اخبار

شهرستان کامیاران

بررسی مسائل ومشکلات پایاب سد زیویه در جلسه ای با حضور فرماندار شهرستان کامیاران

در جلسه بررسی مسائل ومشکلات پایاب سد زیویه دکتر الماسی فرماندار شهرستان کامیاران بر لزوم نظارت و برنامه ریزی دقیق ادارات مسئول تاکید کرد و گفت : به منظور پیشگیری از بروز هرگونه مشکل مقررات واجرای قانون باید ملاک عمل قرار گیرد
بررسی مسائل ومشکلات پایاب سد زیویه در جلسه ای با حضور فرماندار شهرستان کامیاران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران جلسه ای به ریاست دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران وبا حضورمهندس زارع معاون عمرانی  فرماندار ، مدیر جهاد کشاورزی ، مدیر امور آب ، اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل تعاونی بهره بردار در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان کامیاران به منظور بحث وتبادل نظر در خصوص مسائل ومشکلات پایاب سد زیویه و ارائه راهکارهای لازم در این خصوص صبح امروز یکشنبه 26 خرداد ماه 98 برگزار شد.

دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران در این جلسه گفت : موضوع پایاب سد زیویه پدیده ای چند وجهی متشکل از جهاد کشاورزی ، امور آب ، تعاونی ومصرف کننده است که هر کدام به تناسب مسئولیت های خاصی در قبال شبکه های احداث شده دارند.

وی با اشاره به هزینه های بالای صورت گرفته توسط دولت در راستای ایجاد اشتغال و تولید در سطح وسیعی از اراضی کشاورزی این منطقه وضرورت استفاده از این امکانات جهت اشتغال وتولید با مدیریت واستفاده درست تعاونی و کشاورزان بر نظارت مستمر دستگاههای مسئول از قبیل جهاد کشاورزی وامور آب در این راستا تاکید کرد.

دکتر الماسی خاطر نشان کرد : هدف از واگذاری کار به تعاونی فعال کردن بخش مردمی و در نظر گرفتن منافع مردم است و به منظور پیشگیری از بروز هرگونه مشکل مقررات واجرای قانون باید ملاک عمل قرار گیرد.

فرماندار شهرستان کامیاران گفت : برنامه ریزی برای الگوی کشت مناسب و نحوه استفاده از منابع آبی موجود در زمان خود باید انجام وبه اطلاع بهره برداران برسد.

در ادامه این جلسه مهندس صلاح الدین زارع معاون عمرانی فرماندار شهرستان کامیاران با اشاره به مسائل ومشکلاتی که متوجه به بعضی از مصرف کنندگان شده است از تشکیل اکیپی متشکل از کارشناسان دستگاههای مسئول وتعاونی خبرداد وگفت : این اکیپ فعالیت خود را از امروز به منظور نظارت بر نحوه استفاده از شبکه آبیاری به عمل خواهد آورد.

وی افزود : از آنجایی که استفاده از منابع آبی پایاب سد نیازمند مجوزبهره برداری است اگر خارج از شبکه اقدامی صورت گرفته باشد در راستای احقاق حق وحقوق بهره برداران دارای مجوز تصمیمات قانونی اتخاذ خواهد شد./.

بازدید [ 311 ]
برچسب ها