اخبار

کامیاران

بخشدار مرکزی کامیاران از دهیاران وشوراهای اسلامی خواست در جهت حفظ حریم عمومی روستاها تلاش نمایند

باتمانی بخشدار مرکزی کامیاران در همایش شوراهای اسلامی و دهیاران شهرستان کامیاران گفت : ضمن نظارت بر وقایعی که در روستاها صورت می گیرد از حریم عمومی روستا حفاظت نمایند
بخشدار مرکزی کامیاران از دهیاران وشوراهای اسلامی خواست در جهت حفظ حریم عمومی روستاها تلاش نمایند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سه شنبه 7 اسفند ماه 97 همایش دهیاران وشوراهای اسلامی روستاهای شهرستان کامیاران با حضور دکتر الماسی فرماندار ، سعادت رئیس دادگستری ، بخشداران مرکزی و موچش ، رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی ، مدیر کمیته امداد و رئیس میراث فرهنگی با موضوع پیشگیری از وقوع جرم در سطح روستاها برگزار شد.

فریدون باتمانی بخشدار مرکزی کامیاران این همایش گفت: شوراها ودهیاران به عنوان معتمدین محلی در جلب مشارکت های مردمی و پیشبرد برنامه های عام المنفعه نقش مهمی بر عهده دارند.

وی افزود : نظارت شوراها ودهیارارن بر اتفاقات و برنامه هایی که در سطح روستاها صورت می گیرد ضروری است چرا که ممکن است عواقب غیر قابل جبرانی به دنبال داشته باشد که همه اهالی از آن متضرر شوند.

باتمانی در ادامه خواستار حفظ حریم عمومی روستا و جلوگیری از ورود وخروج غیر قانونی دام به مناطق تحت نفوذ شوراها ودهیاران شد و از آنان خواست در صورت مشاهده چنین مواردی بخشداری را در جریان امور قرار دهند.

 در ابتدای این همایش علیرضا خوشبخت مدیر کمیته امداد شهرستان کامیاران گفت : در حال حاضر 8000 نفر در قالب 4800 خانواده تحت پوشش این نهاد می باشدند که از این تعداد 2300 مورد زنان سرپرست خانواده می باشند.

خوشبخت با اشاره به خدمات کمیته امداد در بخش های مختلف وامکان ثبت 10درخواست از بستر اینترنت بدون مراجعه  افزود :این نهاد توانسته در 11 ماهه اول سال 9 میلیارد تومان مستمری و 13 میلیارد تومان تسهیلات به مددجویان خود پرداخت و شرایط لازم برای احداث 100 واحد مسکونی فراهم نماید.

مدیر کمیته امداد شهرستان کامیاران در خاتمه به مشارکت خوب مردم در حمایت از محرومین در کامیاران اشاره کرد وافزود : جمع آوری 93 میلیون تومان از طریق صندوق های سطح شهر ، یک میلیارد و 360 میلیون تومان زکات و 150 میلیون تومان کمک نقدی وغیر نقدی در جشن نیکوکاری سال قبل بخشی از آنها بوده است.

وی از دهیاران وشوراهای اسلامی خواست با توجه به در پیش بوده هفته احسان ونیکوکاری همکاری لازم به منظور برگزاری جشن نیکوکاری در روزهای 15 ، 16 و 17 اسفند فراهم آورند.

بازدید [ 448 ]
برچسب ها