اخبار

فرماندار کامیاران

افزایش 3.01 درصدی ازدواج و کاهش ۴۱ درصدی طلاق در شهرستان کامیاران

تعدادی از فعالان مدنی به منظور طرح مطالبات و دغدغه های خود با دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران دیدار و کردند.
افزایش 3.01 درصدی ازدواج و کاهش ۴۱ درصدی طلاق در شهرستان کامیاران

فرماندار کامیاران در دیدار با تعدادی از فعالان مدنی این شهرستان به مشکلات و دغدغه‌های مطرح شده از سوی آنان گوش داد و ضمن ارائه توضیح، وعده پیگیری به مطالبات آنها را داد و بر لزوم حمایت از فعالیت‌های مثبت و تأثیرگذار و ضرورت همراهی و حضور فعالان مدنی و سمن‌ها در کنار مسئولان تاکید کرد.

در این نشست برخی از فعالان مدنی این شهرستان به طرح نظرات خود در خصوص مسائل و مشکلات مختلف و لزوم توجه بیشتر به حل این معضلات پرداختند.

مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران در این دیدار به تعدادی از پروژه‌های کلان در دست اقدام که در سال گذشته به تصویب و فرآینده اجرایی آن آغاز شده اشاره و آنها را از جمله اقدامات مثبت برای توسعه این شهرستان ارزیابی کرد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به ضرورت انجام کارهای فرهنگی گفت: با توجه به فعالیت‌های فرهنگی خوبی که در حوزه آسیب‌هایی اجتماعی این شهرستان صورت گرفته، خوشبختانه شاهد تغیرات آماری مثبت و قابل توجه‌ای در حوزه طلاق و ازدواج هستیم.

به گفته فرماندار شهرستان کامیاران، طبق آخرین آمار گرفته شده از اداره ثبت‌احوال این شهرستان در سه ماه نخست سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، آمار طلاق از نسبت 1 به 3 به نسبت 1 به 5 کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: این آمار به معنی کاهش 41 درصدی آمار طلاق در شهرستان کامیاران بوده و آمار ازدواج نیز در سه ماه نخست سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 3.01 درصد افزایش داشته است.

الماسی در بخشی دیگر از سخنان خود از تصویب تعیین مکان‌های خاص برای برگزاری تجمعات قانونی در تهران، مراکز استان‌ها و شهرهای کشور از سوی هیئت دولت خبر داد و افزود: این مصوبه با چندین هدف شامل فراهم نمودن مکان‌هایی برای اعتراض مردم، شنیده شدن این اعتراضات و در کنار آن تامین امنیت معترضان و جلوگیری از ایجاد مزاحمت برای کسب و کار دیگر شهروندان در نظر گرفته شده است.

وی اظهار کرد: کامیاران از نخستین شهرستان‌هایی است که در آغاز این مصوبه محلی را برای تجمعات قانونی انتخاب و در نظر گرفته است.

فرماندار شهرستان کامیاران اعلام محل تجمع اعتراضی از سوی دولت را اقدامی مثبت دانست و گفت: اید همه ما به بلوغ سیاسی-اجتماعی برسیم و روحیه مطالبه‌گری را کاملاً اصولی در خود و جامعه تقویت و ترویج کنیم.

وی در بخشی دیگر از سخنان خطاب به فعالان حوزه فضای مجازی، بیان کرد: با توجه به هجمه‌هایی که دشمنان در راستای تخریب دولت و نظام تلاش می‌کنند و به فکر ایجاد ناامیدی در بین مردم هستند، باید تمام گفتار و نوشتار خود را هوشیارانه‌تر و با رعایت برخی ملزومات به کار ببریم.

الماسی در بخش پایانی سخنان خود مبارزه با فساد اجتماعی را وظیفه ذاتی همه دانست و گفت: هرگونه فعالیتی در این راستا نیازمند حضور فعال سمن‌ها و NGOهای مردمی بوده و این مهم بدون حمایت و مسئولیت‌پذیری عموم مردم امکان‌پذیر نیست.

دیدار با فعالان مدنی

بازدید [ 685 ]
برچسب ها