اخبار

شهرستان کامیاران

برای مقابله با کرونا طرح شهید سلیمانی در کامیاران اجرا می‌شود

چهارمین جلسه قرارگاه شهرستانی مقابله با کرونا در طول مدت اجرای طرح مدیریت هوشمند محدودیت ها در کامیاران امروز پنج شنبه 6 آذر در محل فرمانداری به ریاست فرماندار وبا حضور اعضای این قرارگاه برگزار شد
برای مقابله با کرونا طرح شهید سلیمانی در کامیاران اجرا می‌شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ، فرماندار شهرستان کامیاران با بیان اینکه اجرای طرح سردار شهید سلیمانی برای مقابله با کرونا ارزشمند است، گفت: مشارکت تمام دستگاهها برای اجرای موفق این طرح ضروری است.

دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران ظهر پنج شنبه ۶ آذر ماه در چهارمین جلسه قرارگاه مقابله با کرونا در شهرستان اظهار داشت: این طرح با محور مراقبت و خدمات، شناسایی زودهنگام بیماران، توسعه درمان، قرنطینه خانگی و خارج از خانه (نقاهتگاه‌ها) و با هدف کاهش مرگ و میر  اجرا می‌شود.

وی اضافه کرد: بر اساس چارت سازمانی این طرح، فرماندار، فرمانده سپاه و مدیر شبکه بهداشت و درمان به ترتیب به عنوان فرمانده، فرمانده عملیاتی و معاون قرارگاه شهرستانی طرح مذکور تعیین شده‌اند.

دکتر الماسی خواستار تشکیل سریع کمیته‌های این طرح با عناوین حمایت و قرنطینه خانگی، مراقبت، آموزش همگانی، پایش، نظارت و عملیات محله این قرارگاه با استفاده از ظرفیت مردمی و سازمان‌های مردم نهاد شد.

فرماندار کامیاران با اشاره به وضعیت  شهرستان که قرمز می باشد، قطع زنجیره کرونا را با همکاری دستگاههای اجرای و گروههای مردمی را یک ضرورت عنوان و  با تقدیر از همکاری اصناف و بازاریان اظهار امیدواری کرد : اجرای طرح شهید سلیمانی گامی اساسی در جهت مقابله با این بیماری باشد.

وی تصریح کرد: این طرح در ۴ محله شامل توبره ریز ، خیابان شهید مصطفی خمینی ، بافت قدیم کامیاران و تپه پیرمحمد اجرا می شود.

فرمانده قرارگاه مقابله با کرونای شهرستان کامیاران از ادامه طرح های حمایتی دولت و توزیع بسته های معیشتی با هدف کمک به افراد آسیب دیده از کرونا خبر داد و بیان داشت : به زودی ۶۵۰ بسته کمک معیشتی در اختیار جامعه هدف و افراد شناسایی شده قرار می گیرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کامیاران هم با اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی با همکاری مشترک سپاه پاسداران ،  شبکه بهداشت و درمان، نیروهای مردمی ودیگر ادارات گفت: با همت همگانی در قالب طرح مذکور، امیدواریم با شناسایی سریع مبتلایان به کرونا، آمار مرگ و میرها، مبتلایان و بستری‌ها کاهش پیدا کند.

دکتر محمد کریمی با بیان اهمیت غربالگری هدفمند و بیماریابی سریع و دقیق در قالب این طرح، افزود: قطع زنجیره انتقال کرونا با افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی، کاهش میزان بستری، کاهش فوتی ها و پوشش حمایتی از گروه‌های در معرض خطر از جمله مهمترین اهداف اجرای این طرح است.

وی یادآور شد: بعد از هماهنگی کامل و بیماریابی توسط نیروهای مشخص از سوی سامانه ۴۰۳۰ مراقبت و آموزش بیماران در قالب خود مراقبتی و قرنطینه خانگی شروع خواهد شد.

دکتر کریمی با اعلام اینکه هم اکنون 36 بیمار کرونایی در بیمارستان‌ کامیاران بستری هستند، گفت: ۵ نفر از این بیماران بد حال ودر ای سی یو هستند که برای کاهش آمار بیماران انتظارهست مردم از حضور در مراسمات ، مهمانی ها و دور همی ها خودداری نمایند.

مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاطر نشان کرد : تا کنون بر اساس آزمایش های پی سی آر ۱۸۶۳ بیمار شناسایی و با استاد به همین آزمایش ها ۹۷ نفر فوت کرده اند./.

چهارمین جلسه قرارگاه مقابله با کرونا

بازدید [ 142 ]
برچسب ها