اخبار

شهرستان کامیاران

آغاز به کار دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در کامیاران

دکتر علی رشیدی معاون قضایی ومعاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان کردستان در جلسه شورای اداری شهرستان کامیاران که به ریاست فرماندار این شهرستان برگزار شد از آغاز به کار دو دفتر خدمات الکترونیک قضایی در شهر کامیاران خبر داد
آغاز به کار دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در کامیاران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران معاون قضایی و آمار و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان کردستان در جلسه شورای اداری شهرستان کامیاران گفت: اولین دفتر خدمات الکترونیک قضایی استان در سال 93 در سنندج افتتاح و این روند تا کنون با موفقیت ادامه داشته است.

دکتر علی رشیدی، اظهار کرد: هم اکنون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی درشهرهای سنندج، مریوان، قروه، بیجار ، دهگلان، سقز ، سروآباد ، حسن آباد یاسوکند فعال است و امروز هم در کامیاران دو دفتر آغار به کار خواهند کرد و تصمیم داریم تا مرداد تعداد این دفاتر رابه 27 و تا پایان سال به  50 مورد افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 20 خدمت قضایی در این دفاتر ارائه می شود، عنوان کرد: ثبت دادخواست بدوی ، دادخواست واخواهی ، دادخواست تجدید نظر خواهی ، ثبت نام افراد در سامانه ثنا ، ثبت درخواست اظهارنامه ،  دادخواست های شورای حل اختلاف ، دادخواست به طرفیت دیوان عدالت اداری ، ارسال دادخواست شکایت کیفری به شهرها واستان های دیگر، اعتراض ثالث ، اعاده دادرسی ، دادخواست فرجام خواهی، شکایت کیفری ، اعتراض قرار منع تعقیب ، ثبت نظریه کارشناس ، ثبت لایحه ، پرداخت الکترونیکی هزینه تمدید پروانه ، ارسال دادخواست حقوقی وکلا وکارشناسان به دفاتر ، ابطال تمبر مالیاتی ، ثبت اعتراض ، تجدید نظر خواهی دیوان عدالت اداری و گواهی عدم سوء پیشینه کیفری از این موارد است.

دکتر رشیدی خدمات الکترونیک قضایی را یک توفیق و تحول بزرگ برای دستگاه قضا در راستای تکریم مردم برشمرد و عنوان کرد: در حال حاضر با این روند، اکثر اخطاریه ها به صورت الکترونیکی صادر می شود.

وی تاکید کرد: رفع اطاله دادرسی، صرفه جویی و کاهش هزینه اقامه دعوا از مهمترین دستاوردهای این روند است و غیر از گزارش ضابطان قضایی، تمام اموری که جنبه کیفری و حقوقی داشته باشد از طریق دفاتر قابل انجام است.

معاون قضایی و آمار و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان کردستان در خصوص خدمات اداری این دفاتر گفت : اقدامات اولیه برای ثبت شرکت در ارتباط با ثبت اسناد ، بخشی از خدمات  پزشکی قانونی ، امور بانکی مربوط به دریافت تسهیلات با ثبت نام از طریق سامانه ثنا و از طریق این دفاتر قابل انجام می باشد.

در ابتدا مسعود سعادت ، رئیس دادگستری شهرستان کامیاران هم راه اندازی این دفاتر را در راستای کاهش مراجعات مردمی به دادگستری، افزایش کارآمدی نظام قضایی، افزایش رضایتمندی مردم از دستگاه قضا و کاهش روند دادرسی پرونده های قضایی مهم برشمرد.

بازدید [ 446 ]
برچسب ها