اخبار

کامیاران

آموزشکده سما در کامیاران راه اندازی می شود

در جلسه ای با حضور فرماندار کامیاران ، رئیس دانشگاه آزاد ومدیر آموزشکده سما کردستان اعلام شد با توجه به نیاز شهرستان کامیاران در زمینه آموزش های مهارتی وعالی آموزشکده سما در کامیاران راه اندازی می شود.
آموزشکده سما در کامیاران راه اندازی می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران صبح امروز دوشنبه 11 تیر ماه 97 جلسه ای با حضور دکتر الماسی فرماندار کامیاران ، دکتر کیانی رئیس دانشگاه آزاد کردستان ، دکتر باغبانیان مدیر آموزشکده سما ، شهردار ، شورای شهر ومدیر آموزش وپرورش به منظور برنامه ریزی در خصوص راه اندازی این آموزشکده در مقاطع مختلف در کامیاران برگزار شد.

فرماندار شهرستان کامیاران در این جلسه به اهمیت بحث آموزش به ویژه در سطوح عالی برای شهرستان کامیاران اشاره کرد و گفت : این اقدام در راستای توسعه آموزش های عالی و مهارت آموزی بنا به نیاز شهرستان انجام خواهد شد.

وی افزود : ظرفیت ها وپتانسیل های لازم برای گسترش مراکز آموزشی در سطح عالی در شهرستان وجود دارد و ما باید در این راستا اقدام نماییم.

الماسی تصریح کرد : در حال حاضر دانشگاه پیام نور کامیاران با 450 دانشجو کارهای خوبی در آموزش عالی انجام داده وما امیدواریم با راه اندازی مراکز دیگر در سطوح مختلف به ویژه در سطح عالی مهارت های کاربردی آموزش داده شود.

دکتر مسعود الماسی اظهار کرد : در کنار کمیت لازم است کیفیت کار مد نظر قرار گرفته و بر اساس نیازمندیها عمل شود.

فرماندار شهرستان کامیاران سپس با تقدیر از این تصمیم وابراز خرسندی از راه اندازی آموزشکده سما اظهار امیدواری کرد: با همفکری وهمراهی دیگر ادارات شاهد پیشرفت علمی وآموزشی و توسعه علم وفناوری و بهبهود سطح مهارت ها در شهرستان باشیم.

 

درادامه این جلسه دکتر محمدقربان کیانی رئیس دانشگاه آزاده اسلامی کردستان گفت : سیاست دانشگاه آزاد گسترش آموزشکده های سما است تا بدینوسیله  آموزش ها و مهارت های لازم در سطوح مختلف ارائه شود.

وی افزود : مجوزهای لازم برای تاسیس آموزشکده سما در کامیاران اخذ وبه زودی شروع به کار خواهد شد.

کیانی تصریح کرد : برنامه ریزی برای پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی ودر 11 رشته فعال از 21 رشته اخذ ودر صدد خواهیم بود مجوز پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی نیز گرفته شود.

رئیس دانشگاه آزاد کدرستان خاطر نشان کرد : هدف ما فعالیت در زمینه های مهارتی ، فنی و رشته های دانش بنیان و تولید علم بر اساس نیازاست به همین دلیل فردی توانمند ، فنی و بومی شهرستان که دربخش رباتیک با 26 عضو در دانشگاه آزاد فعال است به عنوان مسئول کار انتخاب شده است.

در ادامه این جلسه دکتر مصطفی باغبانیان عضو هیئت علمی دانشگاه ومدیر آموزشکده سما کردستان گفت : از اهداف دانشگاه آزاد مهارت آموزی است تا فارغ التحصیلان بتوانند با مهارت لازم وپس از فارغ التحصیلی جذب کار شوند.

وی افزود بر اساس مجوزهای اخذ شده برای راه اندازی مدارس ودانشکده سما در کامیاران فعالیت برای پذیرش دانش آموز در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول شروع و تلاش خواهیم کرد در مهر ماه نیز دانشجو پذیرش نماییم.

باغبانیان تصریح کرد : نیروها و تخصص های مورد نیاز کار دراین مرکز آموزشی از بین نیروهای بومی شهرستان جذب خواهد شد و تنها در مواردی استثنا قائل خواهیم بود که تخصص مورد نظر در کامیاران نباشد.

مدیر آموزشکده سما کردستان اظهار امیدواری کرد با همکاری سایر ادارات به اهداف تعیین شده برسیم.

در ادامه این جلسه ولی وفایی رئیس شورای شهر ، کاوه کریمی شهردار و هادی اله ویسی مدیر آموزش و پرورش آمادگی خود را برای پیگیری امورات لازم جهت راه اندازی این دانشکده اعلام نمودند.

در پایان زاهد کمانگر به عنوان مسئول راه اندازی مرکز سما کامیاران و آموزشکده های فنی وحرفه ای این مرکز با ابلاغ دکتر کیانی انتخاب ومعرفی شد.

 

راه اندازی سما

بازدید [ 1283 ]
برچسب ها