اخبار

کامیاران

بازدید جمال ارشدی سرپرست فرمانداری کامیاران و سید احسن علوی نماینده مردم سنندج ، کامیاران ودیواندره از تعدادی از روستاهای بخش موچش

به منظور بررسی مسائل ومشکلات امروز چهارشنبه 15 آذر دکتر جمال ارشدی سرپرست فرمانداری کامیاران ، مهندس سید احسن علوی نماینده مردم سنندج ، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی ، بخشدار موچش ، اعضای شورای شهرستان و مسئولان ادارات مختلف از روستاهای گاوشان ، شتر مل ، خامسان ، کومایین ، گرگر و ورمکان بازدید به عمل آوردند.
بازدید جمال ارشدی سرپرست فرمانداری کامیاران و سید احسن علوی نماینده مردم سنندج ، کامیاران ودیواندره از تعدادی از روستاهای بخش موچش

جمال ارشدی سرپرست فرمانداری کامیاران با ابراز خرسندی از توفیق حضور در بین مردم این روستاها گفت : هدف از این بازدید دیدار با مردم شریف روستاهای گاوشان ، شتر مل ، خامسان ، کومایین ، گرگر و ورمکان وبررسی مسائل و مشکلات از نزدیک می باشد.

وی به پتانسیل های مثبت این روستاها در زمینه های مختلف صنعت ، کشاورزی و گردشگری با توجه به قرار گرفتن در حریم سد و وجود زیارتگاه شیخ عباس کومایین اشاره وبر لزوم توجه ویژه جهت حل مشکلات آنان تاکید کرد وگفت : دولت با تمام توان در صدد ایجای فضای مناسب برای زندگی وکسب وکار در روستاهاست و ما هم به عنوان نماینده دولت نهایت تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا با همکاری خود مردم این شرایط را هر چه بهتر فراهم نماییم.

دکتر ارشدی در ادامه از آمادگی لازم برای پرداخت تسهیلات اشتغالزا در نقاط روستایی خبر داد و تصریح کرد : متقاضیان می توانند طرح های خود را به منظور دریافت تسهیلات به دستگاههای متولی ارائه نمایند.

سرپرست فرمانداری کامیاران در ادامه به برخی از نیازمندیهای این مناطق از جمله بهسازی و آسفالت راههای روستایی ،  افزایش امکانات بهداشتی ،فرهنگی ورزشی و تفریحی ، اجرای طرح هادی  و طرح های کشاورزی و توسعه شبکه های آب وفاضلاب اشاره و خواستار تلاش مسئولان مربوطه به منظور توسعه هر چه بیشتر شد.

مهندس سید احسن علوی نماینده مردم سنندج ، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی در این بازدید و دیدار با مردم این روستاها با تبریک ایام ماه مبارک ربیع الاول و میلاد پیامبر اعظم (ص) به ویژگیها و خصوصیات بارز آن حضرت در برخورد با هم نوع اشاره کرد وگفت : امروزه متاسفانه دشمنان اسلام با ایجاد گروههای خشن به نام اسلام ، قصد ضربه زدن به اسلامی دارند که نهایت رحمت ومهربانی است و پیامبر این دین آسمانی همواره در برابر تحقیر وتمسخر غیر مسلمانان به مهربانی رفتار می کرد به گونه ای که امروز افتخار همه ما مسلمانان پیروی از آن پیامبر بزرگ(ص) است.

سید احسن علوی در بازدید از این روستاها ودیدار با مردم ضمن قول مساعد مبنی بر پیگیری لازم جهت حل مسائل ومشکلات به وضعیت نامناسب اعتباری دولت اشاره کرد و گفت : علیرغم نامناسب بودن اعتبارات تلاش بر این است تا با صرفه جویی و هزینه کرد مطلوب اعتبارات موجود بخش قابل توجهی از مشکلات را حل کرد.

وی مهمترین راه حل برای افزایش اعتبارات را کوچک کردن دولت ، عدم اتکاء به صادرات تک محصولی و تقویت بخش خصوصی عنوان کرد.

مهندس علوی تقویت سطوح مدیریتی و قرار دادن تخصص ها در جای خود را لازم دانست و خاطرنشان کرد : اگر هر تخصصی در جای خود قرار گیرد هزینه ها کمتر وبازدهی بیشتر خواهد بود.

وی به نیازهای این منطقه از جمله استفاده از منابع آبی سد گاوشان اشاره کرد و گفت : برای اجرای طرح پمپاژ آب سد به منظور توسعه کشاورزی منطقه  پیگیری لازم را به عمل خواهد آورد.

نماینده مردم سنندج ، کامیاران و دیواندره از پیش بینی اعتبارات اشتغالزا برای مناطق روستایی خبر داد و تصریح کرد : توجه به روستاها به عنوان قطب تولید و پیشگیری از مهاجرت ضروری است.

نماینده مردم سنندج کامیاران ودیواندره در مجلس شورای اسلامی در این بازدید قول مساعدت و پیگیری لازم جهت  تخصیص 100 میلیون تومان اعتبار به منظور حل مسکلات خامسان و هم چنین اعلام کرد پیگیری لازم برای حل مشکل سایر روستاها انجام خواهد شد.  

 

بازدید [ 515 ]
برچسب ها