اخبار

کامیاران

اعلام تعطیلی مدارس روستاهای آلوده به بیماری کرونا در شهرستان کامیاران

یازدهمین جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در ماه های مهر و آبان 99 به ریاست فرماندار و با حضور معاون سیاسی وامنیتی فرماندار ، نماینده دادستان ، جانشین انتظامی ، مسئولان شبکه بهداشت و جمعی از فعالان مدنی و اجتماعی در محل فرمانداری برگزار شد
اعلام تعطیلی مدارس روستاهای آلوده به بیماری کرونا در شهرستان کامیاران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری در ادامه جلسات ستاد مدیریت بیماری کرونا با حضور اقشار مختلف یازدهمین جلسه این ستاد طی دو ماهه اخیر ظهر روز یکشنبه 25 آبان ماه 99 به ریاست دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران و با حضور باتمانی معاون سیاسی وامنیتی فرمانداری ، مرادی نماینده دادستان ، سرهنگ بیگی جانشین انتظامی ، دکتر کریمی مدیر شبکه بهداشت ، فاتحی مدیر مرکز بهداشت و جمعی از فعالان مدنی و اجتماعی در محل سالن جلسات فرمانداری با هدف استفاده بیشتر از نقش مردم در پیشگیری وکنتر ل این بیماری برگزار شد.

فرماندار شهرستان کامیاران در این نشست با انتقاد از کسانی که نسبت به برگزاری مراسم های شادی ، عروسی و عزا اقدام می کنند گفت : برگزار کنندگان چنین تجمعاتی باعث تداوم زنجیره این بیماری و مرگ دیگر افراد جامعه هستند.

دکتر مسعود الماسی افزود : مقابله با این بحران زمانی به نتیجه خواهد رسید که مردم همکاری و همراهی لازم در اجرای توصیه های بهداشتی را داشته باشند.

وی با اشاره به تبدیل بعضی از روستاها به ویژه روستای شیروانه به عنوان کانون این بیماری اظهار داشت : تشکیل ستاد های بحران روستایی با مسئولیت بخشداران و تعطیلی مدارس در این روستاها مد نظر خواهد بود.

فرماندار شهرستان کامیاران تصریح کرد : هدف ما ارائه اطلاعات صحیح به مردم به منظور حفاظت از سلامت عمومی است و تا کنون نشست های متعددی با فعالان حوزه های مختلف در این راستا برگزار شده است که ما امیدواریم با انتقال این اطلاعات از سوی فعالان بخش های مختلف به مردم و همکاری با سیستم بهداشت و درمان شاهد کاهش ابتلای بیشتر افراد این بیماری باشیم.

باتمانی معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری در این جلسه با اشاره به دامنگیر شدن اکثر جوامع و تحت الشعاع قرارگرفتن زندگی همگان در اثر بیماری کرونا گفت : از افراد حاضر می خواهیم با دایره نفوذی که در جامعه دارند مردم را به تغییر سبک زندگی تشویق نمایند تا شاهد کاهش اثرات منفی این بیماری باشیم.

در ابتدای این نشست دکتر محمد کریمی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کامیاران گفت : بر اساس آزمایش های انجام شده از ابتدا تا کنون 1658 نفر بیمار در شهرستان شناسایی و متاسفانه در این مدت 87 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

وی افزود : در حال حاضر 46 نفر در بیمارستان بستری و 5 نفر بیمار بدحال نیز در بخش ای سی یو در حال دریافت خدمات درمانی هستند.

دکتر کریمی با اشاره به اوضاع وخیم شهرستان و فوت روزانه حداقل دو نفر در اثر این بیماری ، از شهروندان خواست : ضمن جدی گرفتن این بیماری از حضور در تجمعات و عیادت بیماران پرهیز نمایند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان در ادامه با بیان اصول قرنطیه خانگی و لزوم رعایت آن گفت : کودکان ، نوجوانان و جوانان می توانند عامل مهمی در انتقال بیماری به مسن تر ها باشند به همین خاطر انتظار هست رعایت اصول بهداشتی از سوی تمام افراد جامعه و خانواده ها مد نظر قرار گیرد تا شاهد اتفاق تلخ و مرگ بیشتر نباشیم.

فاتحی مدیر مرکز بهداشت شهرستان کامیاران نیز گفت : متاسفانه در چند مدت اخیر اوضاع روستاهای شهرستان نیز نامناسب گزارش شده که دلایل اصلی آن برگزاری تجمعات مختلف و عدم اعتقاد به این بیماری بوده است که لازم می باشد در این خصوص چاره اندیشی شود.

گفتنی است مهمترین پیشنهادهای مطرح شده از سوی فعالان حاضر در این نشست شامل :  الکترونیکی کردن خدمات ، عدم ارائه کالاهای یارانه ای در این هنگام ، توجیه خانواده های روستایی از سوی بهورزان ، استفاده از ظرفیت افراد معتمد در اقناع عمومی به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی ، محدودیت حضور مسافران در سطح شهرستان ، استفاده از تیم های امر به معروف وتذکر لسانی ، بازنگری در بحث مدیریتی و تغییر رفتار و اصلاح آن ، عدم اجرای بعضی از طرح ها توسط دولت که منجر به تشکیل صف می شود ، استفاده از ظرفیت ائمه جمعه ، دهیار وشورای اسلامی در روستا ، نظارت و کنترل بیشتر برفروشگاهها و مراکز خدماتی شلوغ بود.

ستاد مدیریت بیماری کرونا 25 آبان 99

بازدید [ 75 ]
برچسب ها