اخبار

کامیاران

بررسی میزان پیشرفت فاز 2 پروژه خط انتقال آب پایاب سد گاوشان

در نشستی با حضور جمال ارشدی سرپرست فرمانداری ، سید احسن علوی نماینده مجلس ، بخشدار مرکزی ، مدیر و کارشناسان جهاد کشاورزی و مشاور پروزه میزان پیشرفت خط انتقال آب پایاب سد گاوشان مورد بررسی قرار گرفت .
بررسی میزان پیشرفت فاز 2 پروژه خط انتقال آب پایاب سد گاوشان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران عصر روز سه شنبه 12 دی ماه جمال ارشدی سرپرست فرمانداری سید احسن علوی نماینده ی مردم سنندج ،کامیاران و دیواندره ر مجلس شورای اسلامی بهرام کوشکی مدیر جهاد کشاورزی فریدون باتمانی بخشدار مرکزی از پروژه پایاب سد گاوشان بازدید به عمل آورد در نشستی  با مطلب بایزیدی با مشاور پروژه به بررسی میزان پیشرفت پروژه پرداختند.

سرپرست فرمانداری کامیاران با اشاره به ظرفیت های مطلوب کشاورزی  در شهرستان بر لزوم مکانیزاسیون کشاورزی تاکید کرد و گفت : توسعه و ترویج فعالیت های کشاورزی میتواند باعث رونق تولید و اشتغال شود .

جمل ارشدی افزود : اجرای برنامه ای آموزشی برای کشاورزان، استفاده از سیستم های نوین آبیاری  و تولید محصولات ارگانیک باید مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه به اهمیت اجرای پروژه به اهمیت اجرای پروژه های انتقال آب پایاب سد گاوشان اشاره و تصریح کرد تسریع در اجرای ان پروژه میتواند گام مثبتی در جهت رضایت مندی مردم و افرایش تولید و بهبود کیفیت محصولات و انتقال باشد.

سرپرست فرمانداری کامیاران در خاتمه خواستار پیگیری بیشتر جهت تکمیا این پروژه شد .

سید احسن علوی نماینده ی مردم سنندج ،کامیاران،دیواندره در مجلس ششورای اسلامی در بازدید از پروژه و نشست بررسی میزان پیشرفت آن گفت : بر اساس پیگیری های به عمل آمده سهم کشاورزی استان از منابع آبی 48000 هکتار تعیین شده است که ما در صدد هستیم آنرا افرپزایش دهیم .

وی افزود : یکی از دلایل پایین بودن بهره وری  عدم استفاده از تکنولوژی های جدید است که انتظار میرود سازمان جهاد کشاورزی در این راستا اقدام موثر تری به عمل آورد .

علوی یکی از مشکلات پیش روی منابع آبی سده ا و عدم تخصیص به موقع آن نبود مدیریت آن در استان در صدد خوایم بود با مذارکرات لازم از طریق وزارت خانه بخشی از مدیریت این سدها را به استان منتقل کنیم .

علوی از در ادامه از پیگیری لازم برای حل مشکل بین کشاورزان و منابع آبی و مشکل خانه باغها خبر داد و گفت : حل مشکلات کشاورزان و خانه باغ ها به صورت مطلوب   مد نظر است و در این پیگیری های لازم به عمل اورده شده است  تا راهکار ها یقانونی مشکلات به حدافل برسد.

بهرام کوشکی مدیر جهاد کشاورزی کامیاران گفت :پروژه انتقال آب پایاب سد گاوشان شامل 5000 هکتار می باشد که تا کنون 1500 هکتار آن اجرا و در حال اجرای مابقی آن هستیم .

وی افزود : عمده محصولات تولیدی بهره مند از مزایای ذرت ،کلزا و گندم خواهد بود .

مطلب بایزیدی مشاور این پروژه گفت : این پروژه در حال حاضر 26 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که برا اساس برنامه 33 درصد اخیر دارد .

وی افزود : اجرای این پروژه باعث بهره مندی 984 نفر در 9 روستا  از مزایای آن خواهند بود.

بازدید [ 927 ]
برچسب ها