اخبار

اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان کامیاران در سال 97 برگزار شد

اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان کامیاران عصر روز دوشنبه 7 خرداد در محل فرمانداری کامیاران با حضور امامان جمعه و معاون فرمانداری برگزار شد
اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان کامیاران در سال 97 برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان کامیاران عصر امروز دوشنبه 7 خرداد ماه در محل سالن جلسات فرمانداری کامیاران به ریاست ماموستا توفیق قربانی امام جمعه شهرستان برگزار شد.

در این جلسه مواردی در خصوص شعار سال حمایت از کالای ایرانی و معضلات اجتماعی شهرستان مطرح و آیین نامه شورای فرهنگ عمومی و اعضای جدید معرفی شدند.

گفتنی است دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی می باشد.

لازم به ذکر است شورای فرهنگ عمومی شهرستان به منظور ارتقاء فرهنگ عمومی و اطلاع از چگونگی آن زیر نظر شورای فرهنگ عمومی استان تشکیل و وظایف زیر را عهده دار است.

  الف- بررسی معضلات و ویژگی‌های فرهنگی که در جامعه شهری و روستایی آن منطقه وجود دارد، و ارائه راهکارهای مناسب برای رفع این معضلات و انعکاس آن به شورای فرهنگ عمومی استان.

ب- تلاش برای حذف سنت‌های غلط رایج و تشویق مردم بر حفظ و تقویت ارزش‌های دینی، مذهبی و فرهنگی منطقه.

ج - ارائه گزارش سالانه از وضع فرهنگ عمومی شهرستان و ایجاد زمینه همکاری با سایر شهرستان‌ها برای فعالیت در جهت ارتقای فرهنگ عمومی منطقه.

د- ارائه برنامه‌ای مدّون و همسو برای هماهنگ کردن دستگاه‌ها، نهادها، مراکز و مؤسسات دولتی و غیردولتی در شهرستان برای فعالیت در زمینه مسائل فرهنگی .

هـ برنامه‌ریزی در جهت اجرایی کردن تصمیمات اتخاذ شده در شورای فرهنگ عمومی شهرستان، از طریق ملزم کردن مدیران دستگاه‌ها ونهادهای شهرستان.

و- اتخاذ شیوه‌های تشویقی و نظارتی در شهرستان از سوی شورای فرهنگ عمومی به منظور اعتلا و شکوفایی فرهنگ عمومی در ابعاد مختلف.

 ز- بررسی آثار فرهنگی مترتب بر سیاست­ها و اجرای طرح و برنامه­های اقتصادی، اجتماعی در شهرستان به منظور اطمینان از همسویی و عدم مغایرت آن­ها با اصول سیاست فرهنگی کشور و استان و ابلاغ نتیجه به دستگاه­های اجرایی شهرستان.

  ح- مطالعه سیاست­های فرهنگی ابلاغی از مرکز استان و کشور، اظهار نظر نسبت به موضوعات مطروحه و تهیه گزارش­های مورد نیاز استان برای اصلاح فرهنگ عمومی در شهرستان­ها و پی­گیری مصوبات شورای فرهنگ عمومی و شورای عالی انقلاب فرهنگی در سطح شهرستان.

شورای فرهنگ عمومی 7خرداد

بازدید [ 818 ]
برچسب ها