اخبار

شهرستان کامیاران

بررسی مسائل مربوط به طرح های هادی روستایی و پروژه های دهیاری در شهرستان کامیاران

در نشستی با حضور مهندس ملکی معاون امور عمرانی استانداری ، دکتر الماسی فرماندار شهرستان کامیاران ، مهندس زارع معاون عمران وبرنامه ریزی فرمانداری ، بخشداران مرکزی و موچش ، مدیر کل بنیاد مسکن کردستان ، مدیر کل امور روستایی استانداری ، مدیران عامل برق وگاز استان ، مدیر کل میراث فرهنگی و کارشناسان حوزه روستایی مسائل مربوط به طرح های هادی روستایی و پروژه های دهیاری در شهرستان کامیاران بررسی شد
بررسی مسائل مربوط به طرح های هادی روستایی و پروژه های دهیاری در شهرستان کامیاران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران در نشستی با حضور مهندس ملکی معاون امور عمرانی استانداری ، دکتر الماسی فرماندار شهرستان کامیاران ، مهندس زارع معاون عمران وبرنامه ریزی فرمانداری ، محسن وصلاح مرادی بخشداران مرکزی و موچش ، احمد فعله گری و هیوا لهونیان مدیران عامل گاز وبرق استان ، رضا قادری مدیر کل بنیاد مسکن ، ابراهیم شریف پور مدیر کل امور روستایی استانداری ، محسن علوی مدیر کل میراث فرهنگی کردستان و کارشناسان حوزه روستایی مسائل مربوط به طرح های هادی روستایی و پروژه های دهیاری در شهرستان کامیاران بررسی شد .

فرماندار شهرستان کامیاران در این نشست به اهمیت توسعه مناطق روستایی شهرستان کامیاران اشاره کرد و گفت : روستاهای کامیاران شرایط بسیاری خوبی در تولید ، اشتغال و گردشگری و صنایع دستی دارند که توجه به بشتر به آنها در راستای رونق تولید ضروری است.

دکتر مسعود الماسی افزود : بر همین اساس در سال گذشته طرح های اشتغالزایی خوبی با استفاده از تسهیلات کمک بره دولتی در روستاها انجام شده ودرسال جاری هم در صدد هستیم این روند را ادامه دهیم.

وی تصریح کرد : در بخش عمران روستایی نیز دهیاری ها اقداماتی را با همکاری مردم و بنیاد مسکن انجام داده اند که امیدواریم میزان این فعالیتها با عنایت به بازنگری طرح های هادی بیشتر شود.

دکتر الماسی سپس به بعضی از مشکلات و مسائل مربوط به امتیاز انشعابات برق وگاز در نقاط مختلف روستایی اشاره و اظهار امیدواری کرد : با همکاری مدیران عامل این دو دستگاه و با استفاده از راهکارهای قانونی مشکلات مردم در این زمینه حل وفصل شود.

 فرماندار شهرستان کامیاران در ادامه به مشکلات روستای تاریخی پالنگان اشاره کرد وگفت : از میراث فرهنگی انتظار می رود در اسرع وقت با همکاری سایر دستگاهها نسبت به تکمیل پروژه سنگ فرش دره حسنعلی اقدام نماید.

مهندس شهرام ملکی معاون امور عمرانی استانداری کردستان در این نشست گفت : در راستای اجرای طرح های عمرانی مختلف در روستاها مبلغی بیش از 4 میلیارد تومان از سوی دولت به حساب دهیاری های شهرستان کامیاران واریز شده است.

وی ضمن تاکید لازم مبنی بر هزینه کرد اعتبارات اختصاص یافته در اسرع وقت بازنگری طرح هادی روستایی را ضروری دانست و از بنیاد مسکن وبخشداران خواست تا در اسرع وقت با همکاری هم در این زمینه اقدام نمایند.

مهندس ملکی در خصوص اختصاص امتیازات مورد نیاز واحدهای خارج از حریم و همچنین جابجایی تیرهای برق در محدوده پروژه های در حال اجرای دهیاری ها تصریح کرد : واگذاری خدمات به خارج از حریم نیازمند مجوزها وراهکارهای قانونی است که در این زمینه لازم است با همکاری سایر دستگاههای متولی اقدام گردد اما در خصوص جابجایی تیرهای برق در مسیر پروژه ها این اقدام با همکاری های دهیاری ها و اداره برق در اسرع وقت بایستی انجام شود.

معاون امور عمرانی استانداری کردستان در خاتمه اظهار امیدواری کرد : درحوزه روستایی همکاری بخشداری ها ، دهیاران ، میراث فرهنگی ، بنیاد مسکن ودستگاههای خدمات رسان به نحوی باشد که منجر به اجرای پروژه هایی با حفظ بافت تاریخی و فرهنگی و رضایت مندی بیشتر مردمی شود.

گفتنی است در خاتمه این نشست مدیر ان کل روستایی و بنیاد مسکن ، بخشداران ،  مدیران عامل برق وگاز ومیراث فرهنگی به بیان نکته نظرات خود در خصوص پروژه های روستایی پرداختند.

 

بازدید [ 255 ]
برچسب ها