اخبار

کامیاران

ایجاد فضای آزاد نقد واطلاع رسانی یکی از مهمترین اقدام دولت است

مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران در جلسه ای با حضور مسئولان و رابطان روابط عمومی ادارات شهرستان کامیاران گفت : یکی از مهمترین دستاورد دولت تدبیر وامید ایجاد فضای آزاد نقد واطلاع رسانی بصورت برابر برای همه بوده است و در این فضا روابط عمومی ها به عنوان تسهیل کننده ارتباط دوسویه نقش مهمی دارند.
ایجاد فضای آزاد نقد واطلاع رسانی یکی از مهمترین اقدام دولت است

به گزارش روابط عمومی فر مانداری کامیاران  ظهر روز پنجشنبه 7 تیرماه 97 جلسه شوای روابط عمومی ادارات شهرستان به ریاست دکتر الماسی با موضوع فراهم کردن شرایط ارتباط بهتر ادارات با مردم و انتقال به موقع نظرات وخواسته ها به مسئولان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد .

فرماندار کامیاران در این جلسه با تقدیر از زحمات روابط عمومی ها گفت : روابط عمومی رکن اصلی هر اداره است واگر مشکل پیدا کند ارتباط آن دستگاه با مردم قطع می شود.

مسعود الماسی با تاکید بر بیان دقیق مطالب واستفاده از فن بیان و ارتباط فکری مناسب افزود: در انتقال اخبار و اطلاعات با هوشمندی به گونه ای عمل شود تا قابل جذب و پذیرش برای افکار عمومی  باشد.

الماسی گفت: روابط عمومی ها بایستی در تمام  حوزه  ها به فعالیت خود ادامه دهند وجامعه را به سمت تعامل سوق دهند تا ضمن آشنایی با مشکلات عموم ، مطالبات اجتماعی را برای جامعه قابل درک نمایند.

وی اظهار کرد: روابط عمومی ها بایستی به گونه ای فرهنگ سازی کنند که در جامعه فرهنگ لذت بردن از داشته ها نهادینه شود و با آموزش بهداشت روانی به صورت نا محسوس  جامعه را به  مشاهده نیمه پر لیوان هم ترغیب نمایند.

الماسی با تاکید بر اینکه ادارات باید به گونه ای عمل کنند که مردم را جزء نظام اداری و اداره کننده جامعه بدانند، به همین جهت با توجه سرمایه های ملی تا به امروز نیاز دولت به ملت از لحاظ مالی به گونه ای نبوده که محسوس باشد ولی بایستی در شرایط خاص اقتصادی این نکته را فراموش نکنیم ارتباط و صمیمت  با مردم و جامعه بیشتر نمود پیدا میکند.

فرماندار شهرستان کامیاران خاطرنشان کرد : امروز عده ای از مردم هنوز بعضی از وقایع را نمی دانند و در فضای آزاد وقابل نقدی که به همت دولت تدبیر وامید در سراسر کشور ایجاد شده عده ای با سوء استفاده از این فضا می خواهند با ذکر مطالب خلاف واقع خدمات دولت را کم رنگ جلوه دهند در حالی که یکی از مهمترین فضایی که در دولت تدبیر وامید فراهم شد همین فضای آزاد نقد و اطلاع رسانی است و در این فضا روابط عمومی ها به عنوان تسهیل کننده ارتباط دوسویه نقش مهمی دارند.

الماسی به عنوان نمونه اظهار کرد: هلال احمر به عنوان نهاد غیر دولتی و با بهره گیری از ظرفیت مردمی توانسته است خدمات مطلوبی داشته باشد و ما نتوانسته ایم افکار مردم را از این قضیه آگاه نماییم.

الماسی با اشاره به قدرت رسانه های غیر مردمی و گسترش خبر های تحریک کننده افزود: ما نیز نباید از بدنه جامعه غافل باشیم بلکه با هوشیاری و آگاهی بخشی و استفاده از راهکار های موجود در انتشار اخبار و اطلاعیه ها هدف های سوء را خنثی نماییم.

فرماندار شهرستان کامیاران در ادامه این جلسه ضمن توصیه حاضرین به تزریق تفکر مثبت در جامعه افزود: موفقیت در کار خود را با حرفه ای گری در کار و استفاده از دانش روز بیشتر  وبازخورد آن را ببینید.

الماسی با اشاره به انتشار بعضی از مطالب در سطح جامعه و فضای مجازی در خصوص عملکرد دستگاهها بر لزوم حساسیت در این زمینه تاکید و اظهار کرد :  روابط عمومی ها ضمن رصد اخبار ومطالب منتشر شده وبررسی صحت وسقم آن نسبت به پاسخگویی مناسب اقدام نمایند.

وی خاطر نشان کرد: در صورت صحیح بودن عملکرد نامناسب زمینه عذرخواهی فراهم ودر صورت غیر واقعی بودن مطالب اسناد ومدارک از نویسنده مطلب خواسته شود تا با این اقدام فضای آرامش واعتماد ایجاد شود.

فرماندار کامیاران افزود: امروزه عده ای بدون داشتن دلیل و مدرک در فضاهای مختلف مطالبی را مطرح می کنند تا افکار عمومی را به سمت یاس وناامیدی سوق دهند انتظار از روابط عمومی ها این است این فضا را با انتشار عملکردهای صحیح مدیریت و اجازه پذیرش اخبار کذب را ندهند.

وی در ادامه به برخی از برنامه ها وطرح های دولت و لزوم حمایت از طرح ها وبرنامه های عام المنفعه توسط سایر مسئولان در استان اشاره وافزود : در این زمینه ها اگر اطلاع رسانی درستی انجام شود  زمینه کسب منافع بیشتر فراهم خواهد شد.

الماسی بخشی از این طرح ها را مربوط به اشتغال به عنوان مسئله اصلی استان وشهرستان عنوان و تصریح کرد :  طرح های  اشتغال فراگیر ، اشتغال پایدار روستایی و طرح تکاپو ویژه حوزه فناوری اطلاعات اگر به نحو مطلوبی اطلاع رسانی شود زمینه اشتغال جوانان را در بیش از 1029 رشته فراهم خواهد کرد.

فرماندار کامیاران با تاکید بر اینکه وظیفه اصلی روابط عمومی انحطاط رانت اطلاعاتی است که دامنگیر جامعه شده افزود : با توجه به اقلیم و دسترسی کم روستاییان به اطلاعات روز و بخشنامه های موجود بایستی افراد در دور ترین نواحی شهرستان از کمترین خدمات موجود در سیستم دولتی آگاه شود و با اطلاع رسانی در تمام سطوح این امر میسر خواهد شد.

مسعود الماسی فرماندارشهرستان کامیاران در خاتمه خواستار هماهنگی بیشتر بین روابط عمومی های ادارات شهرستان ، برگزاری دوره های آموزشی مورد نیاز ، ایجاد ارتباط بهتر با عموم مردم و جامعه شد.  

در ابتدای این جلسه تعدادی از مسئولان روابط عمومی ادارات به بیان نکته نظرات خود پرداختند.

روابط عمومی

بازدید [ 849 ]
برچسب ها