اخبار

کامیاران

افتتاح رسمی درمانگاه تامین اجتماعی کامیاران

همزمان با ششمین روز از ایام دهه مبارک فجر درمانگاه تامین اجتماعی کامیاران با اعتبار ۱۴۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به‌ بهره برداری رسید
افتتاح رسمی درمانگاه تامین اجتماعی کامیاران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران همزمان با ششمین روز از دهه فجر ظهر امروز پنج شنبه 17 بهمن ماه با حضور دکتر الماسی فرماندار، دکتر رجبی مدیرکل ارزیابی و تعالی خدمات درمانی سازمان تامین اجتماعی، مهندس زارع معاون عمران وبرنامه ریزی فرمانداری ، قریشی مدیر کل تامین اجتماعی کردستان ، صلواتی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر فولادی مدیر درمان تامین اجتماعی استان، سرهنگ بیگی جانشین انتظامی شهرستان ، مسئولان ادارات کمیته امداد ، تامین اجتماعی ، کار ورفاه اجتماعی ، شبکه بهداشت ودرمان ، فنی وحرفه ای و بانک رفاه شهرستان درمانگاه تامین اجتماعی کامیاران به صورت رسمی افتتاح شد.

دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران در این مراسم با ابراز خرسندی از بهره برداری از این پروژه درمانی گفت : با جمع بندی آمار و ارقام در حوزه درمان و بخش های بهداشتی و سلامت شاهد هزینه کرد اعتباراتی بالغ بر 20 میلیارد تومان هستیم که این خود می تواند ایجاد امیدو نشاط در جامعه نماید.

وی با اشاره به تلاش های صورت گرفته در خصوص احداث بیمارستان 100 تختخوابی در کامیاران با توجه به جانمایی انجام شده افزود : تلاش های خوبی برای تحقق این کار صورت گرفته که ما امیدواریم در اینده نزدیک شاهد اجرای ان باشیم.

دکتر الماسی با تقدیر از اقدامات صورت گرفته در جهت راه اندازی درمانگاه تامین اجتماعی کامیاران و ارائه خدمات شایسته به بیمه شدگان این سازمان اظهار امیدواری کرد : با همت وتلاش بیشتر سطح این درمانگاه به میزان قابل توجهی ارتقاء یابد.

علی رجبی مدیرکل ارزیابی و تعالی خدمات درمانی سازمان تامین اجتماعی کشور در این مراسم گفت : در حال حاضر 43 میلیون نفر از جمعیت 83 میلیونی کشور از خدمات درمانی و بیمه ای تامین اجتماعی استفاده می کنند.

وی افزود : به منظور ارائه خدمات و ارتقائ سطح آن در نظر داریم با سطح بندی مراکز درمانی و برنامه ریزی جهت احداث درمانگاههای مورد نیاز در شهرهای بالای 20 هزار نفر بیمه شده و همچنین انعقاد قرار داد با مراکز بهداشتی ودرمانی دولتی به منظور ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان تامین اجتماعی با فرانشیز 100 درصد در شهرهای زیر 20 هزار نفربیمه شده و روستاهای محروم اقدام نماییم.

رجبی همچنین از پرداخت بیمه های بیکار ی و به روز شدن پرداخت ها خبر داد و افزود : افتخار کارکنان سازمان تامین خدمت به ضعفیت ترین قشرهای جامعه بدون منت است.

مدیرکل ارزیابی و تعالی خدمات درمانی سازمان تامین اجتماعی کشور خاطر نشان کرد : اولویت کار ما براساس این طرح ارائه خدمات وارتقاء سطح آن در مناطق محروم می باشد.

 در ادامه این مراسم مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان در آیین افتتاح این طرح گفت: درمانگاه تامین اجتماعی کامیاران در زمینی به مساحت یک هزار و ۳۹۵ متر و زیربنای ۲ هزارو ۳۸۶ متر مربع احداث شده است.

 هوشنگ فولادی با اشاره به اینکه این درمانگاه در سه طبقه ساخته شده اظهارداشت: برای این درمانگاه ۱۴۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده و در حال حاضر خدمات مورد نیاز بیمه شدگان این شهرستان در بخش‌های مختلف پزشک عمومی، دندانپزشکی، مامایی، داروخانه و آزمایشگاه ارائه می‌دهد.

وی اضافه کرد: این درمانگاه خدمات مور نیاز بیمه شدگان این شهرستان در بخش های مختلفت پزشک عمومی، دندان پزشک، مامایی، داروخانه، تزریقات و پانسمان، آزمایشگاه، پزشک معتمد، دندانپزشک معتمد، پزشک طب کار و شورای پزشکی و دفتر صدور برگه اعزام به بیماران به خارج از استان را ارایه می کند.

فولادی بیان داشت : در حال حاضر این درمانگاه 21 پرسنل دارد که اکثریت آنان بومی شهرستان کامیاران و مابقی نیز بومی استان می باشند.

مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان خاطر نشان کرد : بیمه شدگان تامین اجتماعی در کردستان می توانند با ارایه کد ملی به پزشکان و مراکز درمانی طرف قرار داد و بدون استفاده از دفترچه درمانی از مزایای نسخه های الکترونیکی بهره مند شوند.

گفتنی است مدیریت درمان تامین اجتماعی کردستان هم اکنون دارای ۲ بیمارستان در شهرستان های سنندج و سقز، یک پلی کلینیک تخصصی در شهرستان سنندج، ۲ درمانگاه تخصصی در شهرستان‌های بیجار و قروه و ۲ درمانگاه عمومی در شهرهای مریوان و کامیاران است.

از مجموع بهره مندان از خدمات تامین اجتماعی استان کردستان، ۲۰۶ هزار نفر بیمه شده اصلی، ۲۹ هزار نفر مستمری بگیر و سه هزار و ۳۰۰ نفر نیز مقرری بگیر بیمه بیکاری هستند.

در مراسم افتتاح این پروژه از زنده یاد دکترسید محمد تقی نوربخش رئیس فقید سازمان تامین اجتماعی کشور که از بانیان این مرکز درمانی بودند و همچنین زنده یاد دکتر نظیف محمدی رئیس فقید قبلی این مرکز درمانی به نیکی یاد شد.

لازم به توضیح است این پروژه در روز جمعه 7 شهریور 93 به مناسبت هفته دولت وبا حضور دکتر ربیعی وزیر وقت کار ، زنده یاد دکتر نوربخش رئیس فقید سازمان تامین اجتماعی کشور ، مهندس زاهدی استاندار وقت کردستان ، سالار مرادي نماينده وقت مجلس ، کريم پيري سرپرست آن زمان فرمانداري ، مسئولان درمان و بیمه تامين اجتماعي  و مسئولان شهرستانی کلنگ زنی و مدت هاست به صورت موقت آغاز بکار کرده که در ششمین روز از دهه مبارک فجر در سال 98 به صورت رسمی افتتاح گردید.

افتتاح درمانگاه تامین اجتماعی کامیاران

بازدید [ 196 ]
برچسب ها