اخبار بخشداری ها

بررسی مسائل و مشکلات بخش موچش در جلسه شورای اداری موچش

در جلسه شورای اداری موچش مسائل و مشکلات این بخش با حضور ارشدی سرپرست فرمانداری ، فرشادان نماینده مجلس ، بخشدار موچش ومسئولان شهرستانی ومحلی مورد بررسی قرار گرفت.
بررسی مسائل و مشکلات بخش موچش در جلسه شورای اداری موچش

جلسه شورای اداری بخش موچش با حضور جمال ارشدی سرپرست فرمانداری کامیاران ، سید مهدی فرشادان نماینده مردم سنندج ، کامیاران ودیواندره در مجلس شورای اسلامی ، فرزام بیدارپور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان ، بخش دار موچش ، مسئولان شهرستانی ومحلی در محل سالن اجتماعات آموزش وپرورش موچش برگزار شد.

سرپرست فرمانداری کامیاران در ابتدای این جلسه با خیر مقدم از حضور دکتر فرشادان ، دکتر بیدارپور وسایر حاضرین  در این جلسه و با اشاره به موارد مطرح شده در جلسه قبلی شورای اداری این بخش گفت : ضروری است مسئولان در بحث توسعه قرار گرفته و با توجه به شرح وظایف و مسئولیتی که به افراد سپرده می شود با هماهنگی سایر دستگاهها اقدام عملی صورت گیرد.

جمال ارشدی حل بسیاری از مشکلات در حوزه کاری ادارات را امکان پذیر دانست و افزود : با هماهنگی بین بخشی و استفاده از توان وامکانات سایر دستگاهها می توان ضمن شناسایی مشکلات در جهت حل آن گام های اساسی برداشت.

وی خاطر نشان کرد : نگاه ما به توسعه باید نگاه علمی باشد و با بررسی های انجام شده مشخص کرد که چه کاری در حد توان رده های مسئولتی است تا بر اساس آن پیگیری و از پتانسیل وظرفیت های موجود برای توسعه استفاده شود.

ارشدی در ادامه به بحث امور جوانان ولزوم توجه به آسیب های اجتماعی پرداخت و گفت : سال گذشته در زمینه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر 22 میلیارد ریال اعتبار از سوی وزرات کشور در اختیار سپاه قرار گرفته است و در سال جاری نیز در بحث جوانان مبلغ 910 میلیون تومان از سوی وزرات کشور در نظر گرفته شده  و به دستگاهها اختصاص یافته است.

سرپرست فرمانداری کامیاران هم چنین به مسائلی از قبیل تخلف در ساخت وساز در مناطق شهری وروستایی اشاره و استفاده از راهکارهای قانونی برای پیشگیری وقوع چنین تخلفاتی تاکید کرد.

جمال ارشدی در ادامه صحبت های خود ضمن تاکید لازم مبنی بر دعوت از سرمایه گذاران وبرگزاری وتشویق وتسهیل گری برای سرمایه گذاران ، تغییر نگاه به سمت بخش خصوصی و سرمایه گذاری را ضروری دانست و خواستار توجه ویژه  در این زمینه شد.

سرپرست فرمانداری کامیاران در خاتمه ضمن اعلام تخصیص اعتبارات مناسب به بخش موچش از تخصیص 20 درصدی اعتبارات تملک دارایی و 29 درصدی ماده 180 تا کنون خیر داد و اظهار امیدواری کرد با تخصیص هرچه بیشتر این منابع برنامه های پیش بینی شده محقق شود.

 

 

سید مهدی فرشادان نماینده مردم سنندج ، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی هدف از حضور در این جلسه را بررسی مسائل ومشکلات بخش موچش و پیگیری آن از طریق مراجع ذی ربط و نظارت بر عملکرد بخش های مختلف عنوان کرد وگفت : با پیگیری های انجام شده و قول مساعد مسئولان وزارت خانه ها در آینده شاهد تحولات مثبت در زمینه های مختلف و توسعه وآبادانی بیشتر خواهیم بود.

دکتر فرشادان با اشاره به فوت 370 نفر در حوادث راههای استان در سال گذشته وضعیت راههای کردستان نامناسب دانست واظهار داشت : مشکل راههای استان و راههای روستایی که در رده بندی آخر کشوری قرار دارد مربوط به سال های اخیر نبوده و در کوتاه مدت قابل حل نیست اما با همت وتلاش و پیگیریهای انجام شده شاهد شکل گیری اتفاقات خاصی در این زمینه هستیم که به عنوان نمونه حضور پیمانکاران فعال در اجرای کریدور شمال به جنوب  می باشد.

وی ضمن اعلام خبر تخصیص 700 میلیارد تومان اعتبار از سوی آقای نوبخت به استان ، حضور 3 نفر از مجمع نمایندگان استان در کمیسیون برنامه و بودجه را بی سابقه دانست وافزود : با توجه به پیگیری نمایندگان در بحث اعتبارات دومین استان در زمینه افزایش اعتبار در سال 96 نسبت به سال 95 هستیم.

فرشادان از سفر تمامی اعضاء ورئیس کمیسیون برنامه وبودجه مجلس قبل از جمع بندی بودجه سال 97 به کردستان خیر داد واظهار داشت : حضور تمامی اعضای کمیسیون در کردستان می تواند قدم مثبتی در زمینه افزایش بیشتر اعتبارات وکاهش مشکلات اعتباری باشد.

نماینده مردم سنندج کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی در ادامه  به  مشکلات پیش روی سهم آب کشاورزی اشاره کرد وگفت : در حال حاضر 47 درصد کشور آبی است اما در استان کردستان با میانگین بارندگی دو برابری کشور ، 33 سد و 6 میلیارد متر مکعب ذخایر پشت سدها و حوزه آبریزی 5 استان تنها 10 درصد از کشاورزی آن آبی است.

وی از قول مساعد وزیر نیرو برای حل مشکلات آب خبرداد و افزود : سند توسعه استان نوشته شده رئیس جمهور ومعاون اول روی این سند دستور لازم را داده اند که یکی از بندهای آن افزایش سهم آبهای مرزی به 32 هزار هکتار و افزایش مجموع 100 هزار هکتار زمین های آبی به 300 هزار هکتار می باشد.

فرشادان در خاتمه از قول مساعد وزیر نفت برای گازرسانی به تمام روستاها ، اختصاص یک و نیم میلیارد دلارا ز صندوق ذخیره ارزی برای ایجاد اشتغال در روستاها و امکان تخصیص 1000 میلیارد تومان اعتبار اشتغالزایی به استان با مساعدت وزیر تعاون ، کار روفاعه اجتماعی در صورت جذب ، پیگیری ماشین آلات مورد نیازو مسائل شهرداریها و تخصیص 20 هزار تن سهمیه قیر خبر داد.

در ابتدای این جلسه صلاح مرادی بخشدار موچش به برخی از مشکلات این بخش اشاره و مهمترین مشکلات این بخش را مربوط به حوزه راه ، آب و امکانات عنوان کرد.

سایر مسئولان نیز به بیان نظرات خود در زمینه های مختلف پرداختند.

بازدید [ 2148 ]
برچسب ها