اخبار

کامیاران

اولویت و سیاست در حوزه پدافند غیر عامل بر اساس حفاظت محیط زیست و تقویت گردشگری منطقه کامیاران خواهد بود.

دکتر الماسی فرماندار شهرستان کامیاران در جلسه شورای پدافند غیرعامل این شهرستان با اشاره به اهمیت پدافند غیرعامل به عنوان مهمترین برنامه پیشگیری در بسیاری از حوادث غیر طبیعی گفت :اولویت و سیاست در حوزه پدافند غیر عامل بر اساس حفاظت محیط زیست و تقویت گردشگری منطقه کامیاران خواهد بود.
اولویت و سیاست در حوزه پدافند غیر عامل بر اساس حفاظت محیط زیست و تقویت گردشگری منطقه کامیاران خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران جلسه شورای پدافند غیرعامل به ریاست دکتر الماسی فرماندار وبا حضور سایر اعضاء به منظور تدوین برنامه های هفته پدافندغیر عامل در سالن جلسات فرمانداری شهرستان کامیاران برگزار شد.

فرماندار شهرستان کامیاران: در این جلسه گفت: در پدافند غیر عامل هماهنگی و هارمونی بین کلیه نهادها و ادارات ضروری است.

دکتر مسعود الماسی افزود: نظر به ضرورت واهمیت ترویج و توسعه فرهنگ پدافند غیرعامل و نقش آن در بكارگیری روش‌ها و اقدامات لازم بازدارنده غیر نظامی برای دفاع از كیان و سرمایه‌های مادی و معنوی كشور جمهوری اسلامی ایران بین آحاد مختلف جامعه، بالاخص قشر تاثیرگذار فرهنگی در این امر مهم، اجرای دوره های آموزشی پدافند غیر عامل می تواند در افزایش سطح اطلاعات ودانش افراد موثر باشد.

وی تصریح کرد: پدافند غیرعامل باید وارد زندگی مردم شود تا اگر تهدیدی متوجه شد، بتوانیم با هزینه کمتری از آن تهدید خارج شویم.

دکتر الماسی اظهار داشت: پدافند غیرعامل یک نیاز برای جامعه است و وقتی این نیاز را حس کنیم به طرف آن حرکت می کنیم.

فرماندار شهرستان کامیاران با بیان اینکه مسئولان باید فهم درستی از مساله پدافند غیرعامل داشته باشند و آن را به شکل درستی به مردم انتقال دهند، اظهار داشت: میتوانم بگویم اکثریت مردم از اصول پدافند غیرعامل آگاهی ندارند واین وظیفه ماست تا با استفاده از ظرفیت های مختلف نسبت به شناخت دقیق این مسئله نزد عموم اقدام نماییم.

دکتر مسعود الماسی با اشاره به وضعیت منطقه ای خاطرنشان کرد: ما با تهدیدات منطقه ای و بین المللی روبرو هستیم، اینها توجه بیشتر به پدافند غیرعامل را می طلبد به همین دلیل باید زندگی مردمی و زیرساخت‌ها ایمنی سازی شوند.

فرماندار شهرستان کامیاران در خاتمه ضمن تاکید لازم مبنی بر شناسایی انواع تهدید های پیش رو در بحث پدافند غیر عامل شهرستان و اجرای مانورها به منظور حفظ آمادگی گفت : اولویت و سیاست در حوزه پدافند غیر عامل بر اساس حفاظت محیط زیست و تقویت گردشگری منطقه کامیاران خواهد بود.

بازدید [ 560 ]
برچسب ها