اخبار

شهرستان کامیاران

اختصاص 9 میلیارد تومان اعتبار به پروژه آب های مرزی پایاب سدهای امیر آباد ورمشت بخش موچش

فرماندار شهرستان کامیاران در نشست دهیاران بخش موچش گفت : 9 میلیارد تومان اعتبار به پروژه آبهای مرزی پایاب سدهای امیر آباد و رمشت بخش موچش در سال جاری اختصاص یافته است
اختصاص 9 میلیارد تومان اعتبار به پروژه آب های مرزی پایاب سدهای امیر آباد ورمشت بخش موچش

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران نشست دهیاران بخش موچش با حضور دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران ، صلاح مرادی بخشدار موچش ، دهیاران این بخش و رئیس شورای بخش و کارشناسان فرمانداری واین بخشداری در محل سالن جلسات آموزش و پرورش موچش روز شنبه 23 شهریور ماه 98برگزار شد.

فرماندار شهرستان کامیاران دراین جلسه با اشاره به اقدامات وزارت کشور در حوزه های سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و نظارتی بر لزوم توجه دهیاران به عنوان نماینده دولت در روستاها به این مقوله ها تاکید کرد وگفت : دهیاران بایستی با مدیریت موثر ، شناسایی ظرفیت ها و معرفی طرح ها وبرنامه ها در محل خدمت خود زمینه توسعه پایدار روستایی را فراهم نمایند.

دکتر مسعود الماسی با تقدیر از مشارکت های مردمی در اجرای برنامه های مختلف افزود : امروزه علیرغم تنگناهای اقتصادی تلاش های قابل توجهی توسط دستگاههای مختلف از قبیل فعالیتهای عمرانی ، خدماتی ، کمک به محرومین و کارآفرینی واشتغال که دولت تامین کننده منابع مالی آن است در جریان است که انتظار می رود دهیاران نسبت به اطلاع رسانی مناسب در این راستا اقدام نمایند.

وی با بیان افزایش قابل توجه اعتبارات دهیاری ها در دولت تدبیر وامید اظهار کرد : فعالیت دهیاران محدود به عرصه خاصی نیست و دهیار به عنوان مسئول روستا می تواند با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی ، اجتماعی و نشاط آفرین بدور از هرگونه حاشیه استعدادهای و الگوهای موفق را معرفی و از بسیاری از آسیب های اجتماعی پیشگیری نماید.

دکتر الماسی  در این نشست ضمن تشریح فعالیتهای صورت گرفته در زمینه اجرای طرح های منابع طبیعی ، گازرسانی ، احداث تصفیه خانه و آبرسانی در بخش موچش افزود : 9 میلیارد تومان اعتبار به پروژه آبهای مرزی پایاب سدهای امیر آباد و رمشت بخش موچش در سال جاری اختصاص یافته است

فرماندار شهرستان کامیاران در خاتمه به بحث مهم برگزاری انتخابات در سال جاری اشاره کرد وگفت : انتخابات با هدف تعیین سرنوشت ونشان دهنده این است که خود مردم صاحب حاکمیت می باشند بر همین اساس لازم است دهیاران با طرح صحیح این موضوع زمینه مشارکت گسترده مردم در پای صدوق های رای را فراهم نمایند.

در ابتدای این نشست صلاح مرادی بخشدار موچش گفت : در حال حاضر 52 دهیاری در این بخش فعال است.

وی با اشاره به فعالیت های خوب صورت گرفته در حوزه دهیاریها اظهار امیدواری کرد چنین روندی با پیگیری دهیاران ، جلب همکاری های مردمی وارائه طرح وبرنامه ادامه داشته باشد.

مرادی از دهیاران خواست تا با هماهنگی کامل با حوزه بخشداری نسبت به رسیدگی به مسائل ومشکلات روستا و انجام فعالیتهای عام المنفعه اقدام و گزارش فعالیتهای سایسی ، اجتماعی ، فرهنگی وعمرانی را در اسرع وقت اعلام نمایند.

انور زارع رمشتی رئیس شورای بخش به بیان بعضی از مسائل ومشکلات پرداخت و با اشاره به کارآفرینی و اشتغالی که به واسطه کشاورزی خوب منطقه ایجاد شده است خاستار حمایت بیشتر از بخش کشاورزی و بهبود زیر ساخت ها از قبیل راه روستایی شد.

نمایندگان دهیاران نیز دراین نشست به بیان مسائل مختلف از جمله فعالیت های عمرانی ، بهبود فضای روستاها و پرداخت تسهیلات اشتغال و سایر موارد پرداخته و اظهار امیدواری نمودند با تداوم چنین حمایت هایی شاهد رشد وتوسعه بیشتر روستاهای این بخش باشیم.


نشست دهیاران موچش با فرماندار شهریور98

بازدید [ 217 ]
برچسب ها