اخبار

شهرستان کامیاران

بررسی مسائل ومشکلات بافت های فرسوده و محلات هدف بازآفرینی شهری کامیاران و موچش

در نشستی با حضور مهندس ملکی معاون امور عمرانی استاندار کردستان ، دکتر الماسی فرماندار کامیاران ، مهندس زارع معان عمران وبرنامه ریزی فرمانداری ، اسدی مدیر کل شهری استانداری ، مدیران عامل گاز و برق استان ، مدیر کل میراث فرهنگی ، مسئولان راه وشهرسازی و شهرداران و کارشناسان حوزه شهری کامیاران وموچش مسائل ومشکلات بافت های فرسوده و محلات هدف بازآفرینی مورد بررسی قرار گرفت
بررسی مسائل ومشکلات بافت های فرسوده و محلات هدف بازآفرینی شهری کامیاران و موچش

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران در نشستی با حضور معاون مهندس ملکی معاون امور عمرانی استاندار کردستان ، دکتر الماسی فرماندار کامیاران ، مهندس زارع معان عمران وبرنامه ریزی فرمانداری ، اسدی مدیر کل شهری استانداری ، فعله گری مدیر عامل گاز کردستان ، لهونیان مدیر عامل برق استان ، علوی مدیر کل میراث فرهنگی ، مسئولان راه وشهرسازی و شهرداران و کارشناسان حوزه شهری کامیاران وموچش مسائل ومشکلات بافت های فرسوده و محلات هدف بازآفرینی مورد بررسی قرار گرفت.

فرماندار شهرستان کامیاران در این نشست با اشاره به اهمیت توجه به بافت های فرسوده وناکارآمد شهری و محلات هدف بازآفرینی در راستای اصول ستاد بحران و پدافند غیر عامل از بهسازی کوچه ها وخیابان های  ناحیه منفصل شهری و پیش بینی طرح های مختلف برای چهار راه اصلی شهر و بعضی دیگر از مناطق و مدارس کامیاران خبر داد واظهار امیدواری کرد : با تخصیص منابع مورد نیاز بتوان نسبت به اجرای این طرح ها اقدام نمود.

دکتر مسعود الماسی افزود : در راستای بهسازی نقاط مختلف شهر کار انتقال صنوف آلاینده به شهرک صنوف مزاحم در جریان است و با همکاری خود این اصناف به خوبی پیش می رود.

وی همچنین در خصوص مشکلات گاز رسانی به بعضی از مناطق خارج از محدوده شهر و همچنین تامین روشنایی معابر و نقاط مختلف سطح شهر از جمله بلوار ورودی کامیاران از سمت سنندج پرداخت وخواستار مساعدت لازم با استناد به راهکارهای قانونی در این خصوص شد.

فرماندار شهرستان کامیاران در ادامه به مشکلات شهر موچش اشاره کرد و به ویژه در خصوص بافت قدیمی شهر موچش وقرار گرفتن تپه باستانی در این محدوده خواستار مساعدت لازم از سوی میراث فرهنگی وسایر ادارات به منظور حفاظت از این محدوده و بازسازی واحدهای مسکونی و یا جابجایی آنان بر اساس طرح وبرنامه ای مناسب  شد.

مهندس ملکی معاون عمرانی استاندار کردستان در این نشست ضمن تاکید لازم مبنی بر بازنگری در طرح جامع شهری کامیاران توجه به حل مشکلات بافت های فرسوده وناکار آمد شهری را ضروری دانست وگفت : بایستی در اسرع وقت شهرداری کامیاران نسبت به پیشبینی نیازمندیها و اعتبارات مورد نیاز برای بهسازی وآسفالت تمام کوچه ها و معابر توبره ریز اقدام و گزارش نهایی آن اعلام گردد.

وی از اختصاص مبلغی حدود 4 میلیادر تومان به شهرداری های کامیاران و موچش از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد وافزود : در سال گذشته نیز مبلغ 5و نیم میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده به این شهرداری ها کمک شده است.

معاون امور عمرانی استاندار کردستان در ادامه با اعلام خبر همکاری اداره برق در خصوص تامین روشنایی مسیر ورودی کامیاران از سنندج به مسافت 2500 متر بر لزوم بازدید از مناطق مورد بحث تاکید و سپس با حضور مسئولان از ناحیه منفصل شهری توبره ریز ، شهرک صنوف مزاحم وبافت تاریخی موچش به منظور بررسی مسائل ومشکلات از نزدیک بازدید به عمل آوردند.

گفتنی است مدیران عامل گاز وبرق استان ومدیر کل میراث فرهنگ در این نشست به بیان نکته نظرات خود در خصوص مسائل مربوطه پرداختند و آمادگی خود رابرای همکاری در حل مشکلات اعلام نمودند.

بازدید [ 290 ]
برچسب ها