اخبار

شهرستان کامیاران

از نویسندگان کامیارانی تجلیل می شود

درجلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کامیاران که با حضور فرماندار این شهرستان ومدیر کل کتابخانه های عمومی کردستان و دیگر اعضای این انجمن برگزار شد اعلام شد در راستای حمایت از نویسندگان شهرستان مراسم تجلیل از آنان برگزار می شود
از نویسندگان کامیارانی تجلیل می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کامیاران با حضور دکتر مسعود الماسی فرماندار این شهرستان ، دکتر محمد عبدالملکی مدیر کل کتابخانه های عمومی کردستان ، صیدی رئیس امور کتابخانه های استان ودیگر اعضای این انجمن در محل کتابخانه عمومی تپه پیرمحمد کامیاران عصر روز شنبه 5 بهمن ماه برگزار شد .

فرماندار شهرستان کامیاران در این نشست با اشاره به اهمیت کتاب وکتابخوانی و اثرات مثبت آن در ارتقاء فرهنگ عمومی و افزایش اطلاعات افراد در حوزه ها مختلف ، گفت : اعضای انجمن بایستی با همفکری هم در جهت ترویج کتاب وکتابخوانی تلاش نمایند.

دکتر مسعود الماسی افزود : برنامه ریزی انجمن به نحوی باشد تا هم در سطح شهر و هم در سطح روستاها و مکان های مختلف با توجه به شرایط افراد و جامعه امکان مطالعه کتاب های مورد نیاز فراهم گردد که در روستاها دهیاران ، شوراها ، امامان جمعه و جماعات می توانند درجهت تقویت فعالیتهای کتابخوانی همکاری نمایند.

وی تصریح کرد : در سطح شهرستان کامیاران افراد زیادی در این راستا با عناوین مختلف از قبیل فعالان عرصه کتابخوانی ، نویسندگان ومولفین تلاش می نمایند که لازم است از این افراد تجلیل شود.

دکتر مسعود الماسی هزینه کردن در امر کتاب را اقدامی در جهت کاهش آسیب های اجتماعی ، ارتقاء بسیاری از شاخص ها و امکان تبدیل شدن کامیاران به عنوان شهر کتاب اعلام  و اظهار امیدواری کرد : از ظرفیت افراد علاقمند در فعالیتهای کتابخانه در طول ساعات خاص و انجمن های مردم نهاد به منظور بهره مندی علاقمندان به کتاب و کتابخوانی استفاده شود.

فرماندار شهرستان کامیاران گفت : در بحث کتاب وکتابخوانی بایستی تمام زوایا را دید و با توجه به نزدیک شدن به ایام ا... دهه فجر از این ظرفیت نیز استفاده شود .

دکتر محمد عبدالملکی مدیر کل کتابخانه های عمومی کردستان در این نشست گفت : در حوزه فرهنگ باید صبور بود و با دقت به نحوی پیش رفت که از مزایای کتاب در تمام جنبه های زندگی استفاده شود.

وی افزود : در راستای حمایت از نویسندگان آمادگی لازم برای تجلیل از نویسندگان و مولفان کامیارانی وجود دارد وبرنامه ریزی لازم برای انجام این کار مهم صورت خواهد گرفت.

دکتر عبدالملکی با تشکر از برگزاری جلسات در کتابخانه ها تصریح کرد : هدف از طرح مسائل فکری توسط اعضای انجمن  وقوع اتفاقاتی خوشایند در این حوزه است.

مدیر کل کتابخانه های عمومی کردستان اظهار امیدواری کرد با همکاری و اتفاق نظر دستگاههای فرهنگی شاهد ارتقاء شاخص های کتابخانه های شهرستان کامیاران باشیم.

در این نشست سایر اعضا ء پیشنهادهای خود را در خصوص ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی ارائه نمودند.

بازدید [ 133 ]
برچسب ها