اخبار

شهرستان کامیاران

انتشار آگهی ثبت نام از دواطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی

آگهی ثبت نام از دواطلبان نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه شهرستان های سنندج ، کامیاران و دیواندره تحت عنوان فرم شماره 20 منتشر شد
انتشار آگهی ثبت نام از دواطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران متن آگهی منتشر شده در خصوص ثبت نام از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان های سنندج ، کامیاران ودیواندره که امروز شنبه 9 آذر منتشر گردید به شرح زیر است.

 

بسمه تعالي

فرم شماره 20

آگهی ثبت نام

در اجراي ماده 45 قانون انتخابات مجلس شوراي اسلامي و ماده 21 آئين نامه اجرايي آن بدين وسيله به اطلاع اهالي محترم حوزه انتخابیه سنندج، ديواندره و کامياران ميرساند كه ثبت نام از داوطلبان نمايندگي دوره يازدهم مجلس شوراي اسلامي در اين حوزه انتخابيه از تاريخ 10/09/1398 تا تاریخ 16/09/1398 جمعا به مدت 7 روز  از ساعت 8 صبح لغایت 18 عصر به عمل خواهد آمد . لذا داوطلبان مي توانند به منظور اعلام داوطلبي خود در مهلت تعيين شده با همراه داشتن مدارك ذيل به اين فرمانداري، ستاد انتخابات كشور، سفارتخانه، كنسولگري و يا نماينگي هاي سياسي در خارج از كشور مراجعه و اقدام به تكميل فرم ثبت نام نمايند.
1- اصل كارت ملي و يك نسخه تصوير آن.
2- اصل شناسنامه عكسدار و يك نسخه تصوير كليه صفحات آن .
3- عكس جديد 4 × 3 ده قطعه (ترجيحا با زمينه روشن) .
4- اصل و تصوير آخرين مدرك تحصيلي و يا مدرك معادل كه واجد ارزش استخدامي باشد .
5- اصل و تصوير گواهي رسمي مبني بر قبول استعفاء و عدم اشتغال در پست و مقام و مشاغل مشمول استعفاي موضوع ماده 29 قانون انتخابات مجلس شوراي اسلامي .
6- اصل و تصوير برگ پايان خدمت وظيفه عمومي و يا معافيت دائم داوطلب.
به استناد ماده 28 قانون انتخابات مجلس شوراي اسلامي ، انتخاب شوندگان هنگام ثبت نام بايد داراي شرايط زير باشند :
1- اعتقاد و التزام عملي به اسلام
2- التزام عملي به نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران .
3- تابعيت كشور جمهوري اسلامي ايران .
4- ابراز وفاداري به قانون اساسي و اصل مترقي ولايت مطلقه فقيه .
5- داشتن حداقل مدرك تحصيلي كارشناسي ارشد يا معادل آن .
6- نداشتن سوء شهرت در حوزه انتخابيه .
7- سلامت جسمي در حد برخورداري از نعمت بينايي ، شنوايي و گويايي .
8- حداقل سن سي سال تمام و حداكثر هفتاد و پنج سال تمام .
تبصره 1- داوطلبان نمايندگي اقليتهاي ديني مصرح در قانون اساسي از التزام عملي به اسلام ، مذكور در بند (1) مستثني بوده و بايد در دين خود ثابت العقيده باشند .
تبصره 3 ـ هر دوره نمايندگي مجلس شوراي اسلامي معادل يك مقطع تحصيلي فقط براي شركت در انتخابات محسوب مي شود .
تبصره 4- ملاک محاسبه سن اشخاص برای ثبت نام در انتخابات بر اساس تاریخ تولد اولیه ثبت شده در شناسنامه رسمی است و تغییرات بعدی توسط دستگاه های ذی ربط به استثنای محاکم قضایی ملاک عمل نمی باشد.
در ضمن به استناد تبصره 2 ماده 9 قانون ياد شده هيچ يك از داوطلبان نمايندگي نمي توانند در بيش از يك حوزه انتخابيه خود را نامزد نمايند . در غير اينصورت نامزدي آنان كلاً باطل و از شركت در انتخابات آن دوره مجلس محروم مي گردند .
همچنين به استناد ماده 46 قانون مذكور هر يك از داوطلبان نمايندگي مجلس مي توانند شخصاً و به صورت كتبي انصراف خود را به فرمانداري مركز حوزه انتخابيه و يا وزارت كشور اعلام نمايند و عدول از انصراف هم پذيرفته نيست.

 

محمد‌ابراهیم زارعی

فرماندار سنندج

مرکز حوزه انتخابی سنندج، دیواندره و کامیاران

 

بازدید [ 396 ]
برچسب ها