اخبار

آثار و اسناد مربوط به نقش دولت در دفاع مقدس جمع آوری و ثبت می شود

در جلسه ای با حضورهیأت اعزامی نهاد ریاست جمهوری ، مشاور استاندار درامور ایثارگران ، سرپرست فرمانداری و معاون فرماندار اعلام شد طرح جمع آوری آثار واسناد مربوط به نقش دولت در دفاع مقدس جمع آوری وثبت می شود.
آثار و اسناد مربوط به نقش دولت در دفاع مقدس جمع آوری و ثبت می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری هیأتی از نهاد ریاست جمهوری همراه با مشاور ومسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری روز دوشنبه مرداد ماه در محل فرمانداری کامیاران حاضر و به منظوربرنامه ریزی جهت تهیه آثار واسناد نقش دولت در دوران دفاع مقدس نشستی را با سرپرست فرمانداری ومعاون فرماندار برگزار کردند.

سرپرست فرمانداری کامیاران در این نشست با اشاره به زحماتی که در طول دوران دفاع مقدس تمام دستگاهها دولتی وغیردولتی ومردم به منظور دفاع از این مرز وبوم متحمل شده اند گفت : جمع آوری وثبت اسناد مربوط به این دوران به عنوان گنجینه ای عظیم از رشادت ها و فداکاریها می تواند در گسترش فرهنگ ایثار و شهادت موثر و مسیر روشنی پیش روی جوانان وآیندگان ترسیم نماید.

جمال ارشدی افزود: دولت در زمان جنگ و در عرصه دفاع و پشتیبانی از رزمندگان  و مدیریت کشور عملکرد موفقی داشته به گونه ای که ایستادگی جانانه دولتمردان و مردم وشجاعت وپایمردی آنان در برابر دشمنان از آثار ماندگار دوران دفاع مقدس است.

وی بر لزوم جمعآوری و ثبت اسناد، مدارک و خاطرات کارکنان و نقش دولت در دفاع مقدس تاکید وبا استقبال از چنین کاری خاطر نشان کرد : جمع آوری این اسناد و انتقال آن به نسل جدید می تواند الگوی موفق ان سال ها را به خوبی به جامعه معرفی نماید.

ارشدی اظهار داشت: دولت در دوران دفاع مقدس شهداء ، ازدگان وجانبازان زیادی  تقدیم انقلاب اسلامی کرده و با اعزام نیروهای متخصص وفنی به جبهه ها ، پشتیبانی دائم از نیروها ومدیریت بحران در بمباران ها در طول هشت سال دفاع مقدس از تمام توان خود استفاده کرده است.

جمال ارشدی عملکرد دولت پس از جنگ وبازسازی مناطق جنگ زده را از دیگر اقداماتی عنوان کرد که دولت به خوبی از پس آن بر آمده است.

سرپرست فرمانداری کامیاران در خاتمه با ارئه پیشنهادهایی در این خصوص خواستار معرفی افراد و آموزش لازم به منظور جمع آوری اسناد شد.

پورانی نماینده هیأت اعزامی از سوی نهاد راست جمهوری در این جلسه با اعلام جزئیات طرح گفت : در زمان جنگ استان کردستان در گیر دو جنگ داخلی و جنگ تحمیل بوده است ، که در این راستا نقش دولت در این استان بیشتر به چشم می خورد.

وی افزود : این طرح یک پروژه ملی است ودر سطح کشور اجرا می شود واستان کردستان به عنوان اولین استان در جمع آوری استان انتخاب شده است.

نماینده نهاد ریاست جمهوری تصریح کرد : اسناد به صورت های مختلف شفاهی وکتبی ، عکس وفیلم جمع آوری و پس از بررسی های لازم در سامانه ای ثبت ونگهداری خواهد شد.

در ادامه  این جلسه سایر حاضرین به بیان نکته نظرات خود در این خصوص پرداختند.

بازدید [ 235 ]
برچسب ها