اخبار

کامیاران

برگزاری اولین جلسه شورای زکات شهرستان کامیاران در سال 98

اولین جلسه شورای زکات شهرستان کامیاران در سال 98 با حضور دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد
برگزاری اولین جلسه شورای زکات شهرستان کامیاران در سال 98

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران اولین جلسه شورای زکات شهرستان کامیاران در سال 98 با حضور دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران ، خوشبخت رئیس کمیته امداد و سایر اعضای در محل دبیرخانه این شورا صبح امروز سه شنبه 3 اردیبهشت ماه برگزار شد.

فرماندار شهرستان کامیاران در این جلسه با تقدیر از اقدامات صورت گرفته توسط اعضا و مبلغین زکات گفت : در سال 97 خوشبختانه 14 میلیارد ریال زکت جمع آوری و بر اساس برآورد صورت گرفته مبلغ تعیین شده برای این شهرستان تحقق پیدا کرد.

وی افزود : تحقق 101 درصدی سهم تعیین شده برای این شهرستان نشان دهنده اعتماد مردم به کمیته امداد و دست اندرکاران امر زکات بوده ولازم است جهت تشویق عموم مردم به مشارکت در انجام این فریضه کلیپ هایی از روند انجام کار تهیه و به عموم مردم به منظور آگاهی از نحوه جمع آوری وهزینه کرد اطلاع رسانی لازم صورت گیرد.

دکتر الماسی حساسیت در بحث مالی را ضروری دانست و تاکید کرد : نهادهای مسئول در امر حمایت از نیازمندان ضمن انجام وظایف قانونی و نظارت های خود بر موسسات وابسته تلاش نمایند با ایجاد شفافیت در کار به منظور موفقیت بیشتر از ظرفیت مردم ، شوراها ودهیاران استفاده نمایند.

فرماندار شهرستان کامیاران در خاتمه اظهار امیدواری کرد : تلاش این مجموعه وحمایت بیشتر مردم بتواند گره گشای بسیاری از مشکلات باشد.

علیرضا خوشبخت رئیس کمیته امداد ودبیر شورای زکات شهرستان کامیاران گفت : سهم زکات تعیین شده برای شهرستان در سال 98 مبلغ 15 میلیارد ریال اعلام شده است که با برنامه ریزی صورت گرفته درصدصد خواهیم بود بیشتر از این مبلغ جمع آوری شود.

وی افزود : کمیته امداد دخل وتصرفی در زکات جمع آوری شده نخواهد داشت و پس از ثبت و ضبط بعد از 48 ساعت عین مبلغ به منظور هزینه کرد در محل جمع آوری شده بر اساس نظر عوامل زکات در همان منطقه عودت می گردد.

خوشبخت تصریح کرد : در سال 97 در 138 روستا شورای زکات تشکیل و از مبالغ جمع آوری شده 31درصد جهت احداث پروژه های عام المنفعه و 69درصد آن نیز بین نیازمندان تقسیم شده است.

رئیس کمیته امداد و دبیر شورای زکات شهرستان گفت : هر صنفی می تواند نسبت به تشکیل شورای زکات با همکاری دبیرخانه اقدام و پس از جمع آوری و اعلام مبلغ وثبت وضبط آن نسبت به توزیع آن بر اساس خواسته خود اقدام نماید.

سایر حاضرین در این جلسه به بیان نکته نظرات خود پرداختند./.

بازدید [ 796 ]
برچسب ها