اخبار

بررسی ظرفیت های کامیاران جهت راه اندازی طرح های کشت وصنعت وصنایع تبدیلی

نشست معاون فرمانداری کامیاران و مدیر جهاد کشاورزی با سرمایه گذار بخش خصوصی با موضوع اجرای طرح های کشت وصنعت و فرآوری انواع محصولات کشاورزی برگزار شد.
بررسی  ظرفیت های کامیاران جهت راه اندازی طرح های کشت وصنعت وصنایع تبدیلی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران صبح امروز دوشنبه 27 فروردین ماه نشستی با حضور فرهادی معاون فرمانداری ، کوشکی مدیر جهاد کشاورزی ، جهانگیری مدیرعامل شرکت کشت وصنعت دشت سبز غرب و نماینده شرکت روژین تاک کرماشناه به منظور بررسی راههای سرمایه گذاری وتوسعه فعالیت در زمینه کشت وصنعت در سطح شهرستان کامیاران در محل فرمانداری برگزار شد.

معاون فرمانداری کامیاران در این جلسه با اشاره به اهمیت سرمایه گذاری بخش خصوصی در جهت تولید واشتغال گفت : از سرمایه گذاری که بتواند تامین کنننده منافع عمومی و رونق دهنده بخش تولید واشتغال باشد حمایت می شود.

عطاء اله فرهادی افزود : شهرستان کامیاران به لحاظ موقعیت جغرافیایی و تنوع محصولات زراعی وباغی ظرفیت خوبی برای سرمایه گذاری در بخش فرآوری انواع محصولات ، صنایع تبدیلی و کشت وصنعت

 دارد.

وی تصریح کرد : وجود سدهای متعدد ومنابع آبی مناسب ، زمین های مساعد و تولید محصول با کیفیت و انبوه با رتبه های بالا در سطح استان نیز از مزیت های خوب در این زمینه است.

فرهادی اظهار داشت : سرمایه گذاری مدنظر زمانی مورد استقبال و حمایت خواهد بود که بتواند زمینه اشتغال نیروهای محلی وبومی را فراهم وباعث بهره وری و بهبهود عملکرد شود.

معاون فرمانداری کامیاران در خاتمه از امادگی لازم برای فراهم کردن شرایط سرمایه گذاری خبر داد واظهار امیدواری کرد با ارائه طرح های مورد نظر توسط سرمایه گذار در این زمینه در اسرع وقت اقدام شود.

 

بهرام کوشکی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کامیاران نیز در این نشست به بیان اهداف شرکت سرمایه گذار پرداخت وگفت : وجود چنین شرکتی در سطح شهرستان می تواند تامین کننده منافع کشاورزان باشد.

وی افزود : بسیاری از محصولات کشاورزی تولید شده درسطح شهرستان به منظور عرضه به بازارهای مصرف به نقاط مختلف انتقال داده می شوند که این اقدام علاوه بر صرف هزینه وزمان بیشتر منافع مطلوبی ندارد.

کوشکی راه اندازی مجتمع کشت و صنعت وبه تبع آن سایر کارخانجات تابعه و فعال در زمینه فرآوری انواع محصولات کشاورزی وباغی را اقدامی اساسی برای رونق اشتغال وتولید برشمرد که از نیازهای شهرستان می باشد.

 

در ادامه این نشست جهانگیری مدیرعامل شرکت کشت وصنعت دشت سبز غرب ونماینده شرکت روژین تاک کرمانشاه گفت : مجتمع کشت وصنعت احداثی در شهرستان کامیاران از زیر مجموعه های شرکت روژین تاک خواهد بود که در حال حاضر یکی از مجتمع های تولیدی فعال کشور می باشد.

وی افزود : تجربه موفق کشت وصنعت مردم نهاد روژین تاک می تواند کمک موثری در زمینه فعالیت در کامیاران باشد.

جهانگیری حضور صنعت را باعث استمرار در تولید واشتغال پایدار دانست واظهار داشت : راه اندازی مجتمع کشت وصنعت در کامیاران می تواند تحول مناسبی در تولید انواع محصولات همانند کرمانشاه باشد.

نماینده شرکت روژین تاک کرمانشاه با اعلام آمادگی لازم مبنی بر تامین منابع بدون استفاده از تسهیلات اظهار امیدواری کرد  با حمایت وهمراهی مسئولان عالی شهرستان کامیاران به زودی شاهد فعالیت درکامیاران باشیم.

بازدید [ 759 ]
برچسب ها