اخبار

کامیاران

اولین جلسه کارگروه سلامت وامنیت غذایی شهرستان در سال جاری در محل فرمانداری برگزار شد

ظهر امروز سه شنبه 28 فروردین ماه اولین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی به ریاست معاون فرمانداری و با حضور اعضای این کارگروه در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد
اولین جلسه کارگروه سلامت وامنیت غذایی شهرستان در سال جاری در محل فرمانداری برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران عطاء اله فرهادی معاون فرمانداری کامیاران در این جلسه  با تقدیر از اقدامات صورت گرفته به منظور ارتقاء سلامت شهروندان گفت: حضور موثر در جلسات کارگروه ، اجرا و پیگیری مصوبات ، ایجاد ارتباط بیشتر بین اعضاء وکارشناسان ذی ربط به منظور تبادل نظر و اقدام فوری ضروری است.

وی افزود : با توجه به گستردگی حوزه بهداشت ودرمان در این زمینه  فضا برای کار زیاد است وانتظار می رود با اقدامات پیشگیرانه  ، آموزش به موقع و نظارت مستمر از وجود مشکلات ومعضلات بهداشتی جلوگیری کرد.

فرهادی تصریح کرد : داشتن برنامه وسند جامع سالیانه در حوزه بهداشت کمک موثری برای انجام فعالیت موثر و کارآمدتر است.

معاون فرمانداری کامیاران در ادامه به بخشی از تهدیدهای بهداشتی از جمله وجود اغذیه فروشیها و فروشندگان دوره گرد فاقد مجوز در سطح شهر ومدارس اشاره و خواستار ساماندهی ، کنترل و نظارت  بهداشتی بر فعالیت آنان شد.

عطاء اله فرهادی در خاتمه بر لزوم اقدام موثر دستگاههای متولی به منظور نظارت بر واحدهای زیر مجموعه و همچنین تصمیم منطقی توسط شهرداری در زمینه سگ های ولگرد و ساماندهی امور سطح شهر شد.

 

دکتر ئآوات کریمی مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان کامیاران در این نشست به برنامه های هفته بهداشت اشاره کرد وگفت : از یکم تا هفتم اردیبهشت ماه با نام " پوشش همگانی سلامت ، برای همه در همه جا " برنامه های مختلفی در نظر گرفته شده است تا برای همه افراد فرصت مشارکت در برنامه های ارتقاء سلامت فراهم شود.

وی در گزارشی اقدامات انجام شده توسط مراکز بهداشتی ودرمانی در راستای ارتقاء سلامت شهروندان  را یادآور وافزود : یکی از این اقدامات اجرای برنامه پی اچ سی شهری ، ثبت 99 درصد جمعیت شهرستان در سامانه بهداشت وارائه خدمات به 6/76 درصد جمعیت هدف شامل نوزادان ، کودکان ، نوجوانان ، میانسالان ، سالمندان و ماردران باردار بوده است.

کریمی انجام طرح وارنیش تراپی جهت دانش آموزان ونوزادان 6 تا 14 سال ، شناسایی وپیگیری ومراقبت بیماران فشار خونی ، دیابت و اعصاب وروان وارائه داروی رایگان به بیماران دارای پرونده اعصاب وروان در روستاها ، نظارت مداوم کارشناسان بهداشت در مراکز عرضه وتوزیع مواد خوارکی ، ارایشی ، بهداشتی ، ارزیابی سلامت آب شرب ، غربالگری بیماران ، برگزاری کلاس های آموزشی و راه اندازی مراکز آزمایشگاهی در محورهای روستایی ، فعال سازی مراکز مشاوره ای و فعال بودن 12 مرکز شهری وروستایی و 60 خانه بهداشت بخشی از اقدامات بهداشتی می باشد.

ئآوات کریمی در خصوص درمان نیز گفت : در حال حاضر بیمارستان سینا با 16 متخصص در 10 رشته تخصصی فعالیت دارند و در کنار جذب متخصص ارتقاء سیستم های درمانی و بخش های بیمارستانی از قبیل رادیولوژی ، احداث کلینیک تخصصی و تجهیز وبهسازی سایر بخش ها مدنظر بوده که بخشی از آن به اتمام رسیده است.

مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان در خصوص تیم های امداد ونجات افزود : 5 پایگاه فوریت ها مستقیما زیر نظر شبکه بهداشت فعال وآماده خدمات رسانی به شهروندان هستند.

علیرضا جعفری دادستان شهرستان کامیاران در این جلسه گفت : سلامت وامنیت غذایی حائز اهمیت بوده ودستگاه قضایی از کارشناسان شبکه بهداشت دراین راستا حمایت خواهد کرد.

وی افزود : در بعضی مواقع ممکن است افراد سود جو با عرضه محصولات تقلبی وتاریخ گذشته سلامت شهروندان را به خطر بیاندازند که انتظار می رود با نظارت دقیق ودرصورت مشاهده برخورد لازم به عمل آید.

جعفری خاطرنشان کرد : در حال حاضر برای بعضی از کارشناسان شبکه بهداشت کارت ضابطیت دادگستری صادر شده است تا بتوانند با پشتیبانی قضایی نسبت به انجام وظایف خود به نحو مطلوب اقدام نمایند.

دادستان شهرستان در ادامه گفت : شعبه ویزه جرائم بهداشتی فعال بوده ودر برخورد با هرگونه تهدیدی که در این زمینه متوجه همشهریان شود کوتاهی نخواهد شد.

 

بازدید [ 554 ]
برچسب ها