اخبار

شهرستان کامیاران

بررسی اعتبارات مورد نیاز پروژه های شهرستان کامیاران

در نشستی با حضور دکتر بهرام نصرالهی زاده رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان ، دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران ، معاونین فرماندار و مسئولان ادارات شهرستان اعتبارات مورد نیاز پروژه های مختلف در این شهرستان مورد بررسی قرار گرفت
بررسی اعتبارات مورد نیاز پروژه های شهرستان کامیاران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران شنبه شب 28 دی ماه 98 جلسه ای با حضور دکتر بهرام نصرالهی زاده رئیس سازمان مدیریت  و برنامه ریزی کردستان ، دکتر مسعود الماسی  فرماندار شهرستان کامیاران ، کمانگر معاون فنی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کردستان ، مریوانی سرپرست اداره کل میراث فرهنگی کردستان ، مهندس زارع معاون عمران و برنامه ریزی فرماندار ، باتمانی معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ، محسن وصلاح مرادی بخشداران مرکزی و موچش و مسئولان تعدادی از ادارات به منظور بحث وبررسی اعتبارات مورد نیاز پروژه های مختلف در این شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران در این جلسه با اشاره به اجرای بعضی از پروژه های خوب در زمینه های مختلف در سطح شهرستان اظهار امیدواری کرد : با حسن نیت ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی و تامین اعتبار مورد نیاز این پروژه ها بخش مهمی از مطالبات مردمی در این شهرستان محقق شود.

وی افزود : در حال حاضر پروژ های ایستگاه پمپاژ خامسان که سال گذشته حدود 5 میلیارد تومان اعتبار برای آن هزینه شده و پایاب سد گاوشان که با هزینه کرد 27 میلیارد تومان از طرح های کشاورزی که برای تکمیل نیازمند اعتبار است که خوشبختانه از سوی استاندار محترم نیز قول های مبنی بر تخصیص 55 میلیارد تومان اعتبار به منظور اتمام این پروژه ها که می تواند شاخص حق آبه شهرستان را به میزان 6100 هکتار افزایش دهد داده شده است که امیدواریم به زودی محقق شود.

دکتر الماسی در ادامه به نیازهای اعتباری به منظور آسفالت و بهسازی راههای روستایی از جمله راه روستایی سرریز و تنگی ور به طول مجموع 18 کیلومتر ، گردنه ورمکان و سایر مسیرها اشاره و خواستار توجه به آنها شد.

فرماندار شهرستان کامیاران همچنین به پروژه های عمران شهری ، آب وفاضلاب ، پسماند ، میراث فرهنگی و گردشگری ، ورزشی ، آموزشی و یادمان شهدای گمنام در حوزه شهرستان اشاره وخواستار اختصاص اعتبارات مورد نیاز جهت اجرای آنها شد.

در ادامه این نشست دکتر بهرام نصرالهی زاده رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کردستان گفت : منابع دولت محدود است و لازم است نیازها اولویت بندی و بر اساس اولویت مورد رسیدگی قرار گیرد.

وی تاکید کرد : اولویت برنامه ها بایستی تکمیل پروژه های نیمه تمام و اولویت بندی شده باشد که در حال حاضر این تعداد در استان به 2000 پروژه می رسد.

دکتر نصرالهی زاده تعریف پروژه های متعدد را موجب اتلاف منابع عنوان و افزود : مسئولان لازم است اولویت شهرستان را مشخص و بر روی  این اولویت ها تمرکز نمایند تا ثمره آن بیشتر عاید مردم شود.

رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان کردستان جذب سرمایه گذار و اجرای پروژه های مشارکتی در نقاط شهری و روستایی را حائز اهمیت دانست وخواستار اقدام ادارات به گونه ای شد تا اشتغال پایدار را ایجاد نماید.

وی به رشد قابل توجه آسفالت راه روستایی در طول چند سال اخیر از 34 درصد به 50 درصد اشاره و گفت : بهبود زیر ساخت های روستایی زمانی اهمیت خواهد داشت که اشتغال ، تولید و در آمد ایجاد نماید و روستاهای کامیاران این قابلیت ها را دارند که محرک توسعه باشد.

رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کردستان گفت : تاکنون بیش از 140 میلیارد تومان برای احداث سدهای امیر آباد و رمشت هزینه شده که 90 میلیارد تومان اعتبار مجدد تکمیل این سدها در لایحه سال 99 در قانون بودجه آورده شده که با اتمام این پروژها مزایای آن مشخص خواهد شد.

دکتر نصرالهی زاده ایجاد باغ را مقرون به صرفه دانست و اظهار امیدواری کرد : کشاورزان این ظرفیت ها را با مشورت کارشناسان مربوطه فعال نمایند.

وی با اشاره به ظرفیت های خوب شهرستان کامیاران در حوزه های کشاورزی و اجرای پروژه های تبدیل زمین های دیم به آبی در سطح بیش از 7000 هکتار از اراضی زراعی این شهرستان و پیش بینی بیش از 50 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل این پروژها تصریح کرد : فراهم شدن شرایط خوب کشاورزی در پایاب سدها باعث شده است به زودی سرمایه گذار بخش خصوصی در بخش صنایع تبدیلی این شهرستان سرمایه گذاری نماید.

دکتر بهرام نصرالهی زاده رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان در ادامه در خصوص اختصاص اعتبار به پروژه های ورزشی ، راه روستایی ، راه موچش ، آبرسانی و تصفیه خانه آب و فاضلاب و عمران شهری و روستایی ، مناطق هدف گردشگری و سایر بخش ها در سطح شهرستان کامیاران اظهار داشت : موارد مطرح شده بررسی وتلاش خواهد شد تا درصورت امکان اعتبار مورد نیاز آنها اختصاص یابد.

گفتنی است در این جلسه سرپرست جدید میراث فرهنگی وگردشگری کردستان ، بخشداران مرکزی و موچش ، رئیس راه و شهرسازی و راهداری ، مدیران آبفار و آبفا ، ورزش وجوانان ، شهرداران کامیاران و موچش ، روئسای شورای شهر کامیاران وموچش به بیان نکته نظرات خود و اعتبار مورد نیاز پروژه ها پرداختند./.

بررسی اعتبارات مورد نیاز پروژه های شهرستان کامیاران

بازدید [ 193 ]
برچسب ها