اخبار

کامیاران

بازدید فرماندار شهرستان از مرکز آموزش فنی و حرفه ای کامیاران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران صبح روز شنبه مورخ 6 مرداد ماه مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران به بازدید از واحد های آموزشی فنی حرفه ای شهرستان در راستای سال حمایت از تولید کالای ایرانی پرداخت.
بازدید فرماندار شهرستان از مرکز آموزش فنی و حرفه ای کامیاران

در این بازدید فرماندار شهرستان کامیاران از واحد های چوب بری،قالی بافی، دوزندگی، کارگاه برق صنعتی، واحد مکانیک خودرو و کارگاه تاسیسات مکانیکی شهرستان بازدید به عمل آورد و به  پای درد دل کارآموزان مشغول در این واحدها نشست .
فرماندار شهرستان با تاکید بر حمایت همه جانبه دولت از کار آفرینان و فعالان اقتصادی جامعه خاطر نشان کرد دولت تدابیر بسیار مناسبی با اعطای وام های با بهره کم در قالب بسته های (فراگیر،اشتغال پایدار روستای، بسته های کیمته امداد و بهزیستی و سایر )در نظر گرفته با در  دست داشتن مدارک مورد نیاز اعطا خواهد شد.

فرماندار شهرستان در پاسخ به بیمه شاغلان اقتصادی تاکید کرد ادارات ذیربط در اطلاع رسانی واجدین شرایط خوب عمل نمی کنند خاطر نشان کرد بسته ها متنوع  به تناظر افراد به گونه ای تدوین شده اند که تمامی شاغلان اقتصادی را در قالب رسته های متنوع شامل میشود.

فرماندار شهرستان با تاکید بر تسهیلات جذب شده به استان تاکید کرد  10 میلیارد برای شهرستان پیش بینی شده که با افزایش درخواست واجدین شرایط این تسهیلات تا سقف 50 میلیارد قابل افزایش میباشد.

الماسی گفت: - ارتقاء مهارت های فنی وحرفه ای و کسب و کار بازار محور  - ارتقاء سطح مهارت فارغ التحصیلان دانشگاهی و دانشجویان  - توانمندسازی مددجویان و زنان سرپرست خانوار ( به همراه خانواده معتادین بهبود یافته وکودکان کار)  - نظام آموزشی مبتنی بر نیازهای بازار کار در توسعه مراکز جوارکارخانه، آینده پژوهی مشاغل  - توسعه سرمایه انسانی در زنجیره تولید تا مصرف (توسعه دوره های آموزش ضمن کار، اجرای طرح کارورزی و  ارتقاء مهارت دانش آموختگان) توسعه آموزش های مهارت های نرم ( کارآفرینی، بازاریابی و ... ) بهبود کارکردها از جمله توسعه خصوصی سازی و رتبه بندی آموزشگاههای آزاد فنی وحرفه ای، فراهم نمودن شرایط لازم برای استفاده از فضاها و امکانات آموزشی برای اتحادیه ها، تعاونی ها و شرکت های دانش بنیان، تنوع استانداردهای شغل و شایستگی اجرا شده در استان و توسعه خدمات مشاوره ای و دسترسی مناسب به اطلاعات مهارتی  پایدار سازی کسب و کار خرد ( آموزش مشاغل خانگی) حرکت در راستای پیشران های توسعه اقتصادی استان از جمله برنامه هایی است که در دستور کار فنی حرفه ای شهرستان بایستی قرار گیرد.

 

وی در ادامه افزود: توسعه فرهنگ مهارت آموزی موضوعی نیست که به تنهایی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای در استان بتواند آن را انجام دهد و همکاری تمامی مسئولین، آحاد جامعه و خانواده ها را می طلبد تا افراد را از همان سنین ابتدایی با فراگیری آموزش های مهارتی آشنایی پیدا نمایند.

 

در ادامه الماسی فرماندار شهرستان کامیاران  نیز عملکرد آموزش فنی و حرفه ای در استان وشهرستان را بسیار مثبت ارزیابی کرده و اظهار داشت: با توجه به سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و اهمیت آموزش های مهارتی در امر اشتغال، همه دستگاهها بر خود مکلفند تا همکاری لازم را با مرکز آموزشی شهرستان داشته باشند تا بتوان با یک قدرت و نیروی دسته جمعی، فرهنگ مهارت آموزی را در جامعه و خانواده ها نهادینه کرده و گام مثبتی در راستای اشتغال برداریم.  وی در ادامه اظهار داشت : در شرایط کنونی نیاز به اشتغال ، نیاز ملموس خانواده هاست و بایستی دستگاه های مرتبط ازجمله آموزش فنی و حرفه ای در خصوص آموزش و مهارت آموزی برای رفع بیکاری و ایجاد اشتغال هدف گذاری کرده و در راستای اهداف مشخص گام های موثری بردارد. وخوشبختانه سازمان آموزش فنی و حرفه ای توانسته است آموزش های مهارتی ارائه شده خود را با منطبق سازی با نیاز بازار کار هم سو نماید .

 

فرماندار شهرستان در خاتمه فراگیری آموزش های مهارتی را منجر به تعالی سبک زندگی و رسیدن جامعه به آرامش و امید اجتماعی بیان کرد و از فعال اقتصادی و مربی نمونه شهرستان تقدیر به عمل آورد.

بازدید [ 726 ]
برچسب ها