اخبار

فرماندار کامیاران خبر داد:

اجرای سیستم تصفیه فاضلاب خانگی در روستاهای شهرستان

دکتر مسعود الماسی در نشستی با حضور بخشدار مرکزی و جمعی از دهیاران با اشاره به خطرات زیست محیطی فاضلاب ها و ضررهای استفاده ازآن در بخش کشاورزی گفت: با هماهنگی وبرنامه ریزی به عمل آمده در صدد اجرای سیستم تصفیه فاضلاب خانگی در روستاهای شهرستان با همکاری خود مردم هستیم.
اجرای سیستم تصفیه فاضلاب خانگی در روستاهای شهرستان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران نشستی با حضور دکتر مسعود الماسی فرماندار کامیاران ، فریدون باتمانی بخشدار مرکزی و جمعی از دهیاران روستاهای بخش مرکزی شهرستان کامیاران به منظور برنامه ریزی و هماهنگی جهت اجرای سیستم تصفیه فاضلاب برگزار شد.

در ابتدای جلسه فرماندار شهرستان کامیاران گفت: ورود پسماندها وفاضلاب ها به داخل رودخانه ها ومحیط پیرامون روستاها باعث بروز مشکلات زیست محیطی شده است که لازم برای حل این مشکلات چاره اندیشی شود.

دکتر الماسی اظهار کرد : راه اندازی سیستم تصفیه خانه وسپتیک تانک مناسب درروستاهای که خروجی فاضلاب آنها به رودخانه ها و محیط زیست منتهی می شود لازم وضروری بوده و می تواند در حل چنین معضلاتی موثر و تا 95 در صد آب را تصفیه وبرای بخش کشاورزی مناسب سازد.

 وی افزود : بر اساس بررسی های انجام شده یکی ازعوامل رشد سرطان درچند سال اخیر وجود باکتری های آزاد حاصل از رها سازی فاضلاب های خانگی به داخل محیط های باز وآبهای سطحی می باشد که این موضوع علاوه بر تهدید جدی برای محیط زیست عامل بسیاری ازبیماری ها  می باشد.

 فرماندار شهرستان  کامیاران در خاتمه اظهار داشت : اعتبارات دهیاریها محدود بوده واستفاده ازتسهیلات راهکاری مناسب برای اجرای سیستم تصفیه درروستاها می باشد که بااجرایی شدن این سیستم می توان ازخروجی فاضلاب های خانگی روستاهادرمصارف کشاورزی وصنعتی بهره برد واز طرفی دربحث زیست محیطی که همواره خروجی فاضلاب ها یکی ازمعضلات موجود درطبیعت  بوده، خسارت کمتری شاهد خواهیم بود .

 

درادامه این جلسه فریدون باتمانی بخشدار مرکزی ضمن تقدیروتشکر ازپیگیریها و حساسیت های فرماندار محترم و توجه ویژه به حفظ محیط زیست واحداث تصفیه خانه درروستاها بخصوص روستاهای بخش مرکزی عنوان داشت : خروجی فاضلاب تعدادی ازروستاها به صورت ناگزیر به رودخانه های مجاور جاری می گردد که احداث سیستم تصفیه درخروجی آنها امری ضروری می باشد

وی افزود : دراین خصوص بخشداری مرکزی ودهیارهای تابعه تمام توان خودرا به کار خواهند گرفت تاسیستم مذکور راه اندازی گردد.

بخشدار مرکزی کامیاران از دهیاران خواست تا ضمن پیگیری و اطلاع رسانی این موضوع مهم شرایط لازم برای معرفی افرادی که تمایل دارند با تسهیلات کم بهره نسبت به احداث مجتمع های تصفیه فاضلاب اقدام کنند ، فراهم کنند.

راه اندازی سیستم تصفیه

بازدید [ 690 ]
برچسب ها