اخبار

کامیاران

اعلام خبرهای خوب در حوزه بهداشت ودرمان کامیاران

در نشست فرماندار شهرستان کامیاران ومسئولان دانشگاه علوم پزشکی کردستان اعلام شد: افزایش تعداد متخصیصن و تخصیص دستگاههای مورد نیاز بیمارستان سینای کامیاران به ارزش یک میلیارد تومان
اعلام خبرهای خوب در حوزه بهداشت ودرمان کامیاران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران صبح چهارشنبه 27 آذر ماه 98 نشستی با حضور دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران ، دکتر فرزین رضاعی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان ، دکتر هومن قصری معاون درمان دانشگاه ، دکتر ابراهیم قادری معاون بهداشتی دانشگاه ، دکتر عطااله حیدری معاون غذا ودارو و مسئولان شبکه بهداشت ودرمان شهرستان کامیاران به منظور بحث وبررسی مسائل مربوط به حوزه بهداشت ودرمان این شهرستان برگزار شد

دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران با اشاره به اهمیت ارتقاء امکانات بهداشتی ودرمانی به منظور حفظ سلامت شهروندان از اقدامات موثر در این راستا خبر داد وگفت : 350 میلیون تومان اعتبار در سال جاری به مراکز بهداشتی و درمانی اختصاص یافته است.

وی با با بیان اقدامات وپیگری های صورت گرفته در خصوص زمین بیمارستان افزود : خوشبختانه این کار در حال طی کردن مراحل پایانی خود می باشد که امیدواریم هرچه زودتر به نتیجه مطلوب برسد.

فرماندار کامیاران تلاش های انجام شده و تخصیص اعتبار به اجرای پروژه های احداث تصفیه خانه فاضلاب در نقاط مختلف شهری و روستایی وتامین آب شرب سالم با احداث مجتمع های آبرسانی را گام های مثبت در جهت حفظ سلامت وبهداشت عمومی و کمک به این حوزه عنوان کرد.  

 دکتر الماسی در ادامه این جلسه با تقدیر از اقدامات انجام شده درراستای ایجاد نظم و رفاه شهروندان در محدوده بیمارستان به برخی از مسائل ومشکلات اشاره و خواستار توجه به فوریتهای پزشکی پلنگان ، تسریع در اجرای پروژه های بهداشتی ودرمانی ، حل مشکلات خانه های بهداشت ، افزایش پزشک ونیروهای متخصص وکادر مورد نیاز و پرداخت به موقع دستمزد وکارانه ها به منظور ایجاد انگیزه بیشتر در کار شد.

دکتر فرزین رضاعی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این جلسه به نیازهای اعتباری دانشگاه علوم پزشکی به منظور بهبود وضعیت فضاهای بهداشتی ودرمانی به ویژه خانه های بهداشت وسلامت آب اشاره واظهار امیدواری کرد : در اعتبارات سال  99با توجه ویژه کمیته برنامه ریزی شهرستان ، بخش قابل توجهی از این نیازها مرتفع شود.

وی یکی دیگر از نیازهای شهرستان کامیاران را استاندارد سازی انبار دارویی عنوان و افزود : برای چنین کاری نیازمند 150 تا 200 میلیون تومان اعتبار هستیم که امیدواریم این اعتبار نیز مد نظر قرار گیرد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان در ادامه این جلسه به بحث تعطیلی مدارس با توجه به شیوع آنفلونزا اشاره کرد وگفت : با توجه به اینکه این اقدام تاثیری در جلوگیری از انتشار بیماری ندارد و باعث هراسانی خانواده ها ومردم می شود نیازی به تعطیل کردن مدارس ومراکز آموزشی نیست.

در ادامه این جلسه دکتر هومن قصری معاون درمان دانشگاه با اعلام خبرهای خوب در بخش بهداشت ودرمان کامیاران از افزایش تعداد متخصیص در کامیاران از 14 به 20 نفر خبر داد و گفت : 6 متخصص در بخش های پاتولوژی ، کودکان ، داخلی ، قلب وعروق ، بیهوشی و زنان وزایمان به کاردر درمانی کامیاران اضافه شده اند.

وی همچنین تصریح کرد : یک دستگاه الکتروشوک قلبی اتاق عمل ، سه دستگاه دیالیز و یک دستگاه یو پی اس دیالیز با اعتباری حدود یک میلیارد تومان خریداری و به بیمارستان کامیاران تحویل شده است.

در ادامه این جلسه سایر نیازهای بهداشتی ودرمانی شهرستان کامیاران مورد بحث وبررسی قرار گرفت./.

نشست فرماندار و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی

بازدید [ 234 ]
برچسب ها