اخبار

کامیاران

با حضور فرماندار کامیاران جلسه شورای آموزش و پرورش موچش برگزار شد

هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش موچش صبح امروز شنبه 17 آذر ماه 97 در محل سالن جلسات این اداره با حضور دکتر الماسی فرماندار شهرستان کامیاران ، مرادی بخشدار ، محمدی مدیر آموزش وپرورش موچش و سایر اعضاء به منظور تصمیم گیری در خصوص توسعه و ارتقاء برنامه های آموزشی برگزارشد.
با حضور فرماندار کامیاران جلسه شورای آموزش و پرورش موچش برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش موچش صبح روز شنبه 17 آذر ماه 97 در محل سالن جلسات این اداره با حضور دکتر الماسی فرماندار شهرستان کامیاران، مرادی بخشدار، محمدی مدیر آموزش وپرورش موچش وسایر اعضاء به منظور تصمیم گیری در خصوص توسعه وارتقاء برنامه های آموزشی برگزارشد.

دکتر مسعود الماسی در این جلسه با ابراز خرسندی از حضور در جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه موچش گفت : نقش  آموزش و پرورش در تحقق فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی و توسعه و پیشرفت همه جانبه جامعه کلیدی ومهم است.

 وی افزود: در ارزیابی بخشداریها، بخشداری موچش جزو بخشداریهای خاص و آموزش وپرورش منطقه موچش نیز موفق به کسب رتبه یک در مناطق شده و این بدان معنی است که توانیها و ظرفیت های زیادی برای کار در این بخش وجود دارد.

دکتر الماسی در ادامه با اشاره به قدمت و اهمیت انجمن اولیاء ومربیان به عنوان یک نهاد مدنی تصریح کرد: این نهاد ظرفیت خوبی برای حل مشکلات مدارس دارد و انتظار می رود حوزه آموزشی مجاب به بها دادن به آن شوند.

فرماندار کامیاران در ادامه ظرفیت های دیگری از قبیل روحانیون ، شورای دانش آموزی ، شوراهای اسلامی ، دهیاران و سایر اقشار که می تواند در بحث فرهنگی و آموزشی کمک کار باشد نام برد و خواستار بهره مندی از این ظرفیت ها در راستای دستیابی به نکات مثبت وحذف نکات منفی شد.

دکتر الماسی اظهار داشت :  بر اساس گزارش های دریافتی مدرسه روستای رمشت قدیمی ترین مکان آموزشی استان می باشد که در صورت تایید مدارک می توان آنرا به پایگاهی گردشگری و آموزشی تبدیل کرد که جایگاه و اهمیت قابل توجهی خواهد برای منطقه خواهد داشت.

دکنر الماسی تصریح کرد : با توجه به اهمیت بهره وری انتظار میرود مکان ها و وسائل نقلیه  بلا استفاده تغییر کاربری داده و با واگذاری به بخش خصوصی زمینه اشتغال ، تولید ودرآمد زایی هم برای دیگران و اجرای برنامه های آموزش وپرورش فراهم گردد.

فرماندار شهرستان کامیاران در خاتمه بر لزوم آموزش دانش آموزان در تمام زمینه ها تاکید کرد و افزود: استفاده از مشارکت دانش آموزان در زمینه های بهداشتی و نظافت محیط مدارس به عنوان یک برنامه آموزشی کشوری مد نظر قرار گرفته است و ما نیز در این راستا بایستی پیشگام باشیم.

 

صلاح مرادی بخشدار موچش در ابتدای این جلسه گفت : آموزش و پرورش موچش با داشتن 3675 دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی سهم مهمی در برنامه های آموزشی شهرستان کامیاران دارد.

وی افزود: 390 نیرو شامل 365 نیروی آموزشی وخدماتی و 25 نیروی ستادی امورات تعلیم وتربیت در 96 مدرسه روستایی ، 8 مدرسه شهری و 5 مرکز شبانه روزی را به عهده دارند که امیدواریم با انگیزه ای که در این عزیزان هست شاهد توسعه علمی بیشتر این منطقه باشیم.

سپس ماموستا علی فروتن امام جمعه شهر موچش با اشاره به اهمیت تعلیم وتربیت در دین مبین اسلام خواستار توجه بیشتر به بحث آموزش و تعلیم وتربیت شدو گفت: هدف از کسب علم رسیدن به کمال است.

همچنین صالح محمدی مدیر آموزش و پرورش منظقه موچش در این جلسه در گزارشی گفت : از ابتدای سال تا کنون 6 جلسه با 22 مصوبه برگزار شده که بر اساس آن اقدامات مناسبی جهت تجهیز مکان های آموزشی انجام شده است.

وی افزود : با همکاری خوب نیروهای اداری ،آموزشی وخدماتی توانسته ام  ساماندهی مطلوبی درسطح مدارس داشته باشیم به گونه ای که این همراهی ها منجر به جذب 125 دانش آموز تارک تحصیل شد و ما هم در راستای تشویق به تحصیل ، مدارس راهنمایی سه روستای یمینان، گرگر، هندیمن و دبیرستان 2 کلاسه طاء را فعال نمودیم.

محمدی خاطر نشان کرد : از 3675 دانش آموز در حال تحصیل 1977 نفر در مقاطع ابتدایی و مابقی در مقاطع دیگر در حال تحصیل هستند که 800 نفر آنها در مراکز شبانه روزی می باشند که از این 800 نفر 226 نفر ساکن ثابت خوابگاه می باشند.

صالح محمدی ضمن اعلام موفقیت های دانش آموزان موچشی در برنامه های علمی فرهنگی و کسب مقام های استانی و کشوری در رشته های مختلف تصریح کرد : این موفقیت ها نشان دهنده استعدادهای خوب در منطقه است که نیازمند توجه بیشتر می باشند.

مدیر آموزش وپرورش منطقه موچش گفت : در مقطع ابتدایی از 133 کلاس درس 105 کلاس هوشنمند شده اند ودر مقطع راهنمایی از 51 کلاس درس 27 کلاس ودر متوسطه نیز از 35 کلاس درس 21 کلاس هوشنمند سازی انجام ده است.

 

بازدید [ 921 ]
برچسب ها