اخبار

فرمانداری کامیاران

آمادگی بنیاد برکت جهت پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در کامیاران

فرماندار شهرستان کامیاران در جلسه کارگروه توسعه اشتغال این شهرستان گفت : با پیگیری های انجام شده بنیاد برکت آمادگی خود را برای پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در روستاهای بخش مرکزی و موچش با همکاری صندوق کارآفرینی امید وبانک قرض الحسنه مهر ایران به میزان 8 میلیارد تومان اعلام کرده است
آمادگی بنیاد برکت جهت پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در کامیاران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران جلسه کارگروه توسعه اشتغال شهرستان کامیاران عصر روز یکشنبه 30 تیر ماه 98 به ریاست دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران و با حضور مهندس زارع معاون عمران وبرنامه ریزی فرمانداری ، ماموستا قربانی امام جمعه ، محمدی مجری طرح های بنیاد برکت در کردستان و دیگر اعضای این کارگروه در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران در این جلسه با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های روستاهای این شهرستان در زمینه تولید واشتغال گفت : با پیگیری های انجام شده بنیاد برکت آمادگی خود را برای پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در روستاهای بخش مرکزی و موچش با همکاری صندوق کارآفرینی امید وبانک مهر ایران به میزان 8 میلیارد تومان اعلام کرده است .

وی افزود : سقف پرداخت تسهیلات این بنیاد به ازای هر طرح 40 میلیون و کف آن 10 میلیون تومان است که در مرحله اول و برای سال 98 تعدادی از روستای بخش مرکزی و موچش مد نظر خواهد بود.

دکتر الماسی بیان داشت : سود این تسهیلات 4 درصد و مدت بازپرداخت آن 3 تا 5 سال می باشد.

فرماندار شهرستان کامیاران با اشاره به تلاش صورت گرفته در جهت پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در سال 97 به میزان 26 میلیارد و 800 میلیون تومان با کمترین انحراف و مشکل گفت : توجه به اشتغال وتوسعه روستاها با هدف جلوگیری از حاشیه نشینی و کم کردن آن و ایجاد اشتغال و درآمد پایدار برای مناطق روستایی به ویژه روستاهای دوردست با مشارکت عموم بالا و معرفی تواناییها و ظرفیت های این مناطق به ویژه مناطق هدف گردشگری است.

مهندس صلاح الدین زارع در این جلسه به اقدامات صورت گرفته در کارگروه توسعه اشتغال شهرستان به منظور اشتغالزایی ورونق تولیداشاره کرد و گفت : تمام تلاش این مجموعه فراهم کردن بسترهای لازم جهت اشتغال و کاهش بیکاری وآثار آن است.

وی افزود : به منظور اجرای طرح ها و پرداخت تسهیلات می بایست بررسی ونظارت دقیق کارشناسی انجام تا هدف اصلی که همان ایجاد اشتغال است محقق گردد.

مهندس زارع در خاتمه خواستار همکاری تمامی ادارات و دستگاهها ، بخشداران دهیاران روستاهای شهرستان به منظور اجرای هرچه بهتر طرح های توسعه ای واشتغالزا شد.

در ادامه این جلسه کامبیز محمدی مجری طرح های اشتغالزایی بنیاد برکت در کردستان گفت : هدف از اجرای این طرح ها در مناطق روستایی محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال است.

وی با بیان جزئیات و نحوه پرداخت تسهیلات به طرح های اشتغال روستایی افزود : نظر تخصصی دستگاهها برای ما مهم بوده و بر اساس اولویت بندی وشرط مدرک تحصیلی و مناطق محرومتر اقدام خواهد شد.

کامبیز محمدی تصریح کرد : به همین منظور مدل «سحاب» (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال‌زایی برکت) پیش‌بینی شده است. که در قالب این طرح، افراد آموزش می‌بینند تا با توجه به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های منطقه‌ای، چه فعالیت‌هایی داشته باشند و سپس، از آن‌ها حمایت می‌شود.

مجری طرح های بنیاد برکت گفت : برای این منظور، تسهیل‌گران برکت فعالیت دارند که به متقاضیان آموزش می‌دهند، سیستم بانکی را برای‌شان تسهیل و نهاده‌های کسب‌وکار را فراهم و خرید کالای‌شان را هم تضمین  می کنند./.    

کارگروه اشتغال کامیاران تیر 98

بازدید [ 346 ]
برچسب ها