اخبار

کامیاران

برگزاری اولین جلسه شورای كشاورزی شهرستان كامیاران در سال98

اولین جلسه شورای کشاورزی شهرستان کامیاران به ریاست دکتر مسعود الماسی فرماندار و با حضور بهرام کوشکی مدیر جهاد کشاورزی ودیگر اعضای این شورا در سالن جلسات مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان برگزار شد
برگزاری اولین جلسه شورای كشاورزی شهرستان كامیاران در سال98

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران، جلسه شورای کشاورزی شهرستان کامیاران با حضور دکتر مسعود الماسی فرماندار، بهرام کوشکی مدیر جهادکشاورزی ، مدیران و مسئولین تعدادی از ادارات و شرکت های مرتبط با بخش کشاورزی و کشاورزان فعال پیشرو با محوریت بررسی مسائل و مشکلات حوزه کشاورزی شهرستان و رفع مشکلات روستاییان روز دوشنبه 2 اردیبهشت ماه 98 در محل سالن جلسات مدیریت جهاد کشاورزی برگزار گردید.

دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران در این جلسه گفت: دولت با تخصیص اعتبار لازم ، تبدیل زمین های دیم به آبی و پرداخت تسهیلات توسعه پایدار روستایی حمایت خوبی از بخش کشاورزی شهرستان به عمل آورده است.  

 وی افزود : بخش مهمی از اقتصاد خانوارهای شهرستان متکی به کشاورزی ودامداری است که انتظار هست با برنامه ریزی و تلاش همه جانبه و استفاده از شیوه های نوین این بخش توسعه یابد تا زمینه رونق تولید واشتغال بیشتر فراهم گردد.

دکتر الماسی تصریح کرد : امروز فرصت خوبی برای تولید محصولاتی است که دارای ارزش افزوده ، سازگار با شرایط منطقه و امکان صادارات را داشته باشند.

فرماندار شهرستان کامیاران خاطر نشان کرد : افزایش ظرفیت تولید و رونق صادرات وافزایش سرمایه گذاری در بخش کشاورزی از برنامه های دولت در جهت توسعه شهرستان با توجه به پتانسیل های موجود می باشد که امید است با ترویج مناسب توسط کارشناسان بخش کشاورزی شاهد تحقق این برنامه باشیم.

در ابتدای این جلسه بهرام کوشکی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کامیاران ضمن عرض خیر مقدم به مسئولین و کشاورزان گفت : شهرستان کامیاران در زمینه کشاورزی ودامداری دارای ظرفیت ها ی بالایی است که با برنامه ریزی و رفع مشکلات پیش روی کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی می توان گام های موثری در راستای توسعه بخش کشاورزی برداشت.

وی افزود: با توجه به اینکه امسال از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی)سال رونق تولید نامگذاری گردیده است توجه به بخش کشاورزی و رفع مشکلات آنان مسئله تولید واشتغال را در این شهرستان تا حدودی حل می کند.               

کوشکی  با اشاره به این موضوع که اکثر مردم شهرستان راه درآمد آنها از راه کشاورزی است خواستار تسهیل هرچه بیشتر امور از سوی مسئولین  به منظور حمایت از کشاورزان و دامداران شهرستان شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کامیاران در خاتمه به بعضی از مشکلات بخش کشاورزی به ویژه تغییر کاربری ها،واگذاری اراضی،مشکلات کشاورزان شهرستان با منابع طبیعی و واگذاری اشاره و خواستار رفع موارد مطرح شده از سوی دستگاههای متولی شد.

در ادامه مدیران، مسئولین ادارات و شرکت ها و بخش های مختلف هر یک به طور جداگانه با ارائه گزارشی در خصوص عملکرد خود مشکلات بخش های مورد نظر را بیان کردند.

در خاتمه این جلسه گلخانه توت فرنگی کامیاران مورد بازدید فرماندار ومدیر جهاد کشاورزی شهرستان قرار گرفت.

شورای کشاورزی و بازدید از گلخانه توت فرنگی

بازدید [ 557 ]
برچسب ها