اخبار

کامیاران

انجمن کتابخانه عمومی شهرستان کامیاران به ریاست فرماندار تشکیل جلسه داد

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کامیاران ظهر روز شنبه 16 شهریور ماه به ریاست دکتر مسعود الماسی فرماندار در محل اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کامیاران برگزار شد
انجمن کتابخانه عمومی شهرستان کامیاران به ریاست فرماندار تشکیل جلسه داد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران ، دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان به اهمیت موضوع کتاب وکتابخوانی در ارتقاء فرهنگ عمومی اشاره کرد و گفت : کتابخوانی بایستی به عنوان یک فرهنگ تبدیل شود تا بر روی سایر حوزه های فرهنگی اثرگذاری بیشتری داشته باشد.

وی بر لزوم تقویت کتابخانه های عمومی شهرستان تاکید کرد و افزود : تقویت کتابخانه های عمومی و ایجاد فرهنگ کتابخوانی در بین افراد مختلف به ویژه جوانان و نوجوانان به عنوان یک ضرورت در ارتقاء سطح علمی، آموزشی و آینده آنان است.

دکتر الماسی در ادامه از تخصیص 70 میلیون تومان اعتبار به نهادکتابخانه های عمومی شهرستان خبر داد واظهار امیدواری کرد به منظور فراهم نمودن شرایط استفاده عموم از امکانات کتابخانه ها نسبت به غنی نمودن منابع اقدام شود.

فرماندار شهرستان کامیاران خواستار استفاده از توان سایر مجموعه ها ، دستگاههای مختلف و افراد صاحب نظر در تقویت کتابخانه عمومی شهرستان شد و گفت : با توجه به انعقاد تفاهم نامه با موسسات آموزشی از قبیل قلم چی ، گاج و مدرسان شریف به منظور بهره مندی اعضا از تخفیفات مناسب لازم است در شهرستان کامیاران شرایط لازم برای اعضاء در این راستا فراهم شود.

 

در ابتدای این نشست ماندانا قبادی رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان کامیاران در گزارشی از فعالیت 9 کتابخانه عمومی در شهرستان خبر داد و گفت : در سال جاری 1664 عضو جدید پذیرش شده اند که در مجموع اعضای کتابخانه های عمومی به 7893 نفر رسیده است.

وی افزود: در حال حاضر 11 نیروی انسانی مشغول خدمات دهی به اعضاء می باشند که با توجه به اینکه تعدادکل نسخه های موجود در کتابخانه های عمومی شهرستان 82227 جلد می باشد امیدواریم بتوانیم با همت و همکاری کتاب دوستان نسبت به تقویت منابع اقدام نماییم.

گفتنی است سایر اعضای انجمن نسبت به ارائه پیشنهادهایی در خصوص تقویت جایگاه کتابخانه های عمومی از جمله پیشنهاد عضویت دانش آموزان وخانواده های آنان در کتابخانه عمومی ، توجه به مناطق حاشیه ای و کمتر برخوردار ، استفاده از صاحب نظران و افراد علاقمند در این زمینه ، برگزاری بیشتر برنامه های مختلف فرهنگی از قبیل نشاط اجتماعی ، استفاده از ظرفیت های مردمی و انجمن ها و بهره مندی از امکانات شهرداری پرداختند.   

نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهریور98

بازدید [ 268 ]
برچسب ها