اخبار

کامیاران

اولین جلسه شورای اداری شهرستان کامیاران در سال 98 برگزار شد

اولین جلسه شورای اداری شهرستان کامیاران به منظور هماهنگی، همکاری و همدلی بیشتر بین مجموعه دستگاه ها به منظور تحقق برنامه های سال 98 و رونق تولید به ریاست دکتر مسعود الماسی فرماندار برگزار شد
اولین جلسه شورای اداری شهرستان کامیاران در سال 98 برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران اولین جلسه شورای اداری شهرستان کامیاران به منظور هماهنگی، همکاری و همدلی بیشتر بین مجموعه دستگاه ها به منظور تحقق برنامه های سال 98 و رونق تولید به ریاست دکتر مسعود الماسی فرماندار وبا حضور معاونین فرمانداری ، اعضای شورای تامین ، ائمه جمعه ، شوراهای اسلامی و مسئولان ادارات ونهادهای این شهرستان ظهر روز سه شنبه 31 اردیبهشت ماه 98 در محل  فرهنگسرای کامیاران برگزار شد.

فرماندار شهرستان کامیاران فعال سازی 27 واحد تولیدی غیر فعال در این شهرستان / آمادگی دستگاههای اجرایی برای حمایت از سرمایه گذاری در بخش های مختلف  به منظور تحقق شعار رونق تولید

دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران با تبریک ولادت امام حسن مجتبی (ع) ، سالروز آزادسازی خرمشهر و در پیش بودن لیالی قدر گفت : ظرفیت های خوب شهرستان کامیاران در زمینه های آب وخاک ، کشاورزی ، گردشگری و صنایع دستی نوید بخش تحقق برنامه های رونق تولید در این شهرستان است.

وی افزود : در همین راستا 27 واحد تولیدی راکد در کامیاران فعال  و اولین واحد گریس نسوز در شهرک صنعتی موچش راه اندازی شده است.

دکتر الماسی از عزم جدی برای حمایت از سرمایه گذاری به عنوان فعالیتی عام المنفعه در بخش های مختلف این شهرستان خبر داد واظهار کرد : دستگاههای اجرای موظف هستند با هماهنگی وهمکاری لازم امور مربوط به سرمایه گذاری را بدون فوت وقت ودر کوتاهترین زمان ممکن انجام دهند.

 فرماندار شهرستان کامیاران در ادامه این جلسه تحقق واجرای بعضی از برنامه ها را ضروری دانست و اظهارامیدواری کرد: رشد جمعیت به  عنوان یکی از شاحص های مهم توسعه و از فرامین مقام معظم رهبری تحقق یابد.

دکترمسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران سپس با ارائه توصیه های لازم در خصوص بعضی از مسائل خواستار توجه به این برنامه ها شد و در این راستا گفت : رعایت اصول پدافند غیر عامل و دقت در تهیه گزارش های مربوطه ، اهمیت قائل شدن به موضوع روابط عمومی واطلاع رسانی ولزوم اطلاع رسانی شایسته خدمات و برنامه ها به مردم ، تلاش در جهت کاهش بسیاری از آسیب ها و فرهنگسازی در این زمینه از قبیل تصادفات به منظور ارتقاء فرهنگ عمومی ، ارتقاء سطح عملکرد بعضی از بخش ها و کاهش هزینه های اداری  ، توجه به برنامه های سلامت محور ، اجرای برنامه مربوط به ساماندهی انبارها ، تغییر رویکرد در کشت محصولات کشاورزی و توجه به بهره وری با استفاده از سیستم های مدرن با مدیریت جهاد کشاورزی و استفاده از ظرفیت های فرهنگی هنری شهرستان در آموزش وپرورش به منظور اجرای فعالیتهای با نشاط وسالم مبتنی بر فرهنگ ایرانی اسلامی ضروری است.

فرماندار شهرستان کامیاران در خاتمه از دست اندرکاران و مجریان برگزاری برنامه های مختلف از قبیل جشن گلریزان  که با افزایش قابل توجه مساعدت های مردمی همراه بود ، ویژه برناه های فرهنگی شوناس ، آسیب شناسی تعلیم وتربیت ، روز معلم ، روز کارگر ، جشنواره پرژه و عواملی که موجب موفقیت های علمی ، فرهنگی و ورزشی جوانان ودیگر برنامه های شهرستانی می شوند تقدیر وتشکر کرد.

در ابتدای این جلسه مهندس صلاح الدین زارع معاون عمرانی وبرنامه ریزی فرماندار شهرستان کامیاران در گزارشی به تلاش لازم جهت تحقق برنامه های اشتغال و کار آفرینی در شهرستان پرداخت و گفت : تحقق برنامه های اشتغال وکار آفرینی یکی از مهمترین برنامه هایی بوده که در سال گذشته به صورت جدی پیگیری شده و در سال جاری نیز از اولویت های کاری وبرنامه های شهرستان خواهد بود.

وی افزود : پرداخت 122 میلیارد تومان تسهیلات در بخش های مختلف توسط بانک های عامل در سال گذشته روند مثبتی در جهت گردش سرمایه و فعالیتهای اقتصادی بوده است که با تقدیر از عملکرد بانک هایی که در این زمینه پیشتاز بوده اند تلاش بر این است در سال جاری با تعامل وهمکاری بیشتر نیز از این ظرفیت در جهت رونق تولید  به خوبی استفاده شود.

معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار شهرستان کامیاران در خاتمه بر لزوم رعایت نظم وانضباط در سیستم اداری ، تعامل وهمکاری ، ارائه به موقع گزارش فعالیتها ، راه اندازی اتوماسیون و هماهنگی در اجرای برنامه ها تاکید کرد.

ماموستا توفیق قربانی امام جمعه کامیاران در این جلسه همگان را به رعایت برنامه های الهی دعوت کرد واظهار امیدواری نمود : در این ماه مبارک از فرصتی که خداوند در اختیار عموم قرار داده به خوبی در جهت سعادت دنیوی و اخروی بهره لازم گرفته شود.

صالح محمدی رئیس آموزش وپرورش منطقه موچش گزارشی از روند فعالیتهای این نهاد بیان کرد وگفت : 400 نیرو در بخش اداری و آموزشی در راستای موفقیت 4000 دانش آموز در مقاطع مختلف فعالیت می کنند.

علیرضا خوشبخت مدیر کمیته امداد کامیاران در ادامه به گزارش فعالیتهای این نهاد حمایتی پرداخت و با اشاره به تحت پوشش بودن 5000 خانواده در شهرستان کامیاران خواستار حمایت از ایتام ومحسنین و نیازمندان با پرداخت خیرات ، صدقات و زکات شد.

سپس سید منصور هاشمی نسب مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان کامیاران از اجرای طرح ملی کنترل فشار خون خبر داد وبا اشاره به به اینکه یک سوم جمعیت بالای 3 سال گرفتار فشار خون هستند ، گفت : این طرح از 27 اردیبهشت آغاز و تا 15 تیر ادامه خواهد داشت و هدف از اجرای آن پیشگیری از خطراتی است که فشار خون به عنوان قاتل خاموش می تواند داشته باشد.

وی افزود : مهمترین مراقبت های غیر دارویی مصرف کم چربی ونمک است و اگر کسی به این بیماری مبتلا شود بایستی داروی ضد فشار مصرف کند.

شورای اداری 98-1

بازدید [ 606 ]
برچسب ها