاستن از این مشکلات  لازم است با اجرای برنامه های مختلف و شایسته ، ضمن توجه ویژه به این افراد در جهت حفظ جایگاه و ارزش نهادن برای آنها تلاش کرد.

  وی از تجربه سالمندان به عنوان گنجینه ای ارزشمند و قابل اتکاء در فعالیتهای فردی واجتماعی نام برد وافزود : تشکیل شورای بازنشستگان و سالمندان ادارات واستفاده از نظرات مفید وسازنده آنها می تواند درامور اداری به بهترین صورت مورد استفاده قرار گیرد.

فرهادی با اشاره به اینکه سالمندی به سراغ همه خواهد آمد ، خاطرنشان کرد : سالمندان زمانی از نیروهای مفید جامعه بوده و تلاش های زیادی برای جامعه نموده اند اکنون  نیز به عنوان محور وحدت در خانواده ها و اجتماع لازم است مورد تکریم قرار گیرند.

معاون فرماندار کامیاران در خاتمه از برگزاری برنامه های مختلف در کامیاران با همکاری ادارات ، انجمن های مردم نهاد و حضور سالمندان خبرداد و اظهار داشت : این برنامه ها در زمینه های فرهنگی ، هنری ، ورزشی ، متنوع وشاد که بتواند پیوند این قشر را با جامعه بیشتر کند در محل پارک شاهد برگزار خواهد شد، ضمنا در این برنامه ها از توانایی های خود سالمندان در حوزه های مختلف استفاده می شود.

 در ابتدای این جلسه حبیب اله ابراهیمی رئیس اداره بهزیستی شهرستان گفت: در حال حاضر حدود 6000 نفر از جمعیت شهرستان را سالمندان تشکیل می دهد.

وی ضمن تاکید لازم مبنی بر تکریم سالمندان و توجه به نیازمندیهای آنان افزود : مدنظر قرار گرفتن انتقال تجربه سالمندان به جوانان گره گشای بسیاری از معضلات خواهد بود.

بازدید [ 152 ]
برچسب ها