اخبار

شهرستان کامیاران

برای اولین بار در کامیاران همایش روستای سبز برگزار شد

همایشی باعنوان روستای سبز در محل سالن اجتماعات ارشاداسلامی با حضور دکتر الماسی فرماندار شهرستان کامیاران ، زارع معاون عمرانی فرماندار ، باتمانی بخشدار مرکزی، احمدپور مدیر بیمه اجتماعی روستایان و عشایر ، روسای تعدادی از ادارات ، شوراهای اسلامی ودهیاران بخش مرکزی برگزار شد
برای اولین بار در کامیاران همایش روستای سبز برگزار شد

به گزارش روابط  عمومی فرمانداری کامیاران برای اولین بار همایشی باعنوان روستای سبز در محل سالن اجتماعات ارشاداسلامی با حضور فرماندار شهرستان کامیاران دکتر الماسی، زارع معاون عمرانی فرماندار ، باتمانی بخشدار مرکزی، احمدپور مدیر بیمه اجتماعی روستایان و عشایر ، روسای تعدادی از ادارات ، شوراهای اسلامی ودهیاران بخش مرکزی روز چهارشنبه 12 دی ماه برگزار شد .

دکتر الماسی در ابتدای این مراسم با عرض تسلیت فوت 3 تن از دهیاران بخش مرکزی که در طول سال جاری گفت: ظرفیت خوب دهیاران و شوراهای اسلامی در روستاها می تواند توسعه آفرین باشد.

فرماندار شهرستان با اشاره به سرآغاز چهل سالگی انقلاب اسلامی و تبریک ایام پیش روافزود : هر آنچه دستاورد انقلاب است نتیجه تلاش و همکاری و همیاری عموم مردم بوده و ما به عنوان عضوی از ملت ایران بسیار خرسندیم که توانسته ایم کار های بزرگی در تمامی عرصه های ملی،اقتصادی ،فرهنگی و آموزشی و ... با همکاری خود این مردم انجام دهیم.

دکتر الماسی با  بیان اینکه در جمهوری اسلامی ایران انتخابات  شوراها نماد دموکراسی و مردم سالاری است عنوان کرد : حقیقت زمانی جلوه بیشتری پیدا می کند که مردم با انتخابات شوراهای اسلامی  دهیاران و شهرداران را انتخاب میکنند که این دستاورد و یک رویای پیش از انقلاب بود و این به این معناست که مردم خودشان آینده ی پیش رو را رقم میزنند.

فرماندار شهرستان یکی از بزرگترین دستاورد های بعد از انقلاب  در کنار سایر خدمات را صنعت بیمه عنوان و تصریح کرد :  دولت در حال حاضر با اعقتادی راسخ پشتیبان بیمه روستائیان ، کشاورزان وعشایر ، اشتغال پایدار  و اجرای برنامه های زیست محیطی  در روستاها است.

وی  در ادامه سخنان خود افزود: ما به دنبال تحقق توسعه پایدار روستایی هستیم و یکی از این اقدامات برنامه ریزی برای ایجاد محیط زیست و طبیعت سالم با استفاده از تسهیلات می باشد وبرگزاری این همایش در راستای ایجاد روستای سبز با همکاری خود روستائیان برگزار شده است.

فرماندار کامیاران در خاتمه سخنان خود به بعضی از خدمات صورت گرفته در سطح شهرستان از قبیل پوشش 100  درصدی فیبرنوری ، تخصیص منابع 150 میلیارد تومانی برای توسعه بخش های مختلف در سد گاوشان ، اختصاص 9 میلیارد تومان برای تامین آب شرب کامیاران ، تامین زیر ساخت ها  و همچنین تکمیل تصفیه خانه فاضلاب کامیاران می باشد.

فریدون باتمانی یخشدار مرکزی شهرستان کامیاران در این همایش گفت : در طول سال جاری یک میلیارد و پانصد میلیون تومان برای اجرای 68 طرح عمرانی توسط دهیاری های بخش مرکزی هزینه شده است.

وی  با تقدیر از همکاری مطلوب  روستائیان بخش مرکزی در راستای توسعه فعالیت دهیاریها بیان کرد : ما در مشارکت های مردمی سرآمد هستیم و خوشحالیم که در این زمینه توانسته ایم کارنامه موفی داشته باشیم.

باتمانی بخشدار مرکزی در خاتمه با اشاره به اهداف این همایش وموضوع آن روستای سبز از برنامه ریزی برای اجرای طرح های زیست محیطی در زمینه تفکیک زباله و تصفیه فاضلاب خبر داد و اظهار امیدواری کرد : شوراهای اسلامی ودهیاران ضمن همکاری لازم شرایط اجرای برنامه های زیست محیطی را فراهم نمایند.

در ادامه این مراسم جبار احمدپور مدیرعامل بیمه اجتماعی روستائیان ، کشاورزان وعشایر کردستان در گزارشی به خدمات ارائه شده توسط بییمه روستائیان ، کشاورزان وعشایر با حمایت های دولت پرداخت و گفت : در حال حاضر 60 هزار نفر در کردستان تحت پوشش این بیمه هستند که در کامیاران این تعداد 5 هزار نفر می باشد.

 وی افزود :  در سال 1396خوشبختانه در قالب مصوبه ی مجلس شورای اسلامی یک طرح به عنوان بازنشستگی پیش از موعد ارائه شد و در استان  کردستان نزدیک به 100 نفر بازنشسته شده اند و حقوق ماهیانه دریافت میکنند و این یک دستاورد بزرگ در توسعه روستایی میباشد.

احمدپور تصریح اظهار امیدواری کرد : با همیاری و کمک دهیاران و شوراها این دستاورد روز به روز افزایش یابد.

در پایان این مراسم با اهداء لوح وهدایایی از 3 نفر از دهیان تجلیل به عمل ، همچنین حکم مستمری بگیران 3 خانواده تحت پوشش بیمه اجتماعی روستائیان ، کشاورزان وعشایر تحویل بازماندگان شد.

همایش روستای سبز

بازدید [ 8501 ]
برچسب ها