اخبار

جمال ارشدی

برنامه ها وسند توسعه فرهنگی شهرستان تهیه وتدوین شود

سرپرست فرمانداری کامیاران در نشست با اصحاب فرهنگ ، هنر ورسانه با اشاره به ظرفیت های خوب فرهنگی شهرستان گفت : با مسئولیت ارشاد اسلامی و همکاری هنرمندان ضروری است برنامه ها و سند توسعه فرهنگی شهرستان تهیه وتدوین شود.
برنامه ها وسند توسعه فرهنگی شهرستان تهیه وتدوین شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران ظهر یکشنبه 15 مرداد نشستی با حضور سرپرست فرمانداری ، رئیس ارشاد و اصحاب فرهنگ ، هنر و رسانه متشکل از مسئولان واعضای انجمن های فرهنگی ، هنری و خبرنگاران فعال به منظور بررسی مسائل ومشکلات حوزه های فرهنگی وهنری شهرستان برگزارشد.

سرپرست فرمانداری کامیاران در این نشست با ابراز خرسندی از حضور در جمع انجمن های فرهنگی وهنری ، تبریک روز خبرنگار و با اشاره به وجود استعدادهای خیلی خوب در زمینه های فرهنگی وهنری بر لزوم شناسائی این استعدادها تاکید کرد خاطرنشان کرد: توسعه فعالیتهای فرهنگی و هنری زمینه توسعه فعالیتهای اقتصادی شهرستان را فراهم می کند.

جمال ارشدی فرهنگ وهنر را متعلق به مردم دانست وافزود : دولت در راستای فعالیتهای فرهنگی وهنری تسهیل گر بوده وهنرمندان نیز باید با قرار نگرفتن در چهارچوب دولت نقش خود را به صورت مطلوب ایفاء کنند.

وی وجود قوانین در این زمینه را لازم دانست و اظهار کرد : همانطور که در سایر بخش ها قوانین نقش پررنگی ایفا می کنند  وجود قانون در این زمینه نیز به معنای ممانعت ازآزادی در کارنیست بلکه عاملی برای ایجاد نظم ورضایت عمومی است.

ارشدی ایجاد سازوکار مناسب جهت شکوفایی فعالیتهای فرهنگی وهنری را ضروری دانست و تصریح کرد : فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری انجمن های فرهنگی وهنری نسبت به تهیه وتدوین برنامه ها وسند توسعه فرهنگی شهرستان در بازه های زمانی کوتاه مدت وبلند مدت اقدام نمایند.

سرپرست فرمانداری کامیاران در خاتمه دستیابی به اهداف تعیین شده را منوط به ارزیابی ، مقایسه و بررسی عملکرد سالانه بخش های مختلف فرهگی وهنری بر اساس 86 شاخص تعریف شده در این زمینه عنوان ویاد آور شد: با این بررسی می توان به دلایل پیشرفت و یا عدم پیشرفت در رشته های مختلف دست یافت.

در ابتدای این نشست زبیر حسین پناهی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد کامیاران با اشاره به اینکه در طول سال های گذشته ماهیت هنرمندان کامیارانی به دلایل مختلف در سایه قرار گرفته بود افزود: مهم ترین اقدام این اداره بعد از روی کار آمدن رئیس جدید اداره به دست آوردن اعتماد از دست رفته بین هنرمندان و اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان بوده است.

وی با اشاره به اینکه در این شهرستان ظرفیت های فرهنگی و هنری در عرصه های مختلف در سطح بین المللی و کشور وجود دارد اظهار کرد: خواستار حل مشکلات انجمن ها واداره فرهنگ وارشاد اسلامی به منظور شکوفایی بیشتر فعالیتهای فرهنگی وهنری شد.

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در ادامه با ارائه گزارشی گفت: مجتمع فرهنگی هنری ارشاد کامیاران با  2 هزارو 100 متر مساحت، دارای سالن آمفی تئاتر با ظرفیت حدود 200 نفر، نگار خانه با ظرفیت 30 پنل، پلاتو با ظرفیت 50 صندلی، 6 انجمن فرهنگی، هنری و قرآنی، 32 کانون فرهنگی ادبی مساجد، چهار چاپخانه، هفت کانون تبلیغات، 2 آموزشگاه آزاد هنری و 2500 نفر هنرمند توانا و فعال در شهرستان است.

در ادامه این جلسه مسئولان انجمن های فرهنگی وهنری به بیان مسائل ومشکلات مختلف پرداخته وخواستار مساعدت مسئولان جهت حل آن شدند.

در پایان این نشست به مناسبت 17 مرداد روز خبرنگار با اهداء لوح وهدایا از خبرنگاران فعال شهرستان تجلیل شد.

بازدید [ 145 ]
برچسب ها