اخبار

کامیاران

اختصاص 150 میلیارد تومان اعتبار به حوزه آب های مرزی شهرستان کامیاران

فرماندار شهرستان کامیاران در جمع فعالان مدنی منطقه موچش از تخصیص 150 میلیارد تومان اعتبار در حوزه آبهای مرزی شهرستان خبر داد و گفت این اعتبارات که مصوب سال 97 است تحول خوبی در توسعه و رونق کشاورزی ایجاد خواهد کرد
اختصاص 150 میلیارد تومان اعتبار به  حوزه آب های مرزی  شهرستان کامیاران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران روز شنبه 17 آذر ماه 97 نشست صمیمی دکتر مسعود الماسی فرماندار ، مرادی بخشدارو فعالان مدنی و انجمن های منطقه موچش به منظور بحث وتبادل نظر در خصوص مسائل مختلف برگزار شد.

دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران با تقدیر از حضور فعالان منطقه موچش در این نشست هم اندیشی گفت : به همت دولت اعتدال وتدبیر وامید امروزه شرایط لازم برای فعالیت فعالان سیاسی ، فرهنگی و مدنی در قالب انجمن ، تشکل وحزب فراهم شده است  تا زمینه مشارکت وتصمیم گیری مردم در بخش های مختلف بر اساس قانون فراهم شود.

وی افزود : دولت معتقد به اعلام نظر و مشارکت مردم در تمام زمینه هاست و حق انتقاد واعتراض آنها را به رسمیت شناخته است که چنین اقدامی به عنوان دستاوردی بزرگ در زمینه آزادی بیان قابل طرح است اما انجمن ها ونهادهای مدنی نیز بایستی هوشیار باشند تا راستای اساسنامه خود وبر اساس قانون عمل کند تا آزادی فعالیت اجتماعی محقق شود.

دکتر الماسی  ضمن تاکید لازم مبنی بر گسترش فعالیت احزاب ، گروهها و تشکل ها بر اساس قانون و دستور العمل ها تصریح کرد : با توجه به انتشار مکرر اطلاعات بدون منبع لازم است نهادهای واقعی با اتکاء به استناد ومدارک حرف خود را مطرح تا اطلاعات صحیح مخابره شود.  

وی در ادامه به بعضی از طرح های مختلف جهت ایجاد اشتغال وشکوفایی شهرستان کامیاران اشاره واظهار کرد :  طرح های اشتغالزار مورد حمایت قرار خواهد گرفت و تسهیلات واعتبار با همکاری دستگاههای اجرایی  لحاظ خواهد شد و کسانی که طرحی دارند به صورت مکتوب ارائه نمایند.

دکتر الماسی سپس اهمیت مسائل زیست محیطی و لزوم حفاظت از محیط زیست ، منابع طبیعی و عرصه های ملی را یادآور و اظهار امیدواری کرد : انجمن ها و سازمان های مردم نهاد در این راستا تمام توان خود را برای کمک به دستگاههای دولتی بکار گیرند و با ارائه طرح های مختلف از جمله طرح بازیافت زباله و اجرای موفق آن  اعتبار تشویقی دریافت نمایند.

فرماندار کامیاران در ادامه توجه به مسائل ورزشی وفوق برنامه برای اقشار مختلف را حائز اهمیت دانست و گفت : پیگیریهای لازم برای توسعه فعالیتهای فرهنگی و ورزشی در این منطقه به عمل خواهد آمد.

دکتر الماسی همچنین بعضی از خدمات در حوزه های سد سازی ،آسفالت راه روستایی ، تامین آب شرب و احداث وتوسعه شبکه های فاضلاب روستایی و مهمتر از همه تخصیص 150 میلیارد اعتبار در حوزه آب های مرزی را یادآور شد واعلام کرد: در راستای حفاظت از محیط زیست به دنبال احداث تصفیه خانه های فاضلاب روستایی می باشیم.

فرماندار شهرستان کامیاران در خاتمه این جلسه گفت : شهرستان کامیاران ظرفیت های مطلوب برای شهری بدون بیکار را دارد و در این زمینه تنها همت مردم و اطلاع رسانی مطلوب برای معرفی این ظرفیت ها به ویژه در بخش گردشگری لازم است.

 

بخشدار موچش از اقدامات مثبت در زمینه گازرسانی به 75 درصد روستاها و آسفالت و بهسازی راههای روستایی بخش موچش خبر داد وگفت : در بخش دهیاریها در روستاها اقدامات خوبی در عمران روستایی داشته ایم.

 

گفتنی است مهمترین مسائل مطرح شده از سوی فعالان بحث های زیست محیطی ، اشتغال ، ورزش و برنامه های فرهنگی و تفریحی در منطقه موچش بود.

بازدید [ 654 ]
برچسب ها