اخبار

شهرستان کامیاران

بررسی مسائل ومشکلات روستاهای پشته کامیاران وخراجیان روانسر

در جلسه ای با حضور فرمانداران کامیاران و روانسر مسائل و مشکلات روستاهای پشته و خراجیان از توابع بخش مرکزی این دو شهرستان مورد بحث وبررسی قرار گرفت
بررسی مسائل ومشکلات روستاهای پشته کامیاران وخراجیان روانسر

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران ، ظهر روز سه شنبه 9 اردیبهشت ماه 99 جلسه ای با حضور دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران ، سعدی مصطفی زاده فرماندار شهرستان روانسر ، فریدون باتمانی معاون سیاسی وامنیتی فرماندار ، بخشداران مرکزی کامیاران و روانسر ، روئسای منابع طبیعی دو شهرستان واعضای شوراهای اسلامی روستاهای پشته وخراجیان جلسه ای به میزبانی فرمانداری کامیاران و به منظور بررسی مسائل و مشکلات روستاهای فوق برگزار شد.

فرماندار شهرستان کامیاران در این جلسه با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در سال 98 در روستاها و گرایش به فعالیتهای دامداری و کشاورزی که حاصل آن افزایش و رونق تولید محصولات مورد نیاز و جلوگیری از کمبود آن در بازار بود ، گفت : از این فرصت و منابعی که در اختیار مردم روستاها قرار گرفته است لازم هست با همدلی از آن استفاده شود تا در سال جاری نیز شاهد تحقق جهش تولید باشیم.

دکتر مسعود الماسی افزود : یکی از راههای تحقق شعار سال استفاده صحیح از منابع خدادای و اراضی ملی ومنابع طبیعی است که با توجه به اینکه بعد از انقلاب منابع طبیعی از کنترل خان وخوانین خارج و ملی اعلام شد انتظار هست با صیانت مردمی وشوراهای اسلامی از این منابع به نحو مطلوب وبه گونه ای که به آن آسیب نرسد استفاده شود.

وی توجه به حفاظت از منابع طبیعی به عنوان یک رکن مهم در توسعه پایدار را ضروری دانست و بیان داشت : هر تصمیمی که گرفته می شود بایستی در آن اهمیت منابع طبیعی و محیط زیست مد نظر باشد.

فرماندار کامیاران درادامه بر لزوم توافق برای حل مسائل ومشکلات این دو روستا تاکید کرد و از شوراهای اسلامی این روستاها به عنوان نمایندگان مردم خواست تا با هدف تامین منافع مردم و با بهره گیری از راهکار مبتنی برعرف منطقه نسبت به حل مشکلات اقدام نمایند.

در ادامه این نشست سعدی مصطفی زاده فرماندار شهرستان روانسر با تقدیر از ابتکار فرمانداری کامیاران و پیگیری های انجام شده در این راستا  از آمادگی لازم برای حل مسائل ومشکلات این روستاها خبر داد و گفت : خوشبختانه هماهنگی بین بخشی ومدیریت دو شهرستان در کاهش مشکلات موثر بوده است.

وی افزود : تعامل دو سویه در بحث مشارکت اثرگذار است و با رجوع به فرهنگ اصیل مردم کردستان و تقویت این فرهنگ مسائل به راحتی قبل حل است.

مصطفی زاده تصریح کرد : تغییر فکر لازمه توسعه سرمایه اجتماعی است و توسعه یافتگی زمانی اتفاق می افتد که به فکر تامین منافع یکدیگر و تحقق خواسته دو طرف باشیم.

فرماندار شهرستان روانسر در ادامه اظهار امیدواری کرد : مردم این روستاها با مدیریت صحیح امور وهمکاری با مسئولانی که در این راستا تلاش می کنند مانع از سوء استفاده دیگران شوند.

در ادامه این نشست معاون سیاسی وامنیتی فرماندار کامیاران ، بخشداران مرکزی کامیاران و روانسر ، روئسای منابع طبیعی دوشهرستان در این خصوص نکاتی را بیان نمودند سپس اعضای شوراهای اسلامی دور روستا ضمن اعلام نکته نظرات خود  آمادگی لازم را برای همکاری در حل مسائل ومشکلات اعلام کردند.

بررسی مشکلات پشته کامیاران و خراجیان روانسر

بازدید [ 133 ]
برچسب ها