اخبار

شهرستان کامیاران

بازدید فرماندار شهرستان کامیاران از پروژه 2100 هکتاری پایاب سد گاوشان

به منظور بررسی میزان پیشرفت پروژه انتقال آب واجرای طرح سیستم های نوین آبیاری در سطح 2100 هکتار از اراضی پایاب سد گاوشان ، صبح امروز یکشنبه 22 اردیبهشت ماه 98 فرماندار شهرستان کامیاران و مدیر جهاد کشاورزی از این پروژه بازدید به عمل آوردند
بازدید فرماندار شهرستان کامیاران از پروژه 2100 هکتاری پایاب سد گاوشان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران در این بازدید که کارشناسان ، پیمانکار و مشاور اجرای طرح را به همراه داشت ، گفت : مجموع اراضی کشاورزی که به سیستم های نوین آبیاری در پایاب سد گاوشان مجهز می شوند 5 هزار هکتار است که در مرحله نخست آن 1500 هکتار آن توسط جهاد کشاورزی اجرا شده است.

وی افزود: 3500 هکتار باقی مانده از پایاب سد گاوشان از اعتبارات رودخانه‌های غرب کشور شامل دو فاز است که فاز دوم در 2100 هکتار از اراضی منطقه در حال اجرا است و مجموع این اعتبارات برای سدهای شهرستان حدود 50 میلیارد تومان است.

 دکتر الماسی خاطر نشان کرد: درحال حاضر فاز دوم آن یعنی 2100 هکتار که از سال 96 توسط جهاد نصر همدان شروع شده با 71 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا می باشد.

 دکتر مسعود الماسی تصریح کرد برای اجرای این پروژه 32ایستگاه پمپاژ با لوله گذاری خطوط اصلی و فرعی بیش از یک هزار کیلومتر در نظر گرفته شده است که سازه 28 ایستگاه تکمیل وسایر ایستگاهها در حال اجرا می باشد و 8 روستای بخش مرکزی کامیاران از مزایای آن بهره مند خواهند شد.

فرماندار شهرستان کامیاران گفت : در مجموع چهار سد در حوزه شهرستان وجود دارد که طرح های کشاورزی وتبدیل زمین های دیم به آبی در پایاب این سدها به منظور توسعه بخش کشاورزی ورونق تولید اجرا می شود ، که بخش هایی از آنها در حال بهره برداری ومابقی در دست اجراست.

بازدید [ 520 ]
برچسب ها