اخبار

شهرستان کامیاران

با حضور باشکوه مردم کامیاران یادواره امدادگر شهید کوهسار فاتحی برگزار شد

به مناسبت ۲۲ اسفند ماه یادواره و مراسم بزرگداشت امداد گر شهید کوهسار فاتحی با حضور فرماندار شهرستان، مدیر کل اطلاعات استان ،اعضای شورای تامین شهرستان ، امام جمعه موقت استان ، ائمه جمعه شهرستان، مدیر عامل جمعیت هلال احمر و مسئولان و کارکنان ادارات و اقشار مختلف و مردم شریف کامیاران در مسجد جامع این شهر برگزار شد
با حضور باشکوه مردم کامیاران یادواره امدادگر شهید  کوهسار فاتحی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران به مناسبت ۲۲ اسفند ماه یادواره و مراسم بزرگداشت امداد گر شهید کوهسار فاتحی با حضور فرماندار شهرستان، مدیر کل اطلاعات استان ،اعضای شورای تامین شهرستان ، امام جمعه موقت استان ، ائمه جمعه شهرستان، مدیر عامل جمعیت هلال احمر و مسئولان و کارکنان ادارات و اقشار مختلف و مردم شریف کامیاران در مسجد جامع این شهر برگزار شد.

فرماندار شهرستان کامیاران در این مراسم گفت :رمز ماندگاری انقلاب و ایجاد امنیت پایدار در گرو زنده بودن فرهنگ ایثار وشهادت و مشارکت مردم در دفاع از وطن است.

مسعود الماسی با تقدیر از نیروی های امنیتی ، نظامی وانتظامی در تامین امنیت شهروندان به عنوان مهمترین مولفه در توسعه مناطق شهری و روستایی افزود : امروزه نیروهای امنیتی و نیروهای زحمت کش سپاه قدس به درستی دفاع را به خارج از مرزها برده اند تا مانع تلاش قدرتهای بزرگ به منظور سوق دادن نا امنی به داخل کشور شوند.

فرماندار شهرستان کامیاران با ابراز خرسندی از حضور با شکوه مردم در این مراسم گفت : نثار خون شهیدانی چون شهید کوهسار فاتحی و حضور گسترده مردم عزیز در این مراسم وحدت وهمدلی را تقویت و مسئولان را مجاب به توسعه بیشتر خواهد کرد.

محمدی مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان در این مراسم با اشاره به احترام کشته شدگان در راه وطن در تمام کشورهای دنیا گفت : شهدای ما مسلمانان دارای جایگاه و ارزش های والایی هستند.

وی افزود : بر اساس قوانین بین المللی در تمام دنیا نیروهای امدادی و هلال احمر از مصونیت برخوردار هستند در حالی که شهید کوهسار که تنها یک امدادگر بود توسط گروهک تروریستی پژاک به شهادت رسید که این نشان دهنده  خوی وحشیگری این گروهک وسایر گروهکهای تروریستی که به هیچ اصولی پایبند نیستند می باشد و به زودی همانند داعش با همت مردمی به زباله دان تاریخ خواهند پیوست.

ماموستا سید احسن حسینی امام جمعه موقت سنندج در ادامه این مراسم گفت : رمز سربلندی انسان ایمان دار در سه محور خدامحوری ، مردم داری و ولایت مداری خلاصه می شود وشهادت طلبی از امتیاز ویژه  ایمان داران است.

وی با اشاره به ویژه گیهای بارز شهدا در آیات واحادیث افزود : شهدا در عرصه محشر سربلندند و چون قبل از شهادت با صداقت و جان ودل به میدان آمده اند  از ویژه گیهای مانند ایثار واز خودگذشتگی ، به جا آوردن رضایت خداوند ، ترک لذایذ دنیوی وبه فکر آخرت خود بودن برخوردار هستند.

ماموستا حسینی خاطرنشان کرد : خانواده شهدا باید به شهیدان خود افتخار کنند ومردم کردستان هم باید هوشیار باشند تا در دام گروهک پژاک و امثال آنها که دشمن مردم و فرزندان ما هستند نیفتند وبا نهادهای امنیتی نهایت همکاری را داشته  باشند.

در ادامه این مراسم حاضرین با طی کردن مسیراز مسجد جامع منتهی به محل شهادت شهید کوهسار فاتحی تمثال و محل شهادت وی را گلباران نمودند.

در خاتمه حضار به محل مزار آن شهید در روستای ورمهنگ رفتند وبا قرائت فاتحه ونثار گل یاد شهید کوهسار فاتحی را گرامی داشتند.

یادواره شهید فاتحی

بازدید [ 643 ]
برچسب ها